Remis w meczu na szczycie ligi okręgowej

Wiadomości: JEŻÓW SUDECKI
Niedziela, 4 maja 2008, 19:31
Aktualizacja: 19:33
Autor: ROB
Lotnik Jeżów zremisował z Łużycami w meczu na szczycie ligi okręgowej. Hit kolejki nie był pasjonującym widowiskiem, a podział punktów nie ratuje żadnej z drużyn.

W meczu optyczną przewagę mieli lotnicy. Już w 4 minucie doskonałą okazję miał Jarosław Kondraciuk. W akcji sam na sam przelobował wychodzącego bramkarza gości, ale piłka przeszła obok bramki.

Później niewiele ciekawego się działo. Warto odnotować jeszcze strzał Sergieja Chernyja z rzutu wolnego, który pewnie obronił Vołodymir Grebeniuk.
Lotnicy byli nieco stremowani, ich akcje nie były tak płynne jak w poprzednich meczach. Łużyce z kolei próbowały atakować. Najlepsza okazję dla gości miał w 34 minucie Marcin Fereniec. Wpadł z piłką w pole karne z lewej strony i zdecydował się na płaskie podanie wzdłuż linii bramkowej. Piłka minęła bramkarza i obrońców, ale też nie doszedł do niej żaden z napastników gości.

Druga odsłona rozpoczęła się wyśmienicie dla Łużyc. W 48 minucie fatalny błąd popełnił bramkarz Lotnika Tomasz Ruszczyk. Najpierw stracił piłkę a przy próbie odzyskania jej zahaczył w polu karnym Fereńca. Sędzia pokazał karnego i ukarał Ruszczyka żółtą kartką. Jedenastkę na gola zamienił Damian Kędzierski.

Od tego momentu Lotnik przeważał, ale nie potrafił wypracować sobie dogodnej sytuacji. Wreszcie nadeszła 63 minuta. Hamowski zachował się przytomnie w polu karnym i strzałem z woleja z ostrego kąta zdobył wyrównującego gola. Na trybunach zapanowała euforia.

To dodało skrzydeł gospodarzom. W końcówce trwało oblężenie bramki Łużyc. Lotnik nie potrafił jednak udokumentować przewagi zwycięskim golem. Albo skutecznie interweniowali obrońcy z Lubania albo przytomnie zachowywał się ich bramkarz, rodem z Ukrainy.
Z remisu bardziej ucieszyli się goście, którzy tak naprawdę przez 90 minut nie wypracowali sobie stuprocentowej sytuacji, a mimo to nie przegrali.

Lotnik Jeżów – Łużyce Lubań 1:1 (0:0)
bramki: Hamowski 63’ – Kędzierski 48’ k
Lotnik: Ruszczyk – Chernyj, Rafiński, Turczyk, Winiarski (62’ Zwierzyński), Bojanowski, Davidienko (72’ Poręba), Hamowski, Grabski (80’ Zieliński), Kraiński, Kondraciuk (75’ Gołąb).
Łużyce: Grebeniuk – Czurychta, Andruchów, Gustafiak, Malinowski, Mazur, Modzelewski, Mandżejewski (82’ Sudnik), Fereniec (90’ Zygmunt), Babych, Kędzierski.