MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Reklama dźwignią Karkonoszy

Wiadomości: REGION
Czwartek, 6 maja 2010, 9:01
Aktualizacja: 9:02
Autor: Karolina
Przedstawiciele Szklarskiej Poręby prezentowali turystyczne walory kurortu podczas dwudniowych Międzynarodowych Targów KONVENT'A 2010 w niemieckim Löbau.

Targi odbyły się już po raz dwunasty pod koniec kwietnia. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 wystawców z Polski, Czech i Niemiec. – Szklarska Poręba prezentowała swoją ofertę w ramach wspólnego stoiska Karkonoszy – opowiadają pracownicy referatu promocji miasta. Była to impreza rodzinna, przypominająca duży piknik. Stoisko miasta pod Szrenicą odwiedzali więc rodzice z dziećmi, którzy chcieliby pojechać na wakacje do Polski.

Wśród odwiedzających znalazły się i takie osoby, które znały już Szklarską Porębę i deklarowały, że chciałyby jeszcze tam wrócić. W trakcie targów przewidziano też czas na rozmowy z dziennikarzami oraz tour-operatorami, którzy zajmują się poszukiwaniem nowych miejsc noclegowych. Stoiska odwiedzili też przedstawiciele firm, oferujących swoje usługi public-relations na rynku niemieckim. Dzięki tym spotkaniom polskie Karkonosze mogły liczyć na szeroko zakrojoną reklamę u naszych zachodnich sąsiadów.

Szacuje się, że tegoroczne targi odwiedziło nawet 4 tysiące osób. Są one potencjalnymi turystami naszego regionu, tym bardziej, że niemieckie Löbau jest oddalone od Szklarskiej Poręby zaledwie o 100 kilometrów. Podczas międzynarodowych targów rozdano setki ulotek i kolorowych folderów, poświęconych m.in. bogatej bazie noclegowej. Nie zabrakło też praktycznych informatorów, map z trasami biegowymi i rowerowymi oraz gadżetów w postaci kubków i długopisów z logo turystycznego miasta pod Szrenicą.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Weekend w Bukowcu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przetarg na kolejną stację

Czyżby Andrzej Duda?

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Krakowska w budowie

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Potok Łomnica ponownie został zanieczyszczony  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
613
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%