MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Remont dobiega końca

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 3 listopada 2019, 7:22
Aktualizacja: Środa, 6 listopada 2019, 7:53
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół Szkół Technicznych "Mechanik" przechodzi nie tylko termomodernizację, ale również remont dziedzińca, wraz z fontanną. To efekt doskonałej współpracy dyrekcji szkoły z lokalnymi przedsiębiorcami oraz wsparcia ze strony władz miasta.
Termomodernizacja ma się zakończyć do 13 listopada, ale z uwagi na warunki pogodowe liczymy, że do końca listopada szkoła będzie gotowa - powiedział Piotr Iwaniec, dyrektor ZST "Mechanik".
Od miesiąca trwają u nas prace remontowe związane z nawierzchnią dziedzińca. Wsparli nas bardzo mocno przedsiębiorcy udzielając rabatów, a część potrzebnych materiałów dostaliśmy za darmo. W ramach pracy społecznej remontujemy też fontannę, która będzie cała w granicie - dodał dyrektor.

Zakres robót budowlanych polega na wykonaniu: docieplenia ścian zewnętrznych styropianem, wymianie instalacji C.O. wraz z montażem grzejników, drenażu opaskowego wokół budynku oraz robót przy instalacji elektrycznej. Koszt to ponad 2,9 miliona złotych, a wykonawcą jest firma KMB Budownictwo ze Świebodzic.

Tym samym od początku grudnia 2019 r. szkoła przy ul. Obrońców Pokoju będzie nie do poznania dla osób, które dawno jej nie odwiedzały.

Twoja reakcja na artykuł?

20
87%
Cieszy
1
4%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Bieg Piastów przyciąga jak magnes  

Wędrowanie to wyzwanie

Domagają się odwołania J. Szlachty

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~d4 3-11-2019 8:20
i to ma jakis cel a nie jak remont Urzędu Miasta, gdzie nie wiadomo ile juz pochłonęła pieniędzy i kiedy się dokładnie zakończy
~jg 3-11-2019 9:41
Zrównać ten obiekt z ziemią!!! Najgorsza szkola w Jeleniej. Ćpuny pijaki dziwki. Najwieksza zbieranina patologi w jednym miejscu.
~ 3-11-2019 16:20
do: ~jg (9:41)
Zazdro chyta, nie, jak sie patrzy jak sie "Mechan" rozwija. Cpunów i pijakow to raczej znajdziecie dzisiaj w tych do niedawna " elitarnych " szkołach. Mówię wam, wystarczy się przejechać;-)
~aaa 3-11-2019 17:22
do: ~jg (9:41)
tylko ciebie brakuje ale w tak duzym obiekcie na pewno znajdzie sie miejsce i dla ciebie
~Dorsz 3-11-2019 11:49
Jestem zdziwiony, że były dziennikarz, któremu nie udało się zaistnieć w Krakowie, tak świetnie sprawdza się w innej dziedzinie. No, no !!!
~ 3-11-2019 16:11
Radzi sobie bombowo!!!!!!!!
~ciekawy 3-11-2019 18:36
Właśnie na przykładzie tej Szkoły widać, że jeśli Dyrekcja - to osoby posiadające zdolności zarządzania ludźmi i finansami oraz mające wiedzę we współcześnie dostępnych metodach finansowania placówką szkolną, dostępem do środków
~ciekawy 3-11-2019 19:05
pomocowych oraz współpracujące z otaczającym środowiskiem i działającym w tym środowisku biznesem - a co najważniejsze - są to Osoby zaangażowane w swoją pracę, osoby pracowite i takie, które pragną stworzyć uczącej się Młodzieży jak najlepsze warunki do nauki, a także (chwała Dyrekcji !!!) ostatnio - również do nauki praktycznej zawodu. Ponieważ jestem absolwentką Technikum Mechanicznego (wprawdzie dawno temu), niemniej mam wielki sentyment do Szkoły. Śledzę z przyjemnością owocną pracę obecnego Pana Dyrektora, młodego ale bardzo zdolnego Człowieka i cieszy mnie każdy sukces i każda nowość. Marzy mi się powrót i odtworzenie Warsztatów Szkolnych do praktycznej nauki zawodu. Budynek naszych Warsztatów w Cieplicach stoi pusty - gdyby....yyyyy - To byli FACHOWCY !!!! od obróbki ręcznej, od tokarek, frezarek, dłutownic, spawarek, no i całej prawdziwej KUŹNI po drugiej stronie ulicy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Wybierzmy prezydenta, który nie będzie dzielił"

Ferie bez nudy

Zamknięty szlak do Wodospadu Szklarki

Peugeotem wjechał w latarnię

Szpital na krawędzi!

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
1183
Tak
59%
Nie
37%
Nie wiem
4%