MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Referendum o odwołanie władz miasta nie będzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 4 czerwca 2013, 9:22
Aktualizacja: 11:16
Autor: Angela
Fot. Archiwum
5941 głosów zebrało Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych, inicjator referendum odwołania prezydenta i Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. – Potrzebowaliśmy około siedmiu tysięcy podpisów, nie udało się, więc teraz przygotowujemy się do wyborów, stworzenia komitetu wyborczego i wystawienia własnego kandydata na prezydenta – mówi Janusz Jędraszko, prezes JSOB.

Podpisy były zbierane od 2 kwietnia br. do wczoraj (3.06), kiedy listy referendalne organizatorzy akcji złożyli do Państwowej Komisji Wyborczej, gdzie przeliczono głosy i spisano protokół.

- Uprawnionych do głosowania w Jeleniej Górze jest około 68 tys. osób, więc do przeprowadzenia referendum musielibyśmy zebrać około siedmiu tysięcy głosów, bo zawsze są jakieś głosy nieważne. Bardzo wielu jeleniogórzan zachowuje się tak, jakby w tym mieście nie mieszkała. Obojętność na to co się dzieje, znieczulica i apatia to wróg rozwoju tego miasta i przyzwolenie na arogancję i nic nierobienie obecnej ekipy rządzącej. Teraz skupimy się na najbliższych wyborach. Chcemy stworzyć własny komitet wyborczy, wystawić obywatelskiego kandydata na prezydenta, który będzie miał jakąś wizję rozwoju tego miasta, bo problemów jest mnóstwo. Zaniedbane inwestycje, bezrobocie, bałagan związany z nową ustawą śmieciową to tylko kilka z przykładów. Zrobimy wszystko, by obecna władza w Jeleniej Górze już nigdy nie rządziła – dodaje Janusz Jędraszko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Maseczki od osadzonych

Mandat za wypalanie kabli w piecu kaflowym

PZN na kręgielni

Komentarze (74) Dodaj komentarz

rymcycymcy 4-06-2013 9:56
Pan Jędraszko upewnił jakby naszego nie do końca udnego prezydenta w tym, że jest ...świetnym prezydentem ! :) Źle to wróży miastu i mieszkańcom. Może wygonić tego Jędraszko z miasta ? :) ...referendum ? ;)
~ 4-06-2013 10:01
A teraz Jędraszko sprzeda podpisy Zawile a ten ukarze okrutnie niepokornych niczym car Iwan Groźny albo inny Km Dzong Un
~... 4-06-2013 10:01
dziwna sytuacja, coś mi nie gra. zebrano 6 tyś a zabrakło 1 tyś. Nie wierzę w to, że ten 1 tyś by się nie znalazł. wielka szkoda.
~ALBOWIEM 4-06-2013 10:04
GOŚĆ MA RACJĘ. MIESZKAŃCY ZACHOWUJĄ SIĘ TOTALNIE OLEWCZO . JĘCZĄ ŻE JEST ŹLE ALE JAK TRZEBA JAKĄŚ INICJATYWĘ PODJĄĆ TO MAJĄ SZEROKO W POWAŻANIU. JELENIOGÓRZANIE TO TAKA MASA NIEDOJD ŻYCIOWYCH, POPAPRAŃCÓW KTÓRZY NIGDY NIE WYJDĄ NA PROSTĄ BO IM TRZEBA PRZYNIEŚĆ, PODAĆ, DOPIEŚCIC. NIGDY NIE BĘDZIEMY TAKIM MIASTEM JAK WROCŁAW CZY LEGNICA GDZIE LUDZIE DBAJĄ O SWOJE INTERESY. JA JUŻ MYŚLĘ O WYPROWADZCE BO Z NIEDOJDAMI NIE BĘDĘ MIESZKAŁ.
~Szymek 4-06-2013 10:07
bo młodzi woleli wyjechać i nie miał kto podpisać A zostali tylko ci co zamiast zrobić coś wolą wypowiadać się jak jest źle na internecie
~patryk 4-06-2013 10:13
niewszyscy są za odwołaniem zawiły a jędraszko tak sie zachowuje jak by wszyscy by mieli sie podpisać na siłe , cos nie tak chyba
~Leo 4-06-2013 10:18
Czego spodziewacie się po czerwonej dolinie, mieście szabrowników.
CН.W.D.P. 4-06-2013 10:22
dziwna sytuacja, coś mi nie gra. zebrano 6 tyś a zabrakło 1 tyś. Nie wierzę w to, że ten 1 tyś by się nie znalazł. SAM BYM SIADŁ I W JEDEN WIECZÓR ZŁOŻYŁ TEN TYSIĄC PODPISÓW... JUŻ ROZUMIEM, DLACZEGO PAN JĘDRASZKO JEST BEZROBOTNY - TAKIEGO NIEUDACZNIKA NIGDZIE NIE ZATRUDNIĄ...
CН.W.D.P. 4-06-2013 10:29
HMMM... WŁAŚNIE TAK SOBIE POMYŚLAŁEM, ŻE JĘDRASZKO LEPIEJ WYSZEDŁBY NA TYM CAŁYM REFERENDUM, GDYBY ZBIERAŁ PODPISY RZECZYWIŚCIE OD WSZYSTKICH, CZYLI ZWOLENNIKÓW ORAZ PRZECIWNIKÓW REFERENDUM... ZAPEWNE UDAŁOBY MU SIĘ ZEBRAĆ WYMAGANĄ ILOŚĆ PODPISÓW JUŻ W POŁOWIE OKRESU NA TE ZBIERANIE WYZNACZONEGO, A NA KONIEC MIAŁBY ICH DOBRE 20 TYSIĘCY.
~to sem jo 4-06-2013 10:42
hehe ciekawe którz to będzie jego kandydatem ...oczywiście teraz powiedza że przegrała demiokracja ze znieczulica ze pewnie ludzie byli zastraszani zeby nie brac udzialu ...jednym slowem operacja sie udała ale pacjent zmarł
~Obywatel_ 4-06-2013 10:43
I bardzo dobrze że nie będzie referendum bo wygrałby jakiś człowiek z twarzy i nazwiska niepodobny do nikogo i zanim by się zaznajomił z tym co teraz dzieję się w Jeleniej Górze to pogrążyłby nasze miasto jeszcze bardziej uświadamiając sobie skalę radzenia sobie w tych trudnych kryzysowych czasach teraźniejszego prezydenta.
jerzy110992 4-06-2013 10:44
A moim zdaniem nie jest aż tak złym prezydentem, bardzo trudny okres w dziejach jeleniej góry przypadł po prostu na jego prezydenturę i tyle. Poza tym, do Jeleniej Góry ciężko sciągnąć inwestorów, gdyż jest w dość dużej odległości od głównych arterii komunikacyjnych w naszym kraju, jednak Prezydent dość dużo robi mimo wszystko w dobrym kierunku. Ale i tak wolałbym powrót Pana Obrębalskiego na te stanowisko, bo moim zdaniem miastem powinien zarządzać ekonomista :)
~do 10:01 4-06-2013 10:59
PISzemy TYS. a nie TYŚ. NIEUKU.
~do leo 4-06-2013 11:01
nie każdego rodzina była czerwona i szabrowała jak twoja cieciu.
~ 4-06-2013 11:18
Ad.~to sem jo. Wręcz przeciwnie. Operacja się nie udała dzięki temu pacjent przeżył. DOLNOŚLĄZAK.
~ 4-06-2013 11:18
wiec o to chodzilo tym jedraszkopodobnym by swojego wstawic na miejsce Zawilly
~Klara 4-06-2013 11:22
Powiem tak, zebrałam kilkanaście podpisów (listę wydrukowałam z internetu), tak od znajomych, napotkanych ludzi... żaden mój znajomy urzędnik (skarbówka, ZUS, biblioteka, szkoła) nie chciał się podpisać mówiąc "no wiesz ja nie mogę". Wiem, nie mogli. Wczoraj oglądałam sztukę w teatrze TV o Witoldzie Pileckim - tam urzędnicy też nie mogli, musieli stracić "zdrację" Pileckiego :/. Chętnie za to podpisywali się mali przedsiębiorcy, ludzie biedni i bezrobotni.
~oj 4-06-2013 11:27
Jednak ogromna większość jeleniogórzan jest normalna... (w odróżnieniu od 90% komentatorów - sfrustrowanych roszczeniowych kundelków).
~abc 4-06-2013 11:30
Ludzie się boją i im się nie chce. Pamiętam, jak zbierano podpisy przeciwko likwidacji przez P. Zawiłę Miejskiego Domu Kultury - też były opory, żeby się podpisać. Ale chyba faktycznie odwołanie na koniec kadencji niewiele by zmieniło. Najgorsze, że kiedy przyjdą wybory znowu ta sama ekipa będzie się pchać do koryta. Dziwne to miasto. Wystarczy przypomnieć, że to z tej władzy wywodzi się pani Sawicka. Na pamiątkę po P. Zawile zostanie nam fontanna na głównym skrzyżowaniu w mieście - pomnik bezdennej głupoty.
~optymista 4-06-2013 11:31
dlaczego nikt się nie potrafi przyznać się do porażki jakby byli ludzie niezadowoleni to by listę podpisali ,a ponieważ są i znają realia rynku to są zadowoleni z tego co mają i z obecnego prezydenta szanujcie tego bo możecie mieć gorszego tak jak to się stalo w KK
~ 4-06-2013 11:48
LUDZIE SIĘ BOJĄ HEHE I TO RZĄDZĄCY WIEDZĄ HEHE
~ 4-06-2013 11:59
A CZY TEN PAN OD ZBIERANIA PODPISÓW PRZEDSTAWIŁ JAKIŚ PROGRAM NAPRAWCZY DLA MIASTA I OKOLIC ? - NIE PRZESTAWIŁ ? - KRAJ JEST DAWNO SPRZEDANY - AWS, SLD, PiS, PO ZROBILI SWOJE WIEC NIEMA CO NA NICH LICZYĆ - WSZYSCY IDZIEMY NA WYBORY I SKREŚLAMY WSZYSTKICH KANDYDATÓW KTÓRZY NIE POTRAFIĄ UDOWODNIĆ ŻE SA POLAKAMI AŻ DO 3-go POKOLENIA WSTECZ, WTEDY DOPIERO BĘDZIE W POLSCE DOBRZE HEHE - POMARZYĆ ZAWSZE MOŻNA, ALE JAK POLACY POZWALAJĄ ABY MINISTER FINANSÓW NIE BYŁ POLAKIEM, NIE POSDIADAŁ NR PESEL ANI NR NIP I NIE MIESZKAŁ TU NA STAŁE TYLKO W ANGLII TO CO WY WYMAGACIE HEHE
~ 4-06-2013 12:08
Marność nad marnościami i wszystko marnością
~ala 4-06-2013 12:27
to te miasto skazane jest na klęskę-sami tego chcieliście.Teraz ci co nie podpisali NIE MAJĄ PRAWA NARZEKAĆ.JEST DOBRZE I BĘDZIE JESZCZE LEPIEJ!
~sorbet 4-06-2013 13:09
do 11:59 PIS? podaj proszę przykład jakiejkolwiek afery gospodarczej za czasu rządu uformowanego przez PIS!. Nie znajdziesz, wiec szkoda czasu na szukanie. Jelenia Góra to czerwone zagłębie. Komuna ma się dobrze wciąż i nieprzerwanie. Miasto wymiera, stacza się, ludzie piją z rozpaczy i jest coraz gorzej. Na co czekacie lenie? Weźcie się do roboty, na drugi raz podpiszcie te cholerne kartki za referendum! Tylko idiota albo niewolnik nie interesuje się polityką, także tą na poziomie lokalnym. Więc? Którą grupę reprezentują wszyscy, co mogli a nie podpisali się za referendum? To antypolska postawa i antyobywatelska (wyborcy PO?)
~to sem jo 4-06-2013 13:22
sorbet ...nacjonalizm kolorowany haslami o rozlczaniu komuchow i liberlow oraz pakiet socjalny zawarty w programie na ktory nie stac nawet Kuwejt ...te hasla na ciebie dzialaja? brzydze sie Toba
~to sem jo 4-06-2013 13:34
możesz się brzydzić, ale ja nie stoję za nacjonalizmem, ani za rozliczaniem, dla mnie ważne jest to, co widzę dookoła, a przyznasz chyba, że widać nędzę i to pogłębiającą się. Co zrobiło dotąd PO? Nigdy nawet za czasów Gierka ten kraj nie był aż tak zadłużony! Jeśli PO przedstawi realny program naprawczy - chętnie wysłucham, ale przyznam, że po tych 6 latach nie mam zaufania. Na zaufanie trzeba sobie zapracować. Ja w przeciwieństwie do Ciebie, nie brzydzę się Tobą, bo jak Ty mnie - ja nie znam Ciebie. Jestem natomiast zainteresowana dialogiem, bo jeśli będzie się bezmyślnie przyklaskiwać tylko PO, nie patrząc na to, co robią jego przedstawiciele, to jaki jest sens wyborów w ogóle?
~jotkakak 4-06-2013 13:36
człowieku kpisz sobie ? premier , który przygotowuje prowokację , za pomocą służb specjalnych (CBA) wobec koalicjanta i własnego wicepremiera to mało ??
~to sem jo 4-06-2013 13:39
możesz się brzydzić, ale ja nie stoję za nacjonalizmem, ani za rozliczaniem, dla mnie ważne jest to, co widzę dookoła, a przyznasz chyba, że widać nędzę i to pogłębiającą się. Co zrobiło dotąd PO? Nigdy nawet za czasów Gierka ten kraj nie był aż tak zadłużony! Jeśli PO przedstawi realny program naprawczy - chętnie wysłucham, ale przyznam, że po tych 6 latach nie mam zaufania. Na zaufanie trzeba sobie zapracować. Ja w przeciwieństwie do Ciebie, nie brzydzę się Tobą, bo jak Ty mnie - ja nie znam Ciebie. Jestem natomiast zainteresowana dialogiem, bo jeśli będzie się bezmyślnie przyklaskiwać tylko PO, nie patrząc na to, co robią jego przedstawiciele, to jaki jest sens wyborów w ogóle?
~myslę 4-06-2013 13:40
Odnoszę wrażenie że los Pana Prezydenta Zawiły i jego świty - jest już przesądzony / Pozdrawiam - poczekam...
~jotkakak 4-06-2013 13:41
a co do meritum sprawy , próba odwołania prezydenta na rok przed wyborami to głupota , więc co się dziwić, że nikt nie podpisał, a wybory są opłacane z podatków , moich także, a ja nie zamierzam płacić za ekstra pomysły nieudaczników masz pomysł i uważasz ,że potrafisz lepiej rządzić ? masz rok na kamnpanię wyborczą , przekonaj ludzi , to wygrasz
~gość II 4-06-2013 13:41
Jelenia Góra to było takie ładne miasto, 800 lat historii, niestety nie przeżyła rządów PO - SLD.
~to sem jo 4-06-2013 13:50
dla mnie tez jest wazne to co widze dookola ...a widze to w dobrych barwach nie nie pracuje w urzedzie, nie nie mam pochodzenia niemiecko-rosyjsko-zydowskiego ani moj dziadek nie nalezal do cyklistow, a brzydze sie ludzmi ktorzy sa na tyle glupi zeby uwierzyc w kazda demagogie i po;ulizm tylko po to zeby miec dowod na to ze ich malkontentstwo trzyma ich przy zyciu ..ja sie jednak Toba brzydze sorbet sory ale tak jest i podobnymi do Ciebie tez
~kadafi 4-06-2013 14:15
Jędraszko to żenada. Większość osób głosowało na Kompleksa i uważa go za dobrego Prezydenta. Przyszli do mnie domokrążcy na stałym bezrobociu i argumenty że pożal się Boże, bieda, bezrobocie, kolesiostwo,za śmieci trza płacić, woda droga. A ja się pytam to jak się podpiszę to nie będę płacił podatków i woda będzie za darmo? Nooo!!! Pogoniłem ale widać że dużo dało się naciągnąć na podpis i kłamliwą propagandę.
~Na szczęście 4-06-2013 14:21
Jestem anonimowy. Mógłbym napisać wszystko. Ale napiszę prawdę. W dzieciństwie i młodości się uczyłem. Nie miałem znajomości, pleców układów. Nie należałem do żadnej partii. Normalnie po studiach znalazłem w kochanej Jeleniej Górze niezłą pracę. Z żoną zarabiam odpowiednio żeby utrzymać rodzinę. Jestem szczęśliwy. Prezydent jest średni. Nie będę na Niego głosował. Ale nie jestem pełnym nienawiści frustratem i nieudacznikiem. Dlatego cieszę się, że upadło bezsensowne, kosztowne referendum. Pozdrawiam
~Gość 3 4-06-2013 14:48
Myślę że P.Zawiła i jego świta przeżyli stres . może ich to czegoś nauczy . Czas wziąć się do roboty, i do końca kadencji odbudować zaufanie społeczne.
~śmiech 4-06-2013 15:02
Przecież to PARANOJA!. Dwie, w krótkim czasie podwyżki biletów MZK, Od lipca NAJDROŻSZE ŚMIECI W POLSCE... To decyzje tego NIEUDACZNIKA!. Jak tylko siadł na stołek od razu zrobił sobie podwyżkę pensji. O czym to świadczy... Ludzie, Wam naprawdę tak dobrze się żyje...Nie chcecie nic zmienić... ŻENADA!!!.
~nie płakać 4-06-2013 15:10
durne m,iasto, to i durne społeczeństwo w nim mieszkajace. potraficie tylko płakać, lamentować i wylewać anonimowe żale nieudacznicy, ale jak przychodzi jakaś inicjatywa, to zaden buc sie z domu nie ruszy.
~jan 4-06-2013 15:20
Brak zaplecza politycznego i jasnego programu rozłożył referendum. Wystawia to nie najlepszą cenzurę tak zwanej opozycji politycznej w mieście. Albo się ktos zgadza i akceptuje, albo nie. Tutaj jak widać wszyscy akceptują.
~ 4-06-2013 15:37
zobaczcie jak się chrześcijańscy katolicy kłócą i wyzywają na forum hehe i wszystko jasne - czyż nie widzicie że zaczyna się podział ludzi nie widzicie jak was dzielą heh - kiedy zaczniecie mieć świadomość że jesteście manipulowani - kiedy się ockniecie że oni wszyscy tak naprawdę są z jednego antypolskiego ugrupowania a tylko w mediach mają tworzyć różne partie - co do wody to powinna być za darmo dla wszystkich bo jest dobrem ziemi, ale durni ludzie zmanipulowani przez system mówią że trzeba za nią płacić
~M. Kaflik 4-06-2013 16:11
Dziękujemy za wspracie. Dziękujemy za zaufanie. Zabrakło zaledwie kilku dni. Pozdrawiam serdecznie - Marcin Kaflik
~Ala 4-06-2013 16:47
Nie mogę uwierzyć że nie udało się zebrać 7 tys podpisów. Z kim bym nie rozmawiałam to każdy był za referendum, może za mało było punktów do zbierania podpisów?
~Mieszkaniec 4-06-2013 16:52
Z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że zabrakło dużo więcej podpisów niż 1 tysiąca. A wręcz więcej brakło niż zostało złożonych. Ale organizatorzy oczywiście tego nie przyznają, bo przyznaliby się czarno na białym do swojej nieudolności. Zresztą od samego początku wiadomo było, że z projektu nic nie wyniknie, czego można oczekiwać po ludziach, którzy wielokrotnie skompromitowali się niezaradnością i nieudanymi pomysłami, a nawet nie są w stanie pokierować swoim życiem, bo nie umieją sobie znaleźć pracy? Mieli rację ci, którzy pisali, że jest to metoda zebrania danych osobowych pod pretekstem referendum - potem referendum nie odbędzie się pod byle jakim pretekstem, a dane osobowe znikną. I co? Dokładanie tak się stało. Nie popieram Zawiły, ale nie złożyłem podpisu w tym pseudoreferendum
~Mieszkaniec 4-06-2013 16:57
...CD: Nie popieram Zawiły, ale nie złożyłem podpisu w tym pseudoreferendum, nie mam zamiaru czekać potem na niespodzianki, że ktoś zacznie podszywać się pode mnie albo wyłudzi pod moim nazwiskiem kredyty, pieniądze w banku etc, a ja potem będę je spłacał. A naiwni niech sobie teraz plują w gębę. Dane te zostaną teraz opylone cichaczem jakiemuś "biznesmenowi", to w dzisiejszych czasach cenny towar. Nie zastanowiło was, skąd dwaj bezrobotni mają pieniądze na samochód, paliwo, wydruki i ogólnie koszty całej akcji? Nauczcie się ludzie, że dane osobowe powierza się wiarygodnym, zarejestrowanym organizacjom, a nie dwóm przypadkowym ludziom z mocno kontrowersyjną przeszłością! Jak ktoś ma trochę oleju w głowie, to dawno to wie, kto nie ma - niech teraz uczy się na własnych błędach.
~jacha 4-06-2013 16:59
no to Zawiła pewnie sie cieszy. Trudno poczekam do wyborów.
~jg 4-06-2013 17:10
Ach ja wam powiem dlaczego nie ma tych 7 tys Podpisow otóż szanowny pan jedraszko i ta cala jego bandą podająca się za wwyzwolicieli miasta przegrala gdyż pan jedraszko tak zadbał o kampanię reklamowa referendum że połowa mieszkańców nie wiedziała nawet że referendum jest planowane. Nie wszyscy panie jedraszko sprawdzają pana darmową reklamę czyli jelonke ach to miasto schodzi na psy,ci ludzie schodzą na psy szkoda gadać
~pikus 2 4-06-2013 17:32
Znowu sie zawilcowi i jego bandzie z ratusza udalo.Mam nadzieje ze po wyborach wywioza go na furze g...a daleko poza jelenia gore i nigdy tu nie wroci.
~ 4-06-2013 17:58
Jeno patrzcie jak oni z Ratusza teraz ruszą do roboty,zrobia termy,przystanek pod estskadą,remonty ulic itd.itd.b o zaraz będa wybory.Im pluj w oczy a oni muwia ,że pada deszcz,no taką macie tutaj w Jeleniej władzę.Kolesiostwo,sitwa,poklepywacze,parcie na szkło.
~... 4-06-2013 18:00
Mieszkaniec- zmieć prochy, chyba za mocne bierzesz... Co ktoś może zrobić np. w banku, nie mając dowodu osobistego w ręku, a mając tylko czyjś pesel...???. Ty jesteś głupszy niż ustawa przewiduje... Dziwię się naprawdę, że tak mało ludzi się podpisało, a tyle było wpisów w komentarzach... Podwyżki dwukrotne biletów MZK, najdroższe śmieci w Polsce, wspaniała fontanna na Wolności, piękny Park Zdrojowy i Termy cieplickie... To tylko niektóre osiągnięcia tego NIEUDACZNIKA!!!. Ale widać, mieszkańcom to nie przeszkadza...
~do 18:00 4-06-2013 18:09
To ty zmień prochy. Weź podaj tutaj swoje dane osobowe: imię, nazwisko i PESEL, a zobaczysz, co się może stać, gdy te dane dostaną się w niepowołane ręce. Więc po co robisz wodę z mózgu ludziom? Jaki interes masz we wciskaniu ewidentnych kitów? Każdy człowiek z minimum oleju wie, że nie podaje się danych osobowych pierwszemu lepszemu człowiekowi, co do którego nie ma się zaufania. PS. Przestań spamować pod wieloma nickami (78.10.*.*). Pewnie jesteś jakimś przydupasem Kaflika i Jędraszki, a być może którymś z nich.
~SOLEJUKOWA 4-06-2013 18:10
W Cieplicach jedna z list była w sklepie papierniczym dosłownie pod ladą. Nikt o niej nie wiedział! Więc nic dziwnego , że było na niej kilkanaście tylko podpisów! Oj ludzie, gdzie wy rozum macie !!!
~ 4-06-2013 18:12
"Podwyżki dwukrotne biletów MZK, najdroższe śmieci w Polsce, wspaniała fontanna na Wolności, piękny Park Zdrojowy i Termy cieplickie... To tylko niektóre osiągnięcia tego NIEUDACZNIKA!!!" Bilety nie podrożały dwukrotnie, śmieci nie są najdroższe w Polsce, termy cieplickie cały czas są w budowie, więc nic jeszcze nie wiadomo. Jeśli posługujecie się tak tanią propagandą, to nie dziwcie się, że mieszkańcy nie nabrali się na wasze bzdury. Jeśli masz rację, że Zawiła jest nieudacznikiem, to Kaflik z Jędraszko okazali się jeszcze większymi nieudacznikami. Co mnie nie dziwi.
~SOLEJUKOWA 4-06-2013 18:19
W Cieplicach jedna z list była w sklepie papierniczym dosłownie pod ladą. Nikt o niej nie wiedział! Więc nic dziwnego , że było na niej kilkanaście tylko podpisów! Oj ludzie, gdzie wy rozum macie !!!
~ 4-06-2013 18:51
czyli jednak rządy zawilca podobają się wam
~ 4-06-2013 19:33
Referendum nie przeszło,bo Ruch Palikota wycofał 3000 podpisów.
~hallo 4-06-2013 20:41
Wałęsa nigdy nie obalał komuny. Wałęsa OBALIŁ SOLIDARNOŚĆ! Widząc zagrożenie ze strony Solidarności, komuniści zrobili z Wałęsy konia trojańskiego, który to puścił Solidarność na fałszywy, ślepy tor. Tak naprawdę to komunistom ówczesna komuna też się znudziła, ale tylko jakaś rewolucja mogła była to 'legalnie' zmienić. Okazja się nadarzyła - rozruchy w stoczni. Strajk był nieunikniony, więc zamiast przywódcą strajku miałby zostać ktoś wrogi władzy, woleli wykreować kogoś swojego. SB wybrała więc sprawdzonego Wałęsę, któremu dano do odegrania rolę Solidarnościowego przywódcy. Aby naród zdobył zaufanie do Wałęsy, pozwolono mu zrobić kilka kroków dalej. Tych kilka kroków, gdzie inni już płacili życiem
~ 4-06-2013 21:24
wyslijmy ich na przelot samolotem he he w burze
~Mam pytanie 4-06-2013 21:40
Referendum by było Zawiła odwołany i co dalej i kto dalej Pan Jędraszko Pan Kaflik jakie plany jakie wizje co dalej no co. Jędraszko prezydent czy Kaflik głosujmy. Lista wyborcza : 1. ........ 2. ........
~jelgór 4-06-2013 21:50
recepta na porażkę: głupi program polityczny, nadzwyczajni ludzie jako przyszli prezydent i wiceprezydent, organizacja na poziomie szczątkowym, zaangażowania brak, chybiony marketing... jak się bierzecie za robotę, to róbcie porządnie, a jak nie potraficie, to nie przeszkadzajcie!
~ 4-06-2013 22:18
To pewnie biblioteka/nibyantyk się znalazł
~Marian2 4-06-2013 22:28
I bardzo dobrze, że nie doszło do referendum,od początku mówiłem, że to jest działanie bez sensu. Po pierwsze, że odwołanie Zawiły spowoduje, że ktoś inny z PO będzie musiał objąć urząd przydenta miasta,więc niewiele by się zmieniło, ale po drugie, trzeba obiektywnie ocenić, że biorąc pod uwagę ogólną sytuację na rynku, niewiele więcej można zrobić. Trzeba sobie zawsze zadać pytanie \"co dalej?\". To tak jak teraz w sondażach dla partii: prowadzi PIS, ale przede wszystkim dlatego, że trudna sytuacja na rynku spowodowała zniechęcenie części społeczeństwa i to oni przeszli na stronę opozycji. Ale jak zamknę oczy i pomyślę, że za 2 lata PIS dojdzie do władzy, to jak powiedział ostatnio Tomasz LIS, już po tygodniu wszyscy będą tęknić za Donkiem. I tak samo jest u nas,lokalnie
Piipi Jelonkowa 4-06-2013 22:34
~Biednemu zawsze ..wiatr w oczy !
~Marian2 4-06-2013 22:41
A do rządzących mam jedną sugestię: Jest jedna rzecz, która może spowodować przyśpieszenie rozwoju Jeleniej Góry, jako, że rząd właśnie ogłosił,że droga ekspresowa S3 ze Świnoujścia do Lubawki będzie dokoończona (link poniżej) trzeba zrobić wszystko aby dobudować te 20km aby jelonkę "wpiąć" się do tej ekspresówki. To naprawdę może mieć duży wpływ na rozwój naszego miasta, ale i całej kotliny. Moim skromnym zdaniem to powinno być zadanie priorytetowe w najbliższym czasie. Pozdr http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,87947,14035347,Sa_pieniadze_na_budowe...
~żal 4-06-2013 22:49
zebrano bardzo dużo podpisów a ci co nie podpisali widocznie nie mogli bo się bali albo wjechali za granicę za pracą i normalnym życiem a nasz miłościwie panujący powinien wyciągnąć z tego wniosek i szkoda że jego buta jemu na to nie pozwala.
~do żal 4-06-2013 23:00
No i po co głupoty piszesz, mnie też chcieli zwerbować i od razu powidziałem, że referendum to totalna paranoja i na szczęście widzę nawet na tym forum, że jeszcze mamy w jeleniej wielu logicznie myślących jeleniogórzan nie dających się nabrać na tanią propagandę. Pozdr.
~żenada 4-06-2013 23:53
,,adsl.tpnet.pl 83 10'' Większość wpisów z tego ip. pod różnymi nickami... To chyba sam zawilec albo papaj broni tych nieudaczników... ŻENADA!.
~Wild men 5-06-2013 0:23
Ja się podpisałem, znajomych namawiałem, ale większość z nich myśli raczej o alkoholu, zamiast o życiu. Im odpowiada takie życie, codziennie naje..., nie myślą co będzie jutro, oni już w ogóle nie myślą
~DUCH GÓR 5-06-2013 1:46
to 1 tysiącowi to odpowiada że będzie,płacić więcej, za wodę i śmieci oraz podatek:)
~DUCH GÓR 5-06-2013 1:54
płacić i płakać za ;) decyzje:)
~łubudubutoja 5-06-2013 7:15
Zły termin był wybrany ,za dużo było świąt kościelnych ,pochodów a tam zamiast Słowa Bożego tylko jad i polityka .Widzieliście Zawiłę gdzieś na tarenach zalanych/ A na spędach moherowych tak.
~J-18- 5-06-2013 7:29
Co wam powiem to powiem i co napisze to napisze. W tym wszystkim jest pewien haczyk jak czytacie uważnie zauważycie jedno. Bo oto panujący nam prezes stowarzyszenia tych biednych bezrobotnych, za pomocą ich pleców chciał wylądować na ciepłej posadzie w radzie miasta i tych co go by wynieśli po jakimś czasie miałby tam gdzie nie świeci słońce. A wyborcom swoim swoją nieporadność argumentował by chwilowymi trudnościami. Mieliśmy już pewną historię czyżby to jej powrót. Jędraszko to szczwany lis, nie ugryzie nie ukąsi a ranę zostawi. Pozdrawiam nieudaczników i tych biednych bezrobotnych. Jak ktoś chce pracować to pracę znajdzie.
oskarl 5-06-2013 10:16
http://3obieg.pl/transformacja-w-polsce
~żenada 5-06-2013 18:00
*.dialog.net.pl (78.10.*.*) Większość wpisów z tego ip. pod różnymi nickami... To chyba sam kaflik albo jędraszko broni tych ... ŻENADA!.
~tejoo 6-06-2013 0:08
jeleniogorzanie to nieudacznicy i nic nie potrafia to niech sie teraz mecza i biduja z obecna wladza ciesze sie ze wyyjechalem z tamtad hehehe

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Drastyczne billboardy

Nowa marka autobusów w jeleniogórskim MZK

Spotkania z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1110
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%