MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Recital organowy Marcina Armańskiego w Kościele Zbawiciela

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 21 sierpnia 2013, 8:05
Aktualizacja: 14:30
Autor: Manu
Fot. EM
W najbliższą niedzielę (25 sierpnia) o godz. 19.15 w Kościele Zbawiciela w Jeleniej Górze–Cieplicach odbędzie się kolejna odsłona z cyklu „XI Cieplickie Koncerty Organowe”. Przed publicznością tym razem zagra Marcin Armański. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Marcin Armański gra na organach, klawesynie i fisharmonii. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2002-2007) w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego i Marka Pilch.

Pochodzi z Kielc, gdzie rozpoczął naukę gry na organach rozpoczął pod kierunkiem ks. Zbigniewa Rogali i ukończył Państwową Szkołę Muzyczną im. Ludomira Różyckiego w klasie fortepianu. Uczęszczał do Salezjańskiego Liceum Muzycznego w Lutomiersku w klasie organów Michała Olszewskiego (1998-2002).

Marcin Armański jest laureatem trzeciej nagrody w Konkursie Muzyki Organowej w Rumii (2000) i dwóch nagród za kompozycje na organy w Legnicy (2001). W 2007 roku nagrał płytę na organy Ewangelickiego Instytutu Muzyki Sakralnej we Wrocławiu będącą pierwszą częścią serii „Schlesische Orgellandschaft”.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Energetyczny prolog!

Seniorzy świętowali

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Wybory: Zwycięstwo PiS

Złoty Krokus dla...

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Liga Rocka wystartowała

Ślubowały pierwszaki

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
311
Tak
56%
Nie
36%
Nie wiem
8%