MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Relacje damsko–męskie” w Wojanowie i Łomnicy

Wiadomości: REGION
Piątek, 12 listopada 2010, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: Agrafka
Dziś w Pałacu w Wojanowie odbędzie się koncert „Lata 20–ste, Lata 30–ste” grupy Vokalis. 13 listopada „Pieśni Chopina i Schumana” wykonają w Pałacu w Łomnicy Michalina Bienkiewicz i Barbara Sas. Organizatorem jest Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej – Oddział w Wojanowie.

Dziś o godz. 17.30 w Pałacu w Wojanowie wystąpi grupa Vokalis w składzie: Anna Skóra, Joanna Moryc, Róża Wysocka. Uzdolnione muzycznie panie wykonają utwory z okresu międzywojennego. Wstęp wynosi 20 zł.

Natomiast w sobotę o godzinie 17.00 w Pałacu w Łomnicy rozbrzmiewać będą dźwięki "Pieśni Chopina i Schumanna" w wykonaniu Michaliny Bienkiewicz i Barbary Sas, z okazji 200. rocznicy urodzin obu kompozytorów. Wstęp wolny.

Michalina Bienkiewicz jest sopranistką, obecnie mieszka w Wiedniu i studiuje w tamtejszym konserwatorium pochodzi jednak z Jeleniej Góry. Ukończyła Akademię Muzyczną oraz Akademię Pedagogiczną w Krakowie. Jest też stypendystką DAAD, Erasmus, Sapere Auso oraz British Council Polska. Pracowała z: W. Christie, N. Harnoncourt, C. Hogwood, J. T. Adamus, H. Niquet, i in.

Akompaniować jej będzie Barbara Sas, pianistka także pochodząca z Jeleniej Góry, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Występowała jako solistka z orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej, a jako kameralistka koncertowała w wielu miastach Polski, w Niemczech, na Łotwie i w USA. Od wielu lat współpracuje jako muzyk orkiestrowy i akompaniator z Operą Wrocławską.

Motywem przewodnim są relacje damsko męskie, bowiem postrzeganie obu płci interesowało artystów od zarania dziejów. Najczęstszym tematem poruszanym w sztuce i w rzeczywistym życiu każdego człowieka są różne, często skrajne emocje związane z miłością. Fryderyk Chopin i Robert Schumann również komponowali utwory o tychże emocjach i pod ich wpływem. W podobnym klimacie tworzyli kompozytorzy i autorzy tekstów piosenek z lat 20-lecia międzywojennego. I tak samo jest również dziś.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

O knajpach w przedwojennym Lwowie

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1367
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%