MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Recital Grzegorza Turnaua “Ledwie chwila” w Staniszowie

Wiadomości: Region
Niedziela, 18 października 2015, 7:59
Aktualizacja: 8:01
Autor: Manu
Fot. Organizator
2 listopada (w poniedziałek) o godz. 18.00 w Sali Balowej Pałacu Staniszów, w ramach Festiwalu Muzykalia Staniszowskie, zaplanowany jest koncert Grzegorza Turnaua “Ledwie chwila”. Organizatorami są: Fundacja Forum Staniszów, MKiDN oraz Hotel Pałac Staniszów. Bliższe informacje – tel. 75–755–84–45 lub e–mail: fundacja@palacstaniszow.pl. Organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację miejsc. Cena biletu: 50 zł.

Grzegorz Turnau to artysta, którego przedstawiać chyba nie trzeba. Aranżer, pianista, kompozytor, wokalista i poeta, wykonawca poezji śpiewanej. Stworzył swój własny styl muzyczny i kompozycyjny, czasami nawiązujący do muzyki jazzowej, smooth jazzowej, także do dokonań Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza.

- Podczas większości koncertów główne miejsce wśród instrumentów zajmuje fortepian, na którym gra sam Grzegorz Turnau i tak też będzie u nas – w Staniszowie – informują organizatorzy. - Wieczór wypełnią piosenki z różnych albumów - i te z najnowszego “7 widoków w drodze do Krakowa”, i te wybrane z wielu poprzednich. Nie zabraknie też cytatów z twórczości Jeremiego Przybory (100-lecie urodzin) czy Marka Grechuty (70-lecie urodzin).

Projekt Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerzy główni: GMT guss+maschinenteile GMBH,Tauron. Partnerzy: SOPP Polska Sp. zo.o.; Dräxlmaier Group; Jelenia Plast, Dr. Schneider i Gmina Podgórzyn.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ślubowały pierwszaki

Premiera “Kto się boi Pani Eś” w Teatrze Animacji

Spór o edukację seksualną

Wybory: Zwycięstwo PiS

Współpraca KPN z Muzeum Śląskim

Październik z Klubem Seniora w Przystani Twórczej

Poranek rodzinny w „Muflonie” po marynarsku

Powstaje taras widokowy na Szrenicy

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
380
Tak
55%
Nie
38%
Nie wiem
7%