MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rekordy na konkursowych odbitkach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 lipca 2008, 15:35
Aktualizacja: Środa, 30 lipca 2008, 8:00
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Aż 312 fotografii wykonanych przez 54 autorów wpłynęło na konkurs „Jelenia Góra i jeleniogórzanie 2008”. Jurorzy oceniali we wtorek plon zmagań zorganizowanych przez Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne. Będzie kłopot ze wskazaniem laureatów.

Trzy długie stoły w jednej z większych sal hotelu Europa: tyle miejsca trzeba było, aby pomieścić wszystkie fotografie nadesłane na tradycyjny konkurs. – Tak szeroki odzew był możliwy dzięki nagłośnieniu imprezy w portalu Jelonka.com – mówi Tadeusz Biłozor, komisarz zmagań. – Wielu uczestników deklarowało, że to właśnie z Jelonki pobrali karty zgłoszeń.

Na fotografiach widzimy jeleniogórską rzeczywistość tego roku. Rozkopane ulice, imprezy kulturalne. Są też bardziej wysublimowane krajobrazy miejskie. Nostalgiczne widoczki stolicy Karkonoszy z różnych perspektyw, wykonane w różnych porach dnia i nocy. Są zdjęcia pojedyncze, są zestawy. Nie brakuje portretów.

– Poziom prac jest wyższy niż w ubiegłym roku. No i oczywiście jest ich znacznie więcej – mówi Janusz Pytel, szef Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Technicznie większość to odbitki wykonane z cyfrowych oryginałów, ale są także tradycyjne – szlachetne powiększenia na papierze wywoływanym w ciemni. – Na wielu zdjęciach widać obróbkę cyfrową, ale nie jest to przerost formy nad treścią. Fotografujący wiedzieli, jaki efekt chcą uzyskać poprzez taką kosmetykę – usłyszeliśmy od T. Biłozora.

Jurorzy pod przewodnictwem Andrzeja Raja (szef Karkonoskiego Parku Narodowego) dokonywali we wtorek wyboru laureatów w poszczególnych kategoriach. O przyznanych nagrodach zainteresowani zostaną wkrótce powiadomieni, a pokonkursową wystawę będzie można oglądać od września w Galerii Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu, który jest współorganizatorem konkursu pod patronatem prezydenta miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowe nabytki janowickich strażaków

Wyciąg nie dla szkółek narciarskich?

SiaDkarska Integracja  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

nol_ 29-07-2008 16:44
Fotografia jest bardzo przyjemnym hobby. Polecam. Nie udało mi się zrobić fotki, którą mógłbym wysłać czego żałuję ale może za rok.
~_ojdiridirachciach___ 30-07-2008 0:03
No to Jelonka ma teraz moralny obowiązek pokazać najładniejsze fotki ;)
~Mietek 30-07-2008 0:18
gdzie palcami po zdjeciu ?!?!? co za brutal .. ajjj
piipi 30-07-2008 14:09
..Mietek ma racje,bo tutaj obowiazuja rekawiczki !!.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Areszt za oszustwa

Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

Remont Drzymały – czasu coraz mniej

Rok niespełnionych obietnic

Kolejna publikacja o jeleniogórskiej historii

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
985
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%