MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Rekordy na konkursowych odbitkach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 lipca 2008, 15:35
Aktualizacja: Środa, 30 lipca 2008, 8:00
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Aż 312 fotografii wykonanych przez 54 autorów wpłynęło na konkurs „Jelenia Góra i jeleniogórzanie 2008”. Jurorzy oceniali we wtorek plon zmagań zorganizowanych przez Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne. Będzie kłopot ze wskazaniem laureatów.

Trzy długie stoły w jednej z większych sal hotelu Europa: tyle miejsca trzeba było, aby pomieścić wszystkie fotografie nadesłane na tradycyjny konkurs. – Tak szeroki odzew był możliwy dzięki nagłośnieniu imprezy w portalu Jelonka.com – mówi Tadeusz Biłozor, komisarz zmagań. – Wielu uczestników deklarowało, że to właśnie z Jelonki pobrali karty zgłoszeń.

Na fotografiach widzimy jeleniogórską rzeczywistość tego roku. Rozkopane ulice, imprezy kulturalne. Są też bardziej wysublimowane krajobrazy miejskie. Nostalgiczne widoczki stolicy Karkonoszy z różnych perspektyw, wykonane w różnych porach dnia i nocy. Są zdjęcia pojedyncze, są zestawy. Nie brakuje portretów.

– Poziom prac jest wyższy niż w ubiegłym roku. No i oczywiście jest ich znacznie więcej – mówi Janusz Pytel, szef Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Technicznie większość to odbitki wykonane z cyfrowych oryginałów, ale są także tradycyjne – szlachetne powiększenia na papierze wywoływanym w ciemni. – Na wielu zdjęciach widać obróbkę cyfrową, ale nie jest to przerost formy nad treścią. Fotografujący wiedzieli, jaki efekt chcą uzyskać poprzez taką kosmetykę – usłyszeliśmy od T. Biłozora.

Jurorzy pod przewodnictwem Andrzeja Raja (szef Karkonoskiego Parku Narodowego) dokonywali we wtorek wyboru laureatów w poszczególnych kategoriach. O przyznanych nagrodach zainteresowani zostaną wkrótce powiadomieni, a pokonkursową wystawę będzie można oglądać od września w Galerii Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu, który jest współorganizatorem konkursu pod patronatem prezydenta miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drogi do remontu

Senator zachęca do głosowania na maszty

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

nol_ 29-07-2008 16:44
Fotografia jest bardzo przyjemnym hobby. Polecam. Nie udało mi się zrobić fotki, którą mógłbym wysłać czego żałuję ale może za rok.
~_ojdiridirachciach___ 30-07-2008 0:03
No to Jelonka ma teraz mo...lny obowiązek pokazać najładniejsze fotki ;)
~Mietek 30-07-2008 0:18
gdzie palcami po zdjeciu ?!?!? co za brutal .. ajjj
piipi 30-07-2008 14:09
..Mietek ma racje,bo tutaj obowiazuja rekawiczki !!.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

40 lat pracy Stanisława Firszta

Spotkanie z A. Banieckim

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Znaleziono niewybuch

Wreszcie roboty na ulicy Dworcowej

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
944
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%