Kotlina Jeleniogórska: Remis liderów

Niedziela, 6 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 6 maja 2007, 19:58
Autor: JEN
W Kapnikach w meczu piłki nożnej klasy B gr. I pomiędzy miejscowym Potokiem (lider) a Bobrem Marciszów padł bezbramkowy remis.

Mecz miał wyrównany przebieg, choć przyjezdni mogli mówić o pechu, bo nie wykorzystali rzutu karnego.

Bóbr wygrał 1 maja zaległy mecz z Dragonem w Miszkowicach 4:1 (2:1), zdobywając bramki ze strzałów: Przemysława Powiertowskiego (3) oraz Tomasza Wyrostka. To spowodowało, że przyjechali do Karpnik jako wicelider ze stratą tylko 3 pkt. do Potoku. Gdyby wygrali, wskoczyliby na fotel lidera, bo w Marciszowie był remis (1:1) w meczu tych dwóch drużyn w jesiennej rundzie.

Stawka tego, w sumie wyrównanego meczu, spętała nieco poczynania zawodników obydwu zespołów, którzy ponadto nie radzili sobie z piłką podczas padającego przez całe spotkanie drobnego deszczu.

Goście mieli przewagę przez większą część pierwszej połowy, dominowali w środku boiska i dwukrotnie byli bliscy zdobycia bramki. Najpierw w 10 min. groźnie strzelił obok słupka Tomasz Wyrostek, a dwie minuty później efektowną „główką” popisał się Sławomir Czerwiński, ale piłka poleciała nad poprzeczką. W rewanżu dobrej okazji do zdobycia prowadzenia dla miejscowych nie wykorzystał Łukasz Nowak.

W 26 min. sfaulował w polu karnym zawodnika gości Sebastian Białożył - kapitan i podpora obrony Potoku. Piłkę z jedenastu metrów uderzył Grzegorz Rębacz, ale bramkarz miejscowych – Przemysław Kodzis obronił ten strzał! Z kolei w 40 min. piłka po „główce” Łukasza Heichela (Potok) trafiła w poprzeczkę.

W drugiej połowie gra się wyrównała, a nawet optyczną przewagę mieli gospodarze. Nie mieli jednak szczęścia w sytuacjach podbramkowych. Szans na zdobycie bramki nie wykorzystali: Ł. Nowak, który w 60 minucie posłał piłkę nad nad poprzeczką, a w 65 min. w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie opanował piłki, na której się poślizgnął. Również nie wykorzystał dwóch okazji etatowy zdobywca bramek z rzutów wolnych – S. Białożył.

Do zakończenia rozgrywek zostało jeszcze do rozegrania pięć kolejek. Lider i wicelider spotkają się ze słabszymi drużynami, ale Bóbr ma jeszcze niełatwy pojedynek w Sędzisławiu z Leskiem, który również ma aspiracje awansu do A klasy, tym bardziej że wygrał z Orłem II Mysłakowice 6:1 i został wiceliderem ze stratą 2 punktów do Potoku.

<b>Potok Karpniki – Bóbr Marciszów 0:0</b>
<b>Żółte kartki:</b> Andrzej Wyrostek i Krzysztof Święch (obaj Bóbr)
<b>Sędziował:</b> Wacław Bocheński
<b>Potok:</b> Przemyslaw Kodzis – Sebastian Białożył, Marcin Olech, Łukasz Uroda, Maciej Liebersbach – Arkadiusz Mendelski, Przemysław Guzowski, Łukasz Heichel (80. Marcin Wawrzyniak) – Michał Bednarz, Radosław Kodzis i Łukasz Nowak.
<b>Bóbr:</b> Damian Powiertowski – Mateusz Rusnak, Wojciech Kasprzyk, Sławomir Czerwiński, Andrzej Wyrostek – Łukasz Kinal (76. Tadeusz Łoza), Grzegorz Rębacz, Sebastian Ozdobiński (58. Marcin Pancerz), Krzysztof Święch – Tomasz Wyrostek i Przemysław Powiertowski.