MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Rekrutacja do piątku

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 19 marca 2020, 11:09
Aktualizacja: Piątek, 20 marca 2020, 12:17
Autor: DE UMJG
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Trwa tegoroczna rekrutacja do miejskich przedszkoli i szkół podstawowych. Podobnie jak w poprzednich latach większość działań w tym zakresie odbywa się za pomocą systemu elektronicznego. Z uwagi na wyjątkowy czas zagrożenia epidemicznego zaleca się, aby rodzic lub prawny opiekun przesłał dokumenty naborowe (wniosek o przyjęcie) dziecka wraz z załącznikami w postaci wypełnionych i podpisanych skanów pocztą e–mail do placówki pierwszego wyboru w terminie do 20 marca br. zgodnie z obowiązującym Regulaminem Naboru Elektronicznego.

Przy rekrutacji do Miejskich Przedszkoli po wypełnieniu karty zgłoszenia dostępnej na www.jeleniagora.pl; (baner zatytułowany „Rekrutacja do szkół i przedszkoli 2020/2021”), wydrukowaniu, podpisaniu i wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie wybranych kryteriów należy zeskanować i przesłać e-mailem a jeśli nie ma takiej możliwości dostarczyć wniosek do przedszkola I wyboru osobiście. Termin rejestracji kandydatów rozpoczął się we wtorek 3 marca 2020 r. o godzinie 8:00 a zakończy się w piątek 20 marca 2020 r. o godzinie 13:00.

Rekrutacja do szkół podstawowych w Jeleniej Górze w roku szkolnym 2020/2021:

Podobnie jak w przedszkolach termin zakończenia przyjmowania dokumentacji przez szkołę obwodową lub szkołę pierwszego wyboru trwać będzie do piątku 20 marca 2020 r. do godz. 13.00 i odbywa się również w formie elektronicznej.
Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły podstawowej w terminie od do 20 marca 2020 r. mogą potwierdzić wolę uczęszczania do szkoły obwodowej  swojego  dziecka  za pomocą  witryny www.jeleniagora.pl lub bezpośrednio www.jeleniagora.podstawowe.vnabor.pl, z której należy wydrukować stosowną deklarację wraz z załącznikami, zeskanować, podpisać i przesłać drogą e-mail a w sytuacji, kiedy nie będzie takiej możliwości, dostarczyć osobiście do sekretariatu danej szkoły. Obwody szkół podstawowych wynikają z uchwały nr 92.IX.2019 Rady Miejskiej Jeleniej Góry z dnia 25 czerwca 2019 r. w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych mających siedzibę na terenie Miasta Jelenia Góra oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych, od dnia 1 września 2019 r.

Przypominamy rodzicom dzieci o sprawdzeniu w rejonie jakiej szkoły zamieszkują aby bezwzględnie zgłosić swoje dziecko w terminie do 20 marca br. do szkoły obwodowej, jeżeli do takiej zamierzają posłać swoje dziecko

Kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami, na podstawie kryteriów ustalonych w uchwale nr 292.XL.2017 Rady Miejskiej Jeleniej Góry z dnia 31 marca 2017 r. w sprawie kryteriów rekrutacji do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych. Analogicznie jak w przypadku dzieci zamieszkujących w obwodzie danej szkoły należy wydrukować wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły wraz z załącznikami, zeskanować, podpisać i przesłać drogą e-mail do szkoły I wyboru a w sytuacji, kiedy nie będzie takiej możliwości, dostarczyć do sekretariatu danej szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Jakie zmiany w szkołach i przedszkolach od września?  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Agent Mirek 19-03-2020 11:58
W JG jest jeden JEDEN żłobek. W najmłodszej grupie, w szafie jest schowany TELEWIZOR!!! Panie puszczają godzinę dziennie bajki a same nic nie robią tylko kawkę piją!! Skąd to wiem? W pluszaki mojego syna schowałem kamerę!!! Mam wszystko nagrane!!! Próżniak zrób tam porządek!!!!
~ 19-03-2020 14:31
do: ~Agent Mirek (11:58)
Godzina bajek w żłobku. Skandal na skalę światową...
~Komarzyca 19-03-2020 18:06
do: ~ (14:31)
Bajki to sobie dzieci mogą oglądać w domu z rodzicami przez godzinę. Żłobek jest od tego aby dzieci uczyć i zabawiać nauką!! Wszystko co państwowe czy miejskie to jest o kant d..y rozbić!! Skoro tobie to nie przeszkadza to na prawdę masz nierówno pod sufitem!! Poza tym żebyś wiedział jakie bajki puszczają!!!
~Agent Mirek 19-03-2020 12:06
Pani straszy niegrzeczne dzieci wysłaniem do kuchni do pani kucharki na obieranie ziemniaków albo za karę do piwnicy!! Powiedziałem k****ie dyrektorce ze jak nic z tym nie zrobi to żłobek z Jg będzie znany w całej PL!!!
~ 19-03-2020 13:40
Miasto mające oficjalnie podobno niemal 80 tys. mieszkańców, a tylko jeden miejski żłobek i zaledwie 8 miejskich przedszkoli z tylko 400 wolnymi miejscami. To po prostu wstyd i żenada dla władz miejskich. I co się dziwić, że Jelenia jest jednym z najszybciej wyludniających się miast w Polsce, skoro młodzi ludzie z dziećmi już od początki z tak oczywistą sprawą jak posłanie dziecka do przedszkola mają tutaj pod górkę.
~on 19-03-2020 17:05
Dziecko do żłobka. Rozumiem samotnie wychowujących. Dziecko powinno być przy rodzicu przynajmniej przez pierwsze 2 lata. Najważniejszy okres w jego rozwoju.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Laptopy do nauki on–line

Laptopy dla szkół

Doczekają się ronda

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
662
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%