MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Realizacja projektu Kawka już w tym roku

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 31 stycznia 2014, 7:59
Aktualizacja: 8:16
Autor: Angela
Od Osiedle XX–Lecia w Cieplicach ma się rozpocząć jeszcze w tym roku realizacja rządowego programu KAWKA. – To szansa na szybkie ograniczenie tzw. niskiej emisji, w tym pyłu zawieszonego w powietrzu – mówił prezydent Marcin Zawiła.

Każdy z właścicieli domu czy mieszkania, który zdecyduje się na likwidację zwykłego pieca, może liczyć na pokrycie, w formie dotacji z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, do 60 proc. kosztów instalacji nowego źródła ciepła, a także na 30 proc. środków w formie pożyczki, co oznacza, że musi mieć tylko 10 procent wkładu własnego.

- Głównym celem ciepłowni ECO w tym roku będzie przyłączenie do miejskiej sieci Osiedla XX-Lecia czyli budynków po prawej stronie jadąc w kierunku Podgórzyna – mówił Marcin Zawiła. Tam prawie połowa osiedla ma lokalne kotłownie. Drugim takim obszarem jest rejon ul. Lubańskiej i ościennych - dodał prezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje światłowód

Aktywni sąsiedzi

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~cffaniak 31-01-2014 9:36
A do rachunków z nowego źródła ciepła, też będę dostawał 60% dotacji?
~ 31-01-2014 9:54
Zaczynają od XX lecia gdzie są prawie same bloki i ludzie mają ogrzewanie "z miasta" ...Robienia z ludzi idiotów ciąg dalszy.
~ 31-01-2014 11:32
nie ma to jak ciepe nie ma to jak ciepełko z ECO , na ZABOBRZU płacę za ogrzanie 45 m mieszkania ok 60 zl miesięcznie i nie muszę szuflować i nosić węgla a przy tym ekologicznie , więc ludzie jak wam proponują co. z sieci to się nie zastanawiać , natomiast ogrzewanie gazowe czy elektryczne to tylko dla tych o wysokich dochodach i stalych
~ 31-01-2014 13:03
co za bzdury wypisujesz , 60 zl miesięcznie , gdzie to tak jest?
~Waldi 31-01-2014 15:33
Obiecanki,macanki w ubiegłym roku zgłosiłem akces i co? i g....o z tego wyszło bo chodzi o to aby przyłączyć cię do ciepłowni,a potem idź po żyrantów takie będziesz rachunki ,łaskawca ten nasz włodarz ,jedna wielka kpina do kwadratu,żenada i szkoda słów
~abc 31-01-2014 17:26
" % " (procenty) - gdzie są złotówki ?! 60% + 30% +10% = 100% Być może koszt doprowadzenia to "tylko" ~140 000,00 zł od nieruchomości - podział w % jak wyżej. Pytanie: Czy projekt tej inwestycji jest wykonany ???
~mieszkaniecc 1-02-2014 2:53
Dumnie muszę przyznać, że chodzi o moje osiedle. W zimie hajcujemy tak, że pół kotliny czuje wyziewy z naszych kominów. Oczyszczamy miasto z wszystkiego: starych opon, śmieci, folii, papy, styropianu, plastiku, wełny przemysłowej, nawet azbest palimy. Bierzemy wszystko co wchodzi do pieca i się pali. Dzięki nam w okolicach nie ma śmieci, gdyż inaczej musielibyśmy wyrzucać to wszystko do lasów, parków, na pola i łąki. Ekologia zawsze jest na pierwszym miejscu! To co jest na ziemi wypuszczamy z dymem w powietrze. Są śmieci, pstryczek-zapalniczek i nie ma śmieci. Dlatego nie sądzę, żeby ktoś się zdecydował na tę zamianę, gdyż świadomość ekologiczna jest wysoko rozwinięta na naszym osiedlu. Pieniądze to nie wszystko!
~do 11:32 1-02-2014 23:17
Nie wiem ... czy się orientujesz (pewnie nie) ale ECO to nie jest skrót od ekologicznie, tylko skrót od Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. A pali węglem. Ręce opadają, nasz lokalny ekologu.
~Waldi 2-02-2014 11:44
A ten cały projekt Kawka jest tak zmyślny,jak masz dom jednorodzinny i prowadzisz działalność to paląc węglem i innymi "odpadami ekologicznymi "to twoja kotłownia truje, ale jak nie prowadzisz działalności to ta sama kotłownia jest "ekologiczna" i nie podlega dotowaniu i dla maluczkich będzie realizowana już w 2018 r...no powiedzmy-zbliżają się wybory więc czas rzucić kiełbaskę .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Kiedy zniknie ten wykop?

Uhonorowali krwiodawców

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
353
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%