MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Regionalna Parafiada w Cieplicach

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 17 maja 2010, 12:04
Aktualizacja: 12:23
Autor: arec
Fot. Archiwum ojców pijarów
Przed tygodniem na stadionie przy ul. Lubańskiej został rozegrany finał regionalnej Parafiady. Pod okiem ojców pijarów, wolontariuszy oraz strażników miejskich dzieci i młodzież rywalizowały w pięciu dyscyplinach.

Parafiady regionalne to cykl zawodów w poszczególnych diecezjach mających wyłonić finalistów tegorocznej XXII Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w dniach od 10 do 18 lipca w Warszawie. Pomysłodawcą ruchu parafiadowego był o. Józef Joniec, tragicznie zmarły w katastrofie lotniczej prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem.

W zawodach na stadionie przy ulicy Lubańskiej wzięły udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, świetlicy parafialnej prowadzonej przez ojców pijarów oraz młodzież, która brała udział w Parafiadzie lokalnej w Piechowicach.

Rozegrano 5 konkurencji. Turniej piłki nożnej gimnazjalistów wygrała drużyna w składzie: Rafał Ilis, Łukasz Widuch, Piotr Stępiński, Radosław Paradowski, Damian Strzelecki. W najlepszym teamie szkół podstawowych zagrali: Jan Bartko, Michał Tarka, Mateusz Kamyk, Maciej Dzius, Dawid Domaradzki.

W skoku w dal w poszczególnych kategoriach zwyciężali: Aleksandra Godoń, Katarzyna Witlib, Bartosz Czyżewski, Mateusz Turowicz.

W biegu na 60 metrów w poszczególnych kategoriach najszybsi byli: Agnieszka Świesiulska, Katarzyna Witlib, Bartosz Czyżewski, Mateusz Turowicz.

W biegu na 100 metrów wygrywali: Agnieszka Świesiulska, Katarzyna Witlib, Maciej Dzius, Mateusz Turowicz.

Piłeczką palantową najdalej rzucali: Natalia Wojda, Anita Kaleta, Dawid Domaradzki i Piotr Stępiński.

Duży wkład w przygotowanie regionalnej Parafiady miała Straż Miejska. – Od wielu lat współpracujemy ze świetlicą prowadzoną przez ojców pijarów. Organizujemy zabawy, wspólne wyjazdy, paczki świąteczne i wiele atrakcji, które łączą się z pojęciem bezpieczeństwa – mówi młodszy inspektor Straży Miejskiej Grzegorz Rybarczyk.

Ruch Parafiadowy funkcjonuje na zasadzie starogreckiej triady: stadion, teatr, świątynia. Sport jest tu istotnym czynnikiem kształtującym charakter młodych ludzi.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Studium na początek

Stoi kolej na Kopę

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

O rozpadających się górach

Będzie kręcone!

Wypadek przy baniakach  

Puchar makroregionu Oyama

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
870
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%