MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Rekordowa liczba wystawców i bogactwo ofert na Tourtecu

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 12 maja 2012, 8:15
Aktualizacja: Niedziela, 13 maja 2012, 8:15
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Prezentacje ofert turystycznych, wyrobów regionalnych, koncerty, pokazy, konkursy i seminaria, to wszystko dzieje się podczas dwudniowych XIV Międzynarodowych Targów Turystycznych Tourtec, które otwarto wczoraj (11 maja) na Placu Ratuszowym. – Targi to doskonała sposobność do nawiązywania międzynarodowej współpracy i zacieśniania więzi krajowych. W ubiegłorocznym, ogólnopolskim rankingu imprez turystycznych Tourtec został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu. Jest to dla nas wielki sukces, który w tym roku pragniemy powtórzyć – mówił podczas inauguracji targów Jacek Włodyga, starosta jeleniogórski.

- Tym razem mamy ponad 160 wystawców, z całej Polski m.in. z Białegostoku, Opola, Giżycka… Witaliśmy dziś również zagranicznych gości z takich niemieckich miast Aachen, czy Bamberg oraz Czechów, Słowaków, Holendrów i Belgów. Dzięki wystawcom przyjeżdża do nas więcej turystów, którzy są zachwyceni, że mogą podziwiać nawet w maju Karkonosze pokryte śniegiem. Widziałem wiele znajomych twarzy, co cieszy, bo widać, że wielu wystawców jest z nami od samego początku, a fakt, że do nas wracają świadczy o rosnącym zainteresowaniu całym przedsięwzięciem – powiedział Jacek Włodyga, starosta

- Promuję nasz region, czyli Powiat Giżycki. Prezentuję oferty turystyki aktywnej, a także baz noclegowych. Oczywiście mam wiele atrakcyjnych propozycji wypoczynku dla żeglarzy. Gorąco polecam zwiedzanie Twierdzy Boyen, na modernizację której otrzymaliśmy niedawno unijne fundusze. Jest to obiekt z 1864 r. położony na 100 hektarach, zachowany w świetnym stanie - mówił Krzysztof Nowosielski, z giżyckiego Centrum Promocji i Informacji Turystycznej.

Jeleniogórzanie są zachwyceni taką forma promocji miasta, wielu z nich odnajduje dla siebie ciekawe oferty wakacyjne.
- Dzięki tym targom turystycznym w ubiegłym roku znalazłem świetne oferty turystyczne, z których oczywiście skorzystałem. Także na wczasy pojechałem na Suwalszczyznę oraz do miejscowości Krzyże. Cała inicjatywa targów bardzo mi się podoba, jestem tu co roku, a w tym jest wyjątkowo atrakcyjnie, bo widać większą ilość ofert i stoisk. Przed chwilą kupiłem sobie aktualną mapę Karkonoszy. Rozmawiałem także ze Słowakami, bo wybieram się wkrótce w słowackie Tatry. O wiele ciekawiej jest zapoznać się z ofertą bezpośrednio u wystawców, z którymi można porozmawiać i zadać nurtujące nas pytania, niż gdy szukamy podobnych informacji w Internecie. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie – mówił Dariusz Biegański z Jeleniej Góry.

Dzisiaj targi rozpoczną się o 10.00 występem zespołu akordeonowego z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jeleniej Górze, później zagra zespół „Kalinka”. Tradycyjnie odbędzie się pokaz aikido Jeleniogórskiego Klubu Aikido Wojciecha Głogowskiego. Od 11.30 będą występowały takie zespoły jak: „Szklarki” z Piechowic, „s-POK-oo” z Piechowic, „Kolorowe nutki” z Piechowic, „Kreuzschuher Kerwasmusik” z Niemiec, „Dance Studio EMOTION” , Szkoła tańca nowoczesnego Gregory, a także zespołu bębniarskiego „TIRIBA” ze Szklarskiej Poręby. O godz. 15.00 będzie można zobaczyć pokaz tańca orientalnego i tańca flamenco Szkoły Tańca „Tierra Flamenco” z Jeleniej Góry i pokazy cyrkowe – Cyrklandu z Miłkowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Rowerowa Autostrada Dolnego Śląska

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (52) Dodaj komentarz

~ 12-05-2012 8:47
i sobota w deszczu, szkoda że sie nie uda
ja87 12-05-2012 9:05
Nawet Kargul przyjechał ;)
~George 12-05-2012 9:54
Jakoś nie zauważyłem, żeby to był rekord. Wręcz przeciwnie, wydaje mi się, że w tym roku jest ich dużo mniej. Ale ogólnie dobrze, że coś sie dzieje w mieście.
~Wydaje mi si 12-05-2012 11:39
:))))))))))))))))))))))))
kkiara 12-05-2012 12:51
http://www.ankietka.pl/ankieta/85713/kwestionariusz-ankietydotyczacej-dzialan-marketingowych-prowadzonych-na-tereniepowiatu-jeleniogorskiego.html
~Po wizycie 12-05-2012 13:15
Najbardziej podobało mi się stoisko Karkonoskiego Parku Narodowego na targach. Siedzą sobie dwie panienki za pustym stołem z rozłożonymi trzema skromnymi ulotkami i zawzięcie plotkują o d... Maryni, zero zainteresowania ze strony zwiedzających. Widać w KPN-ie nie mają co robić, skoro dyrekcja wysyła swoich pracowników, żeby sobie posiedzieli na rynku. Fajna promocja bez żadnej promocji.
~do 13:07 12-05-2012 14:15
to teraz czekamy na twoje dane personalne i spis zasług na rzecz miasta. Jak na razie to tylko anonimowo szczekasz i plujesz jadem na lokalnych forch. Chętnie poczytamy o twoich dokonaiach.
Piipi Jelonkowa 12-05-2012 14:50
~OJEJ ! .. Karkonoski Park Narodowy .. to jest fajnie STARY ! .. bo na swoim stoisku mają kalendarz z 2008 roku !
~Nostradamus 12-05-2012 16:39
Sztukateria. Kolejna impreza "na sztukę" co by zapisać ją jako "dokonanie obecnego zarządcy" dotyczy wszystkich którzy się tam wystawiali + organizatorów. Nie rozumiem sensu tej imprezy ... wydaje się że ma ona uświadomić turystom i mieszkańcom że POZA JELENIĄ GÓRĄ jest dużo fajniej. To antyreklama, myślę że mieszkańcy Jeleniej Góry nie chcą ZA SWOJE pieniądze reklamować atrakcyjnych miejsc POZA miastem, ale może głupi jestem.
~Grzesiek.P 12-05-2012 16:40
Lepsze było stoisko miasta Jelenia Góra z pustymi okladkami reklamującymi projekt \"Jelenia Góra Centrum Pobytowo - Treningowe na Euro 2012\". Żenada.
goscniedzielny 12-05-2012 16:44
@~Nostradamus masz 1000% racji, ta impreza to promowanie innych regionów Europy, Polski. Wielu piejących peany pochwalne na cześć Tourtecu chyba tego nie rozumie.
~ 12-05-2012 16:55
to teraz czekamy na wpis Marcina Kaflika- wiecznie " zagonionego" działaniami na rzecz miasta ( szkoda że tylko głupimi komentami na forach) bezrobotnego z Cieplic, który jak zwykle napisze że targi są do d..., bo on zrobiłby to lepiej :D
~wojtekk 12-05-2012 17:00
@goscniedzielny, Nostradamus: widać, że nawet nie przeszliście przez rynek wczoraj czy dziś, bo wiedzielibyście, że 90% wystawców to jest Kotlina Jeleniogórska i najbliższe okolice. Swoją drogą impreza bardzo udana, kto był i interesuje się turystyką, na pewno wyszedł zadowolony z mnóstwem map i przewodników, a nawet ciekawych książek regionalnych (wszystko za darmo!). Brawo organizatorzy, oby więcej takich imprez w Jeleniej Górze! A wieczni malkontenci niech się chowają po norach i internecie, dla nich w tych dniach nie ma miejsca na rynku.
goscniedzielny 12-05-2012 17:31
@~wojtekk mądraliński, do kogo była adresowana ta impreza? dla mieszkańców Jeleniej Góry? którzy mieszkają tutaj od urodzenia i nie znają uroków okolicy, czy dla wystawców spoza regionu, którym zależy na tym by ściągnąć turystów do nich? Powiem tobie, że większość mieszkańców nie Kotliny nie korzysta z usług turystycznych ani z noclegów, ani z restauracji, ani z odpłatnych uciech. a za zaoszczędzenie 1zł za parking skłonni są wjechać do rowu swoim wypasionym autem. Mieszkańcy płacą tylko za to czego w inny sposób nie mogą pozyskać. Ja robię dokładnie tak samo, jeżdżę tam gdzie parkingi są darmowe, nie wykupuję noclegów, nie korzystam z usług restauracyjnych, sprzęt rekreacyjny mam swój. A płacę tylko za... nie, no, za nic nie płacę :) więc jak na takim kliencie można zarobić? :D
~ 12-05-2012 18:13
Troszkę nadęte, to, jak patrze na ubiegłe lata było lepiej. foldery powtarzały się niektóre, ale az dziwie się,że to jeszcze nie upadło w mieście, które nie promuje się za dobrze. KOKO Jelenia Biedronka
~ 12-05-2012 18:45
A mi najlepiej podobało się stoisko straży miejskiej, co to ma wspólnego z targami turystycznymi tego nie wiem? :) W przyszłym roku niech wyjdą wszystkie urzędy i niech robią za branżę turystyczną aby było dużo straganów. Poza tym spoko, cho bardziej ubogo widać kryzys i brak kasy na promocje.
~To wspaniale 12-05-2012 18:46
To wspaniale, że odbyła się taka impreza, na której wypromowali się notable ale...co z tego wynika?
~do fotografa 12-05-2012 18:59
Panskie zdjecia to jakas kpina!!! czlowieku, przyloz sie do swojej pracy, albo droga redakcjo- zmien "fotomagiera"- katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~wojtekk 12-05-2012 19:58
@goscniedzielny, znaffco od siedmiu boleści. Jakbyś choć parę razy odwiedził tego typu imprezy, wiedziałbyś, że służą one i wystawcom (bo dzięki temu przyciągają turystów do siebie) i mieszkańcom (bo dostają ofertę na wakacje czy ferie zimowe). Wiedziałbyś też, że targi turyst. należą do imprez targowych wzbudzających największe zainteresowanie wśród odwiedzających. Więc nie pisz głupot, anonimowy "mondralo" zza monitora. To, że nie stać cię na 1 zł na parking w jakimś obcym mieście (już nie mówiąc o korzystaniu z gastronomii czy usług noclegowych), to jeszcze nie uprawnia cię do wypowiadania się o większości. Siedź sobie dalej przed kompem i pluj w monitor,ja byłem na targach, jestem zadowolony, mam teraz mnóstwo ciekawych pomysłów na weekendy, większość którzy odwiedzili targi - również.
~szok 12-05-2012 20:14
Targi to wielka błazenada myślę,że tak w przyszłym roku nie będzie. Dlaczego ci ludzie nas kłamią. Byłem nic ciekawego tylko panienki z ulotkami.Dla organizatorów jedynka oraz dla samorządowców to była groteska.
~Marcin73 12-05-2012 20:14
:-) przekrocz bramy Rubikonu - Rubikonie - odwagi - podpisz się :-) to nie boli :-) no - tutaj troszkę przesadziłem. Pozdrawiam Ciebie gorąco - podobnie jak innych bezimiennych "odważnych" - Marcin Kaflik, Stowarzyszenie "Ciepliczanin"
goscniedzielny 12-05-2012 20:44
~wojtekk ty chyba nie rozumiesz co piszę w swoich komentarzach. Organizatorzy chełpią się tym, że impreza promująca region. tylko na ci i po co prezentować atrakcje, które wszyscy znamy. Przecież o ile dobrze rozumiem pojęcie słowa promocji regionu to powinna ona być skierowana na zewnątrz, a nie do mieszkańców tegoż że. Pisząc o nie wydawaniu kasy - mam na myślę Jelenią Górę i okolice. Bo nie mam ochoty wmanewrowywać się w płatne naciągane usługi i atrakcje, parkingi, wyciągi, zdjęcia z misiem, pamiątki, "parki rozrywki" noclegi i usługi przewodnickie. Bo okolice znam doskonale, a to że piszę tutaj, nie oznacza, że tylko żyję netem. O promocji co nie co wiem, gdyż prawie co roku bywam na ITB. a tam prezentacja naszego regionu wyglądała żałośnie i nie pomogło partnerstwo Saksonii w br.
~ 12-05-2012 21:08
DOLNOŚLĄZAK. Podzielam pogląd niektórych forumowiczów, że po co promować region wśród swoich. Mieszkańcy Kotliny Jeleniogórskiej, turystyka znają doskonale swój region. Podczas targów prezentowane są tez inne regiony. Termin targów powinien być zmieniony. Targi winny się odbywać w okresie najazdu turystów do Kotliny Jeleniogórskiej. A jest to w okresie WIELKIEJ MAJÓWKI /w tym roku 1-6 maja/. O czym wszyscy samorządowcy, z racji sprawowanej funkcji. wiedzieć powinni. Targi turystyczne powinny być urozmaiceniem programu oferowanego licznej rzeszy turystów odwiedzających Kotlinę.
~ 12-05-2012 21:15
Cd. z 21:08. Targi interesujące dobrze przygotowane i zorganizowane. Termin - chybiony! Organizatorzy-samorządowcy - WIELKA PLAMA. To mniej więcej tak jak Boże Narodzenie obchodzić w Sylwestra. DOLNOŚLĄZAK.
~rrrr 12-05-2012 21:29
Dlaczego władze miasta z premedytacją unikają promocji Jeleniogórskich Karkonoszy http://youtu.be/PhfmJnAzvEs
~enter 12-05-2012 21:33
Wyluzujcie, a ~gościuniedzielny nie ośmieszaj się. Masz zacięty bardzo twardy dysk ;) ~Nostrodamus, wykaż się umiejętnością zapełnienia swojego btw ładnego obiektu noclegowego chociaż w 5% i dopiero wtedy wypowiadaj się ;))) Wstęp na targi nie był obowiązkowy, kogo to nie interesuje niech robi to, co sprawia mu przyjemność a nie wędruje na plac Ratuszowy i sprawia sobie ból... ;D Po co promować region wśród swoich??? Tyldo, jeżeli pracujesz w turystyce... to już nie dziwi, że Karkonosze są najmniej znanymi w Polsce górami... Amen :))))
~wojtekk 12-05-2012 21:52
@goscniedzielny, pochwal się zatem, jakie to atrakcje naszego regionu doskonale znasz. Przypuszczam, że poza Śnieżką, Szrenicą, Śnieżnymi Kotłami, Chojnikiem i jeszcze kilkoma innymi miejscami nie masz pojęcia, co można zobaczyć. A co z górami po czeskiej stronie? Też doskonale znasz? Z pewnością nie. Tak samo jak wielu mieszkańców J.G., którzy z chęcią odwiedzili targi. Skoro było duże zainteresowanie, to widać targi są potrzebne. Więc z łaski swojej nie wypowiadaj się za innych. Na ITB też nigdy nie byłeś, bo tam akurat Polska jest od lat jednym z najlepiej promowanych krajów, a Karkonosze i Kotlina Jeleniogórska mają jedno z najlepszych stoisk. No ale co może o tym wiedzieć sfrustrowany malkontent, który cały świat widzi z ekranu monitora?
~obserwator 1 12-05-2012 23:03
dotyczy fotki numer 58 ach te ząbki, ach te wyłupiaste oczka, trafiona aranżacja, dobre ujecie. Choć w cieniu żoltego zwierzątka, ale wreszcie, swój kolo swego stoi, no i pewnie jak niegdyś wyproszona fotografia? Ukara zwierzątko, oj ukara, eliminując zwierzaczka z udzialu w imprezie w 2013 roku, to pewne, wszak w cieniu nie przystoi żabiemu oczku.......
~M_ 12-05-2012 23:04
I jak zwykle ... "kundelki szczekają a karawana idzie dalej" ...
goscniedzielny 12-05-2012 23:17
@~wojtekk Poznawanie Sudetów Zachodnich rozpocząłem jeszcze jako szczeniak ze swoimi rodzicami, potem z Mieczysławem Holzem na prowadzonych przez niego cyklach wycieczkowych po okolicy, by kontynuować ją ostatecznie samodzielnie albo w kameralnym gronie z innymi pasjonatami gór. Nie muszę licytować z tobą licytować ilością i jakością miejsc, które widziałem i znam. Tobie płacą za to, że wychwalasz imprezy, które prawdopodobnie organizujesz lub blisko nich jesteś. Ja natomiast zwiedzam, wypoczywam i poznaję góry z czystej przyjemności. Moja ocena jest być może subiektywna, ale za nią nikt mi kasy nie płaci. Widać nie wygodna jest dla ciebie, bo tak się pienisz tutaj, próbując zdyskredytować moje wypowiedzi.
~wojtekk 12-05-2012 23:49
@goscniedzielny, nie licytujesz się, bo nie masz czym. Znanymi nazwiskami każdy głupi potrafi się podeprzeć, a ty nie wymieniłeś ANI JEDNEGO MIEJSCA z tych mniej znanych, w którym byłeś i które znasz. Więc po co ściemniasz? nie bądź ignorantem, wybierz się choć raz na targi, popatrz co tam jest, a następnie wyrusz w góry. Zresztą gdybyś był choć trochę zainteresowany turystyką, jak piszesz, na pewno byś chodził na targi. Spotkałem tam dużo autorytetów odnośnie regionu i turystyki, jakoś nie widać było, żeby się nudzili. Nie organizowałem tych targów, kłamstwami nie zastąpisz merytorycznych argumentów, których zresztą od początku nie miałeś, etatowy forumowy narzekaczu.
~Jeloneczka 13-05-2012 0:00
~obserwator1 - przetłumacz na polski to co napisałeś. Może to jest ciekawe. Na razie jest niezrozumiałe ;/
~obywatel 13-05-2012 0:50
AKCJA PROTESTACYJNA NARODU POLSKIEGO W DNIU 8 CZERWCA 2012, KAŻDY PRACUJĄCY POLAK POWINIEN POKAZAĆ JAK BARDZO NIE SZANUJE RZĄDU, KTÓRY Z DNIA NA DZIEŃ PCHA NAS W CORAZ WIĘKSZE UBÓSTWO W PORÓWNANIU Z INNYMI KRAJAMI. ZACHĘCAMY WSZYSTKICH W TYM DNIU DO DOŁĄCZENIA SIĘ DO PROTESTÓW PRZED WASZYMI, URZĘDAMI MIAST , NA DROGACH , W OKOLICACH STADIONU NARODOWEGO CZY W MIEJSCACH PRACY… POKAŻMY NASZYM POLITYKOM ŻE SKOŃCZYŁO SIĘ ŚMIANIE NAM W TWARZ. NIECH ŚWIAT ZOBACZY ŻE POTRAFIMY WALCZYĆ O SWOJE DOBRO. ŻĄDAJMY: - OBNIŻENIA AKCYZY I PODATKU NA PALIWA ( KAŻDY Z NAS DOPŁACA CODZIENNIE DO ROSNĄCYCH CEN PALIWA NIE TYLKO KIEROWCY ALE CAŁY TRANSPORT, JAK I KAŻDY CZŁOWIEK KUPUJĄCY CHLEB W SKLEPIE...
~obywatel 13-05-2012 0:55
...ZWIĘKSZENIA PŁACY MINIMALNEJ - LIKWIDACJI NFZ ( PO CO NAM POLAKOM INSTYTUCJA KTÓRA NIC NIE ROBI I NA DODATEK RUJNUJE JUŻ ZRUJNOWANĄ SŁUŻBĘ ZDROWIA ) DLACZEGO MY MUSIMY PŁACIĆ ZA 15 TYŚ LUDZI ZATRUDNIONYCH W TEJ INSTYTUCJI ) - LIKWIDACJI ZUS NASTĘPNA INSTYTUCJA KTÓRA BIERZE OD NAS NASZE PIENIĄDZE DAJĄC W ZAMIAN TYLKO STADO URZĘDASÓW I NIE GWARANTUJE ŻADNYCH EMERYTUR ZA 20 LAT. MŁODZI LUDZIE, LUDZIE PROWADZĄCY MAŁE FIRMY POWINNI SAMI DECYDOWAĆ GDZIE CHCĄ INWESTOWAĆ SWOJE PIENIĄDZE NA GODNĄ PRZYSZŁOŚĆ. DOMAGAJMY SIĘ OTWARCIA ZUS-U I ZDJĘCIA MONOPOLU NA UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE. - PODANIA SIĘ RZĄDU DO DYMISJI…. JUŻ POKAZALI WYSTARCZAJĄCO. - LIKWIDACJI UMÓW ŚMIECIOWYCH, NIE MOŻE BYĆ TAK ŻE PRACODAWCA DAJE NAM ZAROBIĆ 1500 ZŁ PRZEZ CAŁE NASZE ŻYCIE BO PRAWO MU NA TO POZWALA...
~obywatel 13-05-2012 0:57
...BO W TAKIM PRZYPADKU JEŚLI NAWET UDA SIĘ DOŻYĆ DO EMERYTURY TO NIE BĘDZIE NAS STAĆ NA CHLEBA - I GODNEGO ŻYCIA W NASZYM KRAJU. AKCJA NIE JEST KIEROWANA PRZECIW ORGANIZATOROM PIŁKARSKICH MISTRZOSTW EUROPY, CHOĆ ZOSTAŁA ZAPLANOWANA NA DZIEŃ MECZU OTWARCIA ME. JEST TO JEDYNY CZAS DO TEGO, ABY CAŁY ŚWIAT ZOBACZYŁ, JAKICH MAMY NIE UDOLNYCH LUDZI RZĄDZĄCYCH W TYM KRAJEM. AKCJA MA NA CELU POKAZANIE RZĄDOWI, ŻE MY POLACY MAMY SWOJE PRAWA, PRAWA DO GODNEGO ŻYCIA I GODNEJ ŚMIERCI PRAWA DO NAUKI PRAWA DO OPIEKI ZDROWOTNEJ TERAZ MY ZAŚMIEJEMY SIĘ WAM W TWARZ BLOKUJĄC W TYM DNIU WSZYSTKIE WJAZDY DO WARSZAWY , WYJAZDY Z SEJMU , AUTOSTRADY A2 OD STRONY ŁODZI , A4 KRAKÓW €“ KATOWICE I DROGI WJAZDOWE OD STRONY WSCHODNIEJ I ZACHODNIEJ. STACJE PALIW ORLENU I POZOSTAŁYCH KORPORACJI...
~obywatel 13-05-2012 0:58
ORAZ INSTYTUCJE UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ. SKOPIUJ I PODAJ DALEJ
~patriota 13-05-2012 10:13
Obywatelu! Napisany przez ciebie tekscik skopiowałem i rozwiesiłem w toaletach marketów.
~ 13-05-2012 10:15
Tak w weekend majowy za bardzo w Jeleniej się nic nie działo, wiec powinno to być w weekend i owszem raczej dla gości z poza, a dla nas powinny być jakieś oferty np. rozszerzone z Wybrzeża, Mazur,Saksonii, Czech ,Słowacji,Węgier, Szwecji,Danii i Ukrainy, kogoś też z Rumunii zaprosić, mają tam piękne tereny. To powinno być dla nas tubylców z okolic, bo góry nasze mamy na co dzień, nie gardzimy, ale doskonale znamy. Czepiać się nie będę w tym wypadku władzy, bo idea reklamowania regionu jest słuszna i mimo,że obecna władza, to nie moją bajka,, to trudno krytykować za propagowanie.
goscniedzielny 13-05-2012 10:34
~wojtekk ty chyba jesteś pół, albo całkowitym idiotą, jeśli nie rozumiesz, że wymieniając nazwisko Holza, nie licytuję się tym kogo znałem, tylko informuję przy kim uczyłem poznawać nasze góry (jest to marka sama w sobie) , a naleganiem na wymienianie miejsc, które są warte zobaczenia i są perełkami regionu udowadniasz moją tezę. Bo chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego że nt miejsc godnych odwiedzenia wydano mnóstwo publikacji, a ja mam wymienić to w 300 znakach, specjalnie dla ciebie. ROTFL Co do targów, jeżdżę na jedne targi planując sobie letni wypoczynek, resztę mam w nosie, tak samo jak to czy mi wierzysz czy nie. a teraz spadam stąd, w plener, bo słoneczko wyłazi. A ty leć wylizać buty Staroście, tak jak robisz na co dzień :)
~Jeloneczka 13-05-2012 11:01
~gosciuniedzielny, dlaczego się tak rozpisujesz emocjonalnie o sprawach - jak sam zaznaczasz - które Cię nie interesują. Dlaczego raczysz nas swoimi przemyśleniami o tematach, które "masz w nosie"? Hę? ;)
~wojtekk 13-05-2012 11:57
@gosc niedzielny, że ty jesteś idiotą, to pokazałeś już na samym początku. Jak na razie nie wymieniłeś ANI JEDNEGO MIEJSCA, jakie poznałeś w górach, wymieniasz tylko nazwiska ludzi, których poznałeś. Nie żądam od ciebie wymienienia wszystkich miejsc, widząc, że nie potrafisz wymienić nawet kilku. Nie wiem, kto ci płaci za oczernianie targów, ale wiedz, że w internecie nie jesteś anonimowy. Za wypisywanie nieprawdy łatwo cię zidentyfikować po IP, a wtedy zobaczymy, czy będziesz tak samo mocny w gębie nieanonimowo. No i rację ma Jeloneczka - jak cię coś nie interesuje, to daj sobie spokój z głupimi, pełnymi jadu komentami. Frekwencja na targach (zarówno jesli chodzi o wystawców, jak i odwiedzających) jednoznacznie pokazała, że targi są chętnie odwiedzane i potrzebne.
~Targi srargi 13-05-2012 15:09
Na bezrybiu i rak ryba. Im większa zapaść, tym łatwiej sprzedać każde badziewie.
~Delegat 13-05-2012 16:58
Kiedy przestaniecie głosować na to samo zdziadziałe towarzystwo ? Oni niczego nie zmienią.
~Delegatoła 13-05-2012 17:00
A gdyby szkoły i przedszkola miały obowiązek wystawienia się na targach to byłoby 200 stoisk.
goscniedzielny 13-05-2012 18:46
~wojtekk próbujesz mnie zakrzyczeć, no cóż, widać jesteś z EKIPY. Bo nie mówię o tym, że promocja regionu nie jest potrzebna, tylko jest potrzebna tam gdzie są potencjalni nowi klienci. Czyli poza Dolnym Śląskiem i Wielkopolską bo tu już jesteśmy doskonale znani. To po pierwsze. Po drugie spora frekwencja odwiedzających spowodowana jest tym, że mieszkańcy spragnieni są imprez otwartych, dostępnych dla wszystkich. Tych jest jak widać wciąż za mało. Aby centrum miasta odżyło, aby mieszkańcy poczuli, że o nich się myśli, imprezy, festyny winny się odbywać w każdy weekend. Postawienie drewnianych bud w rynku przez KARR tego centrum nie ożywi, a przynajmniej nie tak, jak tego wszyscy by oczekiwali. Brak strefy kibica na Euro w JG to kolejny wasz blamaż. ~wojtekk broń swoich, płacą ci za to.
~Jeloneczka 13-05-2012 18:50
~gosciuniedzielny piszesz o sprawie, o której nie masz zielonego pojęcia. Pisz jednak, lubimy się pośmiać ;)))))
~Nostradamus 13-05-2012 19:14
Miasto MARNUJE NASZE PIENIĄDZE. Działania marketingowe są potrzebne ale takie które wesprą LOKALNĄ TURYSTYCZNĄ PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ. Podam prosty z brzegu przykład: - Do pensjonatów i hoteli w Jeleniej Górze przyjeżdża pewna ilość turystów zainteresowana wycieczkami rowerowymi. Zawsze pytają o to samo: GDZIE MOŻNA POJECHAĆ NA ROWERZE? Właściciele małych pensjonatów z 4 pokojami NIE MAJĄ FUNDUSZY na zaprojektowanie i wydrukowanie profesjonalnych map dla turystów rowerowych, więc ta część INFORMACYJNA MAŁYCH PENSJONATÓW ... leży i kwiczy. Miasto powinno wspierać rozwój właśnie tych małych obiektów, duże MOLOCHY sobie poradzą same. Gdy Ci mali będą robić dobrą kasę, to inni mieszkańcy pójdą w ich ślady.
~Nostradamus 13-05-2012 19:20
...kontynuując ten wątek. Mam do Was pytanie za 10 punktów. CO W TAKIM RAZIE POWINNO ZROBIĆ MIASTO ABY RUSZYĆ TURYSTYKĘ? Wydrukować PROFESJONALNE MAPY ROWEROWE? ... TEŻ! Ale przede wszystkim np. ogłosić konkurs na POMYSŁY, przygotować temat, przygotować WYSOKIE NAGRODY PIENIĘŻNE ... i ogłosić KONKURS POMYSŁÓW. Opublikować nadesłane KONCEPCJE, i nagrodzić autorów najlepszy pomysłów. Następnie podpisać UMOWY z autorami tych pomysłów, przyznać BUDŻET na każdy z pomysłów, podpisać KONTRAKT z autorami pomysłów na nadzór ich AUTORSKIEGO PROJEKTU. Kolejną rzeczą są BADANIA pozwalające określić w jakim stopniu pomysł przyczynił się do rozwoju turystyki, czy to dobrze wydane pieniądze, jakie były błędy i jakie są WNIOSKI NA PRZYSZŁOŚĆ.Tak robi się to profesjonalnie.
~Nostradamus 13-05-2012 19:25
...kontynuując ten wątek. Tylko że to nie w Jeleniej Górze, tutaj wszyscy są skorumpowani, za wszystko trzeba płacić łapówki, wszystkie przetargi są MYDLENIEM OCZU, oferty konkurencji są do podejrzenia za pieniądze. Wystarczy popatrzeć w BIP urzędów. Co drugi przetarg wartości setek tysięcy złotych jest wygrany niewielką przewagą. Co druga jednostka budżetowa nie publikuje informacji o przetargach publicznych. Myślicie że coś komuś za to grozi?! NIE ... absolutnie NIGDY nie zdążyło się aby w Polsce ukarano kogoś za niepublikowanie informacji o przetargach publicznych. Wybaczcie ale podsumuję to krótko: WSPÓŁCZESNA POLSKA to bagno nieporównywalne nawet z głębokim PRL.
~wojtekk 13-05-2012 19:53
@goscnidzielny: Oho, troll dalej nadaje... I kto tu próbuje zakrzyczeć? Twoje wypociny to stek bzdur. Po pierwsze: jak widać po samych targach promocja okolic wśród jeleniogórzan jest bardzo potrzebna, o czym świadczy fakt, że na targach mnóstwo osób dopytywało się o lokalne atrakcje (tak u nas, jak i po czeskiej czy niemieckiej stronie). Trzeba było pójść, zobaczyć, to może byś nie wypisywał bzdur. Po drugie: jeśli mieszkańcy spragnieni są takich imprez, to jest to kolejne potwierdzenie, że ma ona sens. Po trzecie: chcesz więcej imprez - to je zorganizuj, zamiast krytykować to, co już jest. A po czwarte: dowiemy się wreszcie, kto ci płaci za oczernianie organizatorów imprezy? Przypuszczam, że jesteś jakimś sfrustrowanym właścicielem pensjonaciku, którego nie stać na udział w targach.
~ 13-05-2012 20:17
Na targach głównie świat folderowy, a prawdziwy jest zupełnie inny. Kolorowe foldery to i w Korei Północnej jakby chcieli, to by pewnie też zrobili. Jedna sprawa targi, druga prawda o tym mieście i Polsce jako całości. Przykład z EURO szykuje się wtopa na maksa, bo dobry gospodarz, to nie tylko ten który zaprosi do stołu, a toaletę ma zafajdaną przez lata i nic z tym nie robi!
~Deathlike 21-05-2012 11:22
dlaczego pierwsze 25 zdjęć to galeria zespołu "jarzębina" i piwożłopy w 9 m-cu ciąży ??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Debata samorządowców

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

To było bezpieczne?

Nie tylko dla seniorów

Ewakuacja w Szklarskiej Porębie

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
765
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%