MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rekordowe zawody pływackie w JG

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 23 listopada 2018, 0:56
Aktualizacja: Piątek, 23 listopada 2018, 1:16
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Na krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 11 już po raz ósmy odbył się Karkonoski Puchar Sprintu. W imprezie udział wzięła rekordowa ilość aż 536 zawodników z 29 klubów z całej Polski. – Jest to niewątpliwie sukces ponieważ pływanie cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Jeleniej Górze, ale i całej Polsce. Bardzo nas to cieszy – mówi Marcin Binasiewicz, trener KS Just Swim Jelenia Góra i organizator zawodów.

Takiej ilości pływaków Jelenia Góra i basen przy SP 11 jeszcze nigdy nie zgromadzili i należy podkreślić, że pomimo dużej liczby uczestników, to zawody zostały bardzo sprawnie przeprowadzone. Nieoceniona była tutaj praca wolontariuszy, a w tym rodziców zawodników, klubowiczów, rodziców uczniów z klas pływackich w SP 11, dj’a Jewgienija Brzozowskiego, klubowych trenerów i zarządu KS Just Swim Jelenia Góra.

Rywalizacja odbywała się w formule takiej jak mistrzostwa Polski czyli z porannymi eliminacjami i wieczornymi finałami. W sobotę rywalizowano na dystansach 50 m, sztafetach w stylu dowolnym oraz w bardzo widowiskowym wyścigu australijskim. Tego dnia wystąpili również najmłodsi adepci pływania z roczników 2009 i młodsi. Rywalizowali oni na dystansie 25 metrów. Dla wielu był to debiut w tak dużych zawodach. Podkreślić trzeba jednak, że wszyscy zawodnicy wypadli znakomicie pomimo ogromnego stresu a każdy z najmłodszych uczestników uhonorowany został pamiątkowym medalem. W niedzielę zawodnicy pływali na dystanse 100 m oraz odbyły się sztafety w stylu zmiennym.

Rekordowa była nie tylko ilość startujących zawodników ale również osiągnięte wyniki - pobito aż 12 rekordów mitingu. Klasyfikację medalową wygrał Klub UKS Shark Rudna zdobywając 68 medali – 30 złotych, 23 srebrnych i 15 brązowych. Nie udało się zatem klubowi Just Swim obronić pucharu, ale 35 medali (3 złote, 16 srebrnych, 16 brązowych) jest również imponującą liczbą. Niestety zdobyte tylko 3 złote medale pozwoliły zająć 10. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Najbardziej prestiżowa klasyfikacja generalna w kategorii Open przedstawia się następująco:

Kobiety:
1. Aleksandra Kościelniak – UKS SHARK RUDNA – 2387 pkt.
2. Oliwia Gąsior - UKS SHARK RUDNA – 2188 pkt.
3. Maja Trefler – UKS ORKA LUBAŃ – 2170 pkt.

Mężczyźni:
1. Rafał Kusto - UKS ORKA LUBAŃ – 2672 pkt.
2. Jakub Adamczak - UKS SHARK RUDNA – 2328 pkt.
3. Radosław Puzio - UKS ORKA LUBAŃ – 2190 pkt.

Należy wspomnieć o jeszcze jednym rekordzie. W VIII Karkonoskim Pucharze Sprintu udział wzięło 132 zawodników KS Just Swim Jelenia Góra. Nigdy i na żadnych innych zawodach taka ilość zawodników nie reprezentowała naszego klubu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Chcą powtórki wyborów!

Hania Kobylska mistrzynią Polski!

Ruszył proces sprawców tragedii drogowej

To grozi tragedią  

Ruszyły zapisy na VIII Półmaraton Jeleniogórski

Mamy brąz!

Rok niespełnionych obietnic

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
575
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%