MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Recital Basi Stępniak–Wilk “Tyle nieba”

Wiadomości: Szklarska Poręba
Środa, 8 października 2014, 8:10
Aktualizacja: 0:02
Autor: Manu
Fot. Organizator
W najbliższą sobotę (11.10.) o godz. 18.00 w Hotelu Bossa Nova w Szklarskiej Porębie (przy ul. Kilińskiego 14) w koncercie zatytułowanym “Tyle nieba” wystąpi Basia Stępniak–Wilk. Recitalowi towarzyszyć będzie wernisaż wystawy fotografii Zbyszka Pajewskiego. Rezerwacja miejsc – Miejska Biblioteka Publiczna tel.: 75–71–73–443.

Zbyszek Pajewski w poezji Basi Stępniak-Wilk odnalazł komentarz do swoich istniejących prac i inspirację do tworzenia nowych zdjęć.

Podczas występu Basi Stępniak-Wilk będzie akompaniował na fortepianie Jasiek Kusek oraz Paweł Solecki – fagot, melodia, cajon.

Basia Stępniak-Wilk to poetka, kompozytorka, artystka kabaretowa, a także dziennikarka radiowa. Lublinianka mieszkająca na stałe w Krakowie. W roku 1995 zadebiutowała w Piwnicy pod Baranami. Potem związała się z kabaretem Loch Camelot. Wielokrotnie nagradzana na licznych konkursach i przeglądach piosenki autorskiej i poezji śpiewanej, zdobyła pierwsze miejsce i nagrodę im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1995) i Grand Prix im. Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie (1998), a także otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie sztuki estradowej. “Bombonierka” (śpiewana wraz z Grzegorzem Turnauem) i “Słodka chwila zmian”, a także “Futerko”, “Bossa nova z Augustowa” (duet z Andrzejem Poniedzielskim) i “Wiośnie nie!” (duet z Wojciechem Mannem) znalazły się na wysokich miejscach ogólnopolskich i lokalnych list przebojów. Ma na swoim koncie cztery płyty solowe: “O obrotach” (1998), “Słodka chwila zmian” (2005), “Obce kraje” (2007) i “Przywidzenia” (2012). Jako autorka i wykonawczyni brała również udział w innych przedsięwzięciach płytowych - “Trwaj chwilo niebieska. Pastorałki” (2001), “Grupa Apokryficzna” (2004) oraz “Wieczór nieperwersyjny” (2011).

Basia Stępniak-Wilk to także autorka “Muzycznej Bombonierki”, emitowanej przez wiele lat na antenie Radia Kraków audycji, poświęconej “piosence z tekstem” oraz pisarka książki dla dzieci “Tulisia”, za którą otrzymała drugą nagrodę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom w prestiżowym konkursie im. Astrid Lindgren (2007) oraz tomiku “Tyle nieba” (2011), gdzie jej wiersze “rozmawiają” z fotografiami Zbyszka Pajewskiego.

Zbyszek Pajewski – leśnik, od ponad trzydziestu lat pracuje w Puszczy Bukowej pod Szczecinem. Fotografuje najczęściej krajobraz i świat przyrody, szukając w nich odniesień do podstawowych ludzkich spraw – narodzin, śmierci, miłości, przemijania. Zajmuje się też grafiką i edycją książek.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Dzisiaj ruszają letnie koncerty organowe

Cenny nabytek ratusza

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~parafianka 8-10-2014 10:27
Jelonko, wielkie dzięki za info. Uwielbiam Basię Stepniak-Wilk. Już zarezerwowałam bilety. :) W sierpniu była gościem "Gitarą i piórem". Byłam, słuchałam i nie zawiodłam się. Jestem pewna, że i tym razem będzie podobnie. I jeszcze wernisaż wystawy fotografii Zbyszka Pajewskiego. Uczta dla ducha!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nie ma rady na wandali?

Góry Kaczawskie w Muzeum Karkonoskim

Weekend w Małej Japonii z Radiem Eska Summer City  

Zaczytaj się z Jelonką.com

Lawiny na fotografii

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
657
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
5%