MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Remiks sposobem na lekturę

Wiadomości: Jelenia Góra/Sobieszów
Czwartek, 22 listopada 2012, 10:47
Aktualizacja: 10:51
Autor: mestra
Fot. mestra
Twórcze interpretacje utworów literackich w wykonaniu młodzieży i zawodowych aktorów Teatru Cinema, obejrzeli wczoraj uczniowie z jeleniogórskich szkół w Miejskim Domu Kultury „Muflon”. Projekt, z którym wystąpili na scenie w sali widowiskowej, zrealizowany został w sierpniu w ramach Lata w Teatrze.

Lato w Teatrze to program konkursowy letnich warsztatów teatralnych Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Warsztaty, w których wzięła udział młodzież z Sobieszowa, Cieplic, Starej Kamienicy i Karpacza, poprowadzili aktorzy i plastycy Teatru Cinema.

Zwieńczeniem projektu, realizowanego w MDK „Muflon”, był wakacyjny pokaz pracy warsztatowej, przygotowany wspólnie przez młodzież i aktorów. Wczoraj projekt miała okazję obejrzeć młodzież z jeleniogórskich szkół, która tłumnie zapełniła salę widowiskową w Miejskim Domu Kultury „Muflon”. Dzisiaj ogląda go kolejna szkolna grupa.

Hasłem przewodnim tegorocznego Lata w Teatrze było słowo remiks. – Projekt jest próbą odpowiedzi na pytanie czy teksty literackie można remiksować tak samo jak muzykę – wyjaśnia Zbigniew Szumski, dyrektor artystyczny Teatru Cinema. Młodzież, wraz z zawodowymi aktorami, remiksowała dzieła Witkiewicza, Gombrowicza, Białoszewskiego oraz własne, improwizowane teksty.

Zdaniem prowadzących warsztaty, lektura zremiksowana jest bardziej przyswajalna dla młodzieży.

– Żyjemy w czasach, w których nie tylko młodzież, ale i studenci, w miejsce kontaktu z oryginalnym tekstem, posługują się skryptem czy też informacją internetową. Nie sposób jednak remiksować omówień lektur – można to zrobić tylko z oryginałem – dodaje Zbigniew Szumski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaniedbany i chory pies wreszcie ma dobrą opiekę

400 tysięcy dla WCSKJ

Podczas postoju szyją maseczki dla szpitala

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 22-11-2012 17:32
dają radę dzieciaki! szacun :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyniki badań pasażerów – 3 osoby zarażone

Place zabaw i siłownie zewnętrzne otaśmowane

Rząd wprowadza kolejne ograniczenia

Wybory 2020: Prezydent Jeleniej Góry nie będzie narażać mieszkańców

Pilne! Koronawirus w Jeleniej Górze!

Sonda

Czy środki ostrożności podjęte przez rząd wz z koronawirusem powstrzymają pandemię?

Oddanych
głosów
1198
Tak
17%
Nie
37%
To od nas wszystkich zależy
43%
Nie wiem
3%