MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Recital organowy Marcina Armańskiego w Kościele Zbawiciela

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 21 sierpnia 2013, 8:05
Aktualizacja: 14:30
Autor: Manu
Fot. EM
W najbliższą niedzielę (25 sierpnia) o godz. 19.15 w Kościele Zbawiciela w Jeleniej Górze–Cieplicach odbędzie się kolejna odsłona z cyklu „XI Cieplickie Koncerty Organowe”. Przed publicznością tym razem zagra Marcin Armański. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Marcin Armański gra na organach, klawesynie i fisharmonii. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2002-2007) w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego i Marka Pilch.

Pochodzi z Kielc, gdzie rozpoczął naukę gry na organach rozpoczął pod kierunkiem ks. Zbigniewa Rogali i ukończył Państwową Szkołę Muzyczną im. Ludomira Różyckiego w klasie fortepianu. Uczęszczał do Salezjańskiego Liceum Muzycznego w Lutomiersku w klasie organów Michała Olszewskiego (1998-2002).

Marcin Armański jest laureatem trzeciej nagrody w Konkursie Muzyki Organowej w Rumii (2000) i dwóch nagród za kompozycje na organy w Legnicy (2001). W 2007 roku nagrał płytę na organy Ewangelickiego Instytutu Muzyki Sakralnej we Wrocławiu będącą pierwszą częścią serii „Schlesische Orgellandschaft”.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Serenada zachwyciła

Przed nami finał WOŚP

Wandalizm czy profanacja?

Bosskie kobiety

Inauguracja senatora

Większość za zmianą

Kto na dyrektora?

Czas na reorganizację jednostek kultury

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
419
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
6%