MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Razem dla Regionu przedstawiło kandydatów spod Szrenicy

Wiadomości: Powiat
Środa, 8 października 2014, 8:04
Aktualizacja: 0:04
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Kandydaci komitetu Razem dla Regionu z terenu Szkalrskiej Poręby zaprezentowali się w poniedziałek (06.10.) podczas konferencji prasowej na jeleniogórskim Rynku. Andrzej Koziński, Beata Hołek oraz Anna Daniel–Frączkiewicz będą ubiegać się o mandat do Rady Powiatu.

Dlaczego zdecydowali się na ten właśnie komitet i co chcą zrobić dla regionu?
- Interesuje mnie głównie rozwój sportu, przede wszystkim dzieci i młodzieży - po to, by wyciągnąć je od komputera, żeby zaczęły się ruszać - mówił Andrzej Koziński, były trener żeńskiej kadry olimpijskiej w biathlonie, który jest przewodnikiem sudeckim, ratownikiem GOPR-u, pracuje również w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, a także działa w klubie MKS Karkonosze Sporty Zimowe.

- Widzę w tym stowarzyszeniu potencjał. Jestem związana z kulturą, a w okręgu 3 brakuje nam zaplecza. Chciałabym o to zawalczyć. Jesteśmy miastem turystycznym, a nie mamy sali widowiskowej czy profesjonalnego kina – stwierdziła Beata Holek ze Szklarskiej Poręby, która na co dzień pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.

- Razem dla Regionu jest stowarzyszeniem, w którym mam nadzieję znaleźć ludzi, z którymi będzie się świetnie współpracowało. Są to przedstawiciele różnych zawodów, nie są związani z żadną konkretną partią. Należy zacieśniać współpracę Szklarskiej Poręby i Piechowic z powiatem, aby pozyskiwać środki i jak najbardziej racjonalnie wykorzystywać te pieniądze – mówiła Anna Daniel-Frączkiewicz, która w Szklarskiej Porębie mieszka od 30 lat.

Uczestnicy konferencji zgodnie przyznali, że ważnym elementem rozwoju Szklarskiej Poręby jest rozbudowa infrastruktury na Polanie Jakuszyckiej.

- Myślę, że to wystarczająco długo trwa i czas, by od gadania przejść do czynów - mówił Andrzej Koziński. Rozbudowa Polany Jakuszyckiej w zakresie infrastruktury sportowej jest oczywiście konieczna. Natomiast rozbudowa hotelarska to nie w tym miejscu, nie w tym celu. Jakuszyce to szczególny mikroklimat, szczególne widoki i mam nadzieję, że zawsze będą się kojarzyć z uprawianiem sportu, a nie z przebywaniem w hotelu - dodał lider komitetu Razem dla Regionu Zbigniew Jakiel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~lolo pindolo 8-10-2014 8:46
Jak słysze, Powoduje nami chęć pracy na rzecz regionu i służba społeczności lokalnej to ogarnia mnie pusty śmiech. Idziecie tam po władze potrzebną do załatwiania partykularnych interesów lub inaczej aby sie ustawić póki jest okazja.
~ciekawa 8-10-2014 10:07
A Pan Jakiel to legitymację członka PSL to już zdał, czy tylko improwizuje bezpartyjnego społecznika?
~no nie 8-10-2014 13:25
najpierw wyciągnęli od marszałka kino Nefryt, później przez kilka lat doprowadzili budynek do całkowitej ruiny, niedawno oddali do Wrocławia to co jeszcze zostało, teraz siostra radnego opowiada o braku sali widowiskowej i profesjonalnego kina, gdzie była przez ostatnich kilka lat?, przypomnę że na utrzymanie placówki w której jest zatrudniona rocznie miasto wydaje ponad milion złoty, za takie pieniądze w ciągu 6 lat jej funkcjonowania w Szklarskiej można było wyremontować czy też wybudować nie jedną rzecz a kilka
~ 8-10-2014 17:14
...rozbudowa hotelarska to nie w tym miejscu, nie w tym celu.... a to po bieganiu na nocleg do Czech? bo przecież normalni ludzie też muszą gdzieś nocować!
~ 8-10-2014 17:35
"no nie" to ty cymbał jesteś. Bo ten milion to idzie na działalność: imprezy, warsztaty, koncerty, festyny przez cały rok. I niemal drugie tyle pozyskiwane jest z UE
~ 8-10-2014 22:11
Szkoda, że Panu Andrzejowi nie zadano pytania: a za co to wszystko utrzymać. Za czyje pieniądze? I dlaczego za ich pieniądze?
~Marysia 8-10-2014 22:16
A Kot Robert nie startuje? Przecież on najlepiej wie, jak powinny wyglądać inwestycje w Szklarskiej Porębie, kto popełnił błędy i dlaczego akurat burmistrz Sokoliński, czy też kto i dlaczego kręci wałki pod Szrenicą. Zajrzyjcie na jego stronkę tpszp.pl to sami się przekonacie. Jest również społecznym komentatorem zjawisk społeczno-politycznych na konkurencyjnym portalu. Marnuje się taki świetny specjalista, chodząca encyklopedia Szklarskiej Poręby! Nie rozumiem dlaczego on wciąż jest bezrobotny, może czeka na tekę premiera, bo przecież ktoś taki jak on nie będzie sołtysem w jakimś podrzędnym miasteczku, gdzie jest tylko jedna księgarnia.
~edek z krainy kredek 9-10-2014 6:51
A mnie interesuje, czy mogę liczyć na Pawła Wilka, bo na niego chcę zagłosować, ciągle słyszę o jego "przekrętach" ale nijak nie dopatrzyłem się tych "przekrętów", widuję gościa niekiedy na motocyklu, niepozorny, kulturalny, słucham co prawi od jakiegoś czasu i mnie przekonał, nie widzę innych nowych kandydatów nieubabranych polityczką!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jakuszycach  

Trwa budowa punktu widokowego

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Przed II turą: wiec poparcia prezydenta Andrzeja Dudy  

Finał na lawecie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2167
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%