MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Razem w obcych rytmach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 9 czerwca 2009, 7:34
Aktualizacja: Środa, 10 czerwca 2009, 8:10
Autor: Angela
Fot. Kamil Tokarewicz
Dziewiętnastu uczestników z Jeleniej Góry i okolic wzięło udział w piątej edycji Konkursu Piosenki Międzynarodowej. Wszyscy wstąpili na scenie Filharmonii Dolnośląskiej. Śpiewano nie tylko po angielsku, lecz także po czesku, rosyjsku, ukraińsku, włosku i hiszpańsku.

- Każdy wykonał jedną piosenkę w języku obcym z podkładem muzycznym – mówi Agnieszka Stępień z Zespołu Szkół Społecznych w Jeleniej Górze, organizatorka konkursu. Nagrodą główną w konkursie był roczny kurs języka angielskiego zafundowany przez współorganizatora, Szkołę Języków Obcych „English School”. Pozostali zwycięzcy otrzymali sprzęt RTV oraz książki i słowniki językowe.

Jury oceniało przede wszystkim dobór repertuaru, poprawność językową, barwę głosu, interpretację, muzykalność, wyczucie rytmu i ogólne wrażenie artystyczne.

Pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Kuncewicz z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze. Za laureatką uplasowały się Natasza Sołtanowicz z Gimnazjum przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, Agnieszka Mirek z Publicznego Gimnazjum w Piechowicach oraz Katarzyna Białkowska i Małgorzata Cieślak z ZSO nr 1 im. Żeromskiego, oraz grupa „Wersalka” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze.
Wyróżnienie zdobyli: Gabriela Kowalewska z Gimnazjum nr 1 oraz Małgorzata Filiczkowska i Adam Kołowski z „Żeroma”. Wszystkim gratulujemy.

Organizatorzy już zachęcają wszystkich wokalnie utalentowanych uczniów do wzięcia udziału w konkursie za rok. Jak mówi Agnieszka Stępień do uczestnictwa od kwietnia zapisywać się mogą nie tylko szkoły, ale również indywidualni uczestnicy.
Zespół Szkół Społecznych w Jeleniej Górze, który jest organizatorem imprezy mieści się przy ulicy Bronka Czecha. Można też kontaktować się telefonicznie pod numerem (075)75 535 27.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przedszkole po remoncie

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Staranował samochodem trzy pojazdy

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Czy wiesz jakie możliwości ma Twój smartfon? – warsztaty

Znowu auto na chodniku

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
692
Tak
20%
Nie
76%
Nie wiem
5%