MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Rekord WOŚP pobity – w Podgórzynie!

Wiadomości: Podgórzyn/region
Poniedziałek, 9 stycznia 2012, 9:41
Aktualizacja: 9:45
Autor: Przemysław Linke/Wydział Promocji Gminy Podgórzyn
Fot. Organizatorzy
8046 zł – tyle zebrali wolontariusze w Podgórzynie, którzy kwestowali wczoraj pod opieką Leszka Basińskiego. Gdzie zbierali pieniądze? W całym regionie. Byli w Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Jeleniej Górze i oczywiście w Gminie Podgórzyn.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Podgórzynie zagrała po raz 12. 25 wolontariuszy wyruszyło w teren o godz. 10.00. O godz. 15. 00 w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie, gdzie mieściła się siedziba sztabu WOŚP pod dowództwem Wojtka Ziemniaka, ruszyło orkiestrowe pozytywne granie. Każdy chętny mógł nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, prawidłowego informowania dyżurnego o zagrożeniu, oraz wziąć udział w licytacjach. Dla najmłodszych przygotowana została dmuchana zjeżdżalnia, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem ze strony dzieci.

- Nasi wolontariusze zmęczeni, przemoczeni, ale szczęśliwi powrócili do sztabu o godzinie 16.00, gdzie czekał na nich gorący posiłek – relacjonują organizatorzy.

Na scenie pojawił się zespół „Ness”. Dobra rockowa muzyka podkręciła i tak już gorącą atmosferę. Zmianę klimatu, po ostrych dźwiękach, wprowadziła cieplicka ekipa „1bezJot”, prezentując hiphopowe utwory. Gdy ostatnie bity dobiegły końca nadszedł czas na urodzinowy tort, z okazji XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Każdy kto był wówczas w siedzibie naszego sztabu mógł skosztować kawałek przepysznego ciasta – mówią organizatorzy.

Na koniec, tak jak w całej Polsce, rozbłysło światełko do nieba. Pokaz sztucznych ogni oraz lampiony wysłane do nieba zrobiły na mieszkańcach ogromne wrażenie.

- Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Podgórzyna nikomu głodnemu nie pozwolił opuścić naszego sztabu. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Podgórzyn – piszą organizatorzy.

W minionym roku podczas XIX Finału WOŚP Podgórzyn zebrał 6900 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Wsparcie dla uczniów

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~front 9-01-2012 10:37
Dla chcącego nie ma nic trudnego - brawo.
~~~ 9-01-2012 10:37
A nic o tym pobitym nie napisano.
Niggers 9-01-2012 13:31
Obowiązkiem rządzących jest zapewnienie opieki zdrowotnej swoim obywatelom. Po to płacą podatki. Kto pomaga rządzącym mieć w dupie ten obowiązek, ten grzeszy. OWSIAK POMAGA
~:-))) 9-01-2012 13:32
Troszkę czytanie ze zrozumieniem się kłania. Tegoroczna kwota jest podana na wstępie tego artykułu, to kwota 8046 zł. , co w porównaniu z kwotą 6900 zł. jest sumą wyższą.Cieszę się, że mam w tym swój malutki udział. Gratuluję organizatorom.Paniom z Koła Gospodyń wiejskich dziękuję za superową zupę rybną i pierogi z kapusty. A szczególne ukłony i oklaski kieruję w stronę najlepszego wolotariusza na świecie pana dyrektora Leszka Basińskiego i jego podopiecznych.
~do Niggersa 9-01-2012 14:05
Niezależnie od tego czy Owsiak (lub ktokolwiek inny) pomoże, rządzący w tym chorym kraju mają i będą mieli w d... dobro obywateli. Dla rządzących bowiem najistotniejsze jest KORYTO, a co za tym idzie okradanie całego społeczeństwa - nie tylko z zasobów finansowych, również z godności i z prawa do zdrowia i życia. A dla WOŚP i Owsiaka WIELKI SZACUN!
~rimpimi 9-01-2012 17:18
wielka orkiestra swiatecznej pRZEmocy wielkie oszukiwanie smiesznych polaczkow
~lupa 9-01-2012 17:54
znowu kogoś pobili? czy ten Rekord dostał pomoc medyczną? złapali sprawców pobicia?
~KrzysiekM 9-01-2012 19:46
Panie Niggers a co w sytuacji kiedy rządzący nie wywiązują się z obowiązków wobec obywateli?Co Ty robisz w tej sytuacji?Ty jak się domyślam jesteś be grzechu a zatem jako pierwszy rzuć kamieniem!
~wolonraiuszka 9-01-2012 22:22
~rimpimi A dzięki tym \'śmiesznym polaczkom\', którzy wspomagają Orkiestrę wiele wcześniaków zostało uratowanych. Można coś zrobić dla innych, zamiast tylko narzekać, wiesz?
~no means no 10-01-2012 15:41
Gratuluję organizatorom, dziękuję wolontariuszom, jestem dumny, że tu mieszkam !!! P.S. Panom od rzucania obelg i kamieni proponuję najpierw dowiedzieć się od kogo i za co WOŚP otrzymał medal św. Jerzego, co na temat WOŚP uważa przewodniczący Komisji Charytatywnej Episkopatu Polski bp Grzegorz Balcerek lub np. Abp. Życiński. Po drugie "po owocach go poznacie" (pochwal się koleżko Niggers, co Ty zrobileś ostatnio dobrego). Po trzecie - Kościół to my - a do politycznego ujadania zostawiliśmy już wam parlament i uliczne media.
~KrzysiekM 10-01-2012 19:22
no means, przepraszam ale nie wiem dlaczego masz do mnie jakieś pretensje??
~pomorzanka 10-01-2012 23:12
no Ness to grupa która rozkreciła tą imprezke zapewne

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Porządki przy cmentarzu

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
974
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%