MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Refleksyjna piosenka na jubileusz pod Szrenicą

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Poniedziałek, 8 listopada 2010, 8:11
Aktualizacja: 8:14
Autor: Accipiter
Fot. Archiwum
W minioną sobotę w Klubie „Jazgot” w Szklarskiej Porębie wystąpiła Basia Stępniak–Wilk. Koncert został wpisany w cykl imprez z okazji obchodów 50–lecia kurortu pod Szrenicą.

Spotkanie publiczności z artystką z najwyższej, kulturalnej półki z kręgu piosenki literackiej wraz z zespołem zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

Basia Stępniak-Wilk, jedna z najwybitniejszych wykonawczyń poezji śpiewanej, to również poetka, kompozytorka i artystka kabaretowa. Autorka tekstu przebojowej „Bombonierki”, którą zaśpiewała w duecie z Grzegorzem Turnauem, dwa lata temu gościła w powiecie jeleniogórskim podczas imprezy „Gitarą i Piórem” na stoku „Lodowiec” w Karpaczu. Wówczas swój występ połączyła z wypoczynkiem w Szklarskiej Porębie.

Sobotni recital Basi Stępniak-Wilk był nie tylko spotkaniem z piosenką niezwykle refleksyjną i niepowtarzalną klimatem. Obok utworów gorzkich, pojawiały się tu również kompozycje dowcipne i ironiczne. Bo artystka rodem z Krakowa w czasie swojej drogi artystycznej współpracowała przecież także z krakowskimi scenami kabaretowymi - Piwnica pod Baranami, Loch Camelot i Zielone Szkiełko.

Basia Stępniak-Wilk razem ze swoim zespołem dała bardzo nastrojowy koncert. A podczas występu towarzyszyli jej znakomici muzycy: Olek Brzeziński – instrumenty klawiszowe, Krzysztof Cyran – gitara klasyczna i Michał Braszak – kontrabas.

Ogłoszenia

Czytaj również

MDK Muflon zaprasza od poniedziałku

Plaża nad Bobrem otwarta

Spotkania z Beatą Kempą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Przemek 8-11-2010 11:58
Brawo Szklarska, tak trzymać
~mieszkanka 10-11-2010 22:01
Koncert świetny. Artystka pełna wdzięku, czasem ciepła i romantyczna, czasem zalotna, czasem żartobliwa. Najwyższa półka.Super !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Sala Krzywa w Zamku Książ odzyskuje dawny blask

Zaczytaj się z Jelonką.com

PZN na kręgielni

Kolejny seans w Lwówku Śląskim

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1108
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%