MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Recital organowy Bogdana Narlocha

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 14 lipca 2015, 7:41
Aktualizacja: 12:45
Autor: Manu
Fot. Organizator
W niedzielę (19.07) o godz. 19.15 w ewangelicko–augsburskim Kościele Zbawiciela w Cieplicach, w ramach cyklu trzynastych już “Cieplickich Koncertów Organowych”, wystąpi Bogdan Narloch.

Bogdan Narloch studia muzyczne odbył w klasie organów prof. Leona Batora w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Brał udział w wielu kursach interpretacji muzyki organowej, m.in. u Milana Šlechty w Pradze, Guy Boveta, U. Spang-Hansena. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie.

W swoim dorobku posiada kilka nagrań CD m.in. prezentując historyczne organy i muzykę organową Pomorza. Poza działalnością artystyczną zajmuje też historycznym budownictwem organowym, współpracując w tym zakresie z Urzędem Ochrony Zabytków.

Bogdan Narloch brał udział w wielu koncertach w kraju i za granicą (Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Norwegia, Rosja, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Włochy). Od roku 1995 wspólnie z prof. Markiem Toporowskim organizuje Ogólnopolskie Kursy Interpretacji Muzyki Organowej, odbywające się pod patronatem Ministra Kultury. Jest wykładowcą z tytułem doktora habilitowanego na Akademii Sztuki w Szczecinie, Instytucie Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, oraz nauczycielem w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie, gdzie prowadzi klasę organów.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zagra "Bądź Ciszą"

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Festiwal Silesia Sonans wystartował

Huta odpalona, zapraszają jeszcze dzisiaj

Pod okiem mistrzów

Doczekają się ronda

Zagrają dla domu

Wraca pomysł łączenia muzeów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
734
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%