MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Razem dla przyszłości Karpacza. Jutro debata

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Wtorek, 27 września 2011, 11:21
Aktualizacja: 11:22
Autor: Organizator
Fot. Archiwum
W środę, 28 września, o godz.16.00 w Gimnazjum im. Ratowników Górskich w Karpaczu przy ul. Łącznej 2, odbędzie się druga debata na temat przyszłości i kierunków rozwoju Karpacza ze szczególnym uwzględnieniem turystyki, kultury i sportu.

Debata jest kolejnym etapem programu "Partnerstwa na Rzecz Rozwoju" realizowanego przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej oraz Agencję Rozwoju i Innowacji, w którym uczestniczy 16 gmin z województwa Dolnośląskiego, w tym Gmina Karpacz.

Celem programu „Partnerstwa na Rzecz Rozwoju” jest opracowanie strategii rozwoju Karpacza na najbliższe lata. Debata jest formą konsultacji społecznych, umożliwia udział wszystkich zainteresowanych w tworzeniu strategii.

Organizatorzy zapraszają zainteresowanych do udziału w jutrzejszej debacie a także w spotkaniach roboczych. Najbliższe spotkanie robocze poświęcone będzie tworzeniu strategii, a zaplanowano je na 4 października.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Poświęcili kapliczkę

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ 27-09-2011 13:06
JEŚLI CHODZI O KARPACZ, TO WIĘCEJ POPSUĆ JUZ SIĘ GO NIE DA
~fran-ek 27-09-2011 13:42
Proszę.... Karpacz =Gołębiewski? A cóz to za fota na artykuł?
~MARCIN 27-09-2011 14:11
A NO ZNACZY TYLE ŻE POZA GOŁĘBIEWSKIM W TEJ ZAFAJDANEJWIOSCE NIE MA NICZEGO
~gosc123 27-09-2011 15:58
A może wytyczyć trasę do DOWNHILLU! Mogłaby zaczynać się np na Kopie i kończyć gdzieś w centrum! Atrakcja turystyczna jak sie patrzy, dla uprawiających ten sport jak i dla gapiów! Jak Czesi mogą to dlaczego my nie możemy???
~jjj 27-09-2011 16:13
a co ten golebiewski tylko w karpaczu istnieje
~ 27-09-2011 16:39
DOLNOŚLĄZAK. Z politowaniem odbieram takie teksty. "Jedyną i słuszna" strategie rozwoju Karpacza ma burmistrz Malinowski. Żal mi pośladki sciska, gdy widzę i słyszę jak ten doświadczony samorządowiec robi w przysłowiowego wała nie tylko radnych. Z zachowaniem obowiązujacych przepisów realizuje swój gry plan, olewajac równym strumieniem wszystkich, którzy starają się jemu wbić do głowy troche zdrowego rozsadku. Wprawdzie szczyci się tym, że w Karpaczu nie ma bezrobocia. Jednak - wg mnie - Karpacz to urbanistyczna porażka. Miasto przekształca sie z kurortu pod Śnieżką w aglomerację, przy której centrum np Wrocławia to pikuś.
No_Subject 27-09-2011 19:11
Czy w Karpaczu naprawdę nie ma bezrobocia? Jeśli tak, to chwała burmistrzowi. O mieszkańcach trzeba myśleć, a nie o tylko o turystach, bo oni przyjadą i pojadą, a mieszkańcy muszą tutaj żyć i opłacać rachunki. Gdyby prezydenci Jeleniej Góry mniej myśleli o turystyce, a więcej o mieszkańcach, to z Jeleniej Góry nie uciekaliby młodzi ludzie!
~ 27-09-2011 20:27
ad. ~No_Subject. W Karpaczu bezrobocia nie ma. W Kowarach i Mysłakowicach jest 22%. Istnieje mozliwość zrównowazonego rozwoju podkarkonoskich miast i gmin. Brak jest spójnego programu dla Kotliny Jeleniogorskiej, uwzgledniającego jej turystyczną atrakcyjność. W 2007 roku jeden wariat, gminny samorzadowiec, walczac z bezrobociem, uruchomił nawet kopalnię. A inny wariat, samorzadowiec wojewódzki, na 2 tygodnie przed swoja dymisją zaakceptował istnienie tej kopalni w otulinie Karkonoskiego Parku Narodowego. Paranoją jest walka ekologów ze wszystkimi i o wszystko. Ale zdrowy rozsądek jest konieczny. Wg mnie burmistrz Karpacza przegina. Mocno przegina. Może być tak, że w Karpaczu zacznie narastać bezrobocie, gdy turyści zorientuja się, że dzisiejszy kurort traci walory kurortu.
~ 27-09-2011 20:39
Cd. z 20:27. Śnieżka przyciagać bedzie zawsze. Ale czy dla jej zdobycia koniecznie trzeba przyjeżdżać i zatrzymywać się w ochydnym, pozbawionym klimatu Karpaczu? Z upływem czasu prawdziwy turysta staje sie bardziej wyrafinowany. Nie wykluczone, że karpackie noclegownie z jadłodajniami zaczną tracić klientów, gdyz Karpacz bedzie oferował to czego można doswiadczyc na ulicach wielkich miast. Czy o to chodzi? DOLNOŚLAZAK.
No_Subject 27-09-2011 21:12
Karpacz jako miasto nigdy nie miał klimatu. To taki sobie pseudokurort, bez zdrowego powietrza, bo samochody wjeżdżają w środek miasta ze swoimi spalinami, a ten środek to ulica z domami i jadłodajniami, serkami i pamiątkarniami wzdłuż drogi, prawie jak na wsi, tylko 4 razy więcej handlujących byle czym. Co tu ciekawego? Ciekawe to są góry, ale aby je zobaczyć, trzeba wydostać się z tej mieściny, w której jako takiej właściwie nie ma żadnej atrakcji. Dyskoteka to nie wszystko. Nie ma jakiegokolwiek zaplecza kulturalnego, ani kina, ani teatru, ani niczego, co by to przypominało. To już oferta Szklarskiej Poręby jest lepsza, bo to ładniejsze miasteczko, choć też zasmrodzone spalinami, jak cała kotlina. Przynajmniej jakoweś muzea tam są i jest rozrywka dla dzieci,a Hala Szrenicka też niezła.
~ 27-09-2011 23:07
Jeżeli chodzi o lokalnych kandydatów na senatorów to popierajmy ŁADZIŃSKIEGO. Rzadko obdarzam kogoś takim kredytem zaufania jakim obdarzam tego faceta. Myślę że będzie dobrze reprezentował nasz region w Senacie. Zazwyczaj moje listy tutaj są mocne, zgryźliwe ale konstruktywne, takie mają być. Tym razem jednak PROSZĘ WAS mieszkańcy tej kotliny, zagłosujcie na Zbigniewa Ładzińskiego, jest to kandydat NIEZALEŻNY i BEZPARTYJNY, w sejmie tacy ludzie nie mogą nic zdziałać bo tam rządzą kluby i partie. Jednak w senacie może zrobić dla nas wiele dobrego. Pamiętajcie: ZBIGNIEW ŁADZIŃSKI!
~duda 27-09-2011 23:20
W Karpaczu bezrobocie JEST --jak w całej Polsce, ładne kilkanaście procent, klimat od 20 lat był cieniutki a teraz dogorywa, urząd Konserwatora Zabytków "nie widzi" jak pod ociepleniem i płytami znikają okna na werandach starych budynków, jak przy okazji "łatania " elewacji znikają oryginalne, regionalne detale architektoniczne, jak w centrum miasta, przy ulicy, która cała jest w zaznaczonej na zielono strefie ochrony zabytkowego wizerunku architektonicznego buduje się dziwo-paskudę (małą galerię handlową) z cepeliowsko-meblarskimi ozdóbkami wokół bardzo rozmaitych okien. A ruch z głównej ulicy przekłada się do leżącego równolegle parku gdzie po wykarczowaniu robi się CZTERY PARKINGI jeden za drugim (w tym piętrowy) --choć od lat na każdym zebraniu z mieszkańcami pan burmistrz przekonywał
~Karpaczanin 28-09-2011 6:27
do no_subject w większością zarzutów się zgadzam, tyle że kulturowych rozrywek u nas też uświadczysz (muzea). W większej ilości niż w Szklarskiej. Jeśli o tym nie wiesz to znaczy, że nie orientujesz się w sprawie więc twoja opinia ma wartość tyle co wypływająca z domów ka...lizacja...
~ 28-09-2011 13:53
ad.~duda. Z ust złotoustego Malinowskiego na własne uszy usłyszałem, że w KARPACZU BEZROBOCIA NIE MA. Natomiast na wlasne oczy widzę degradację urbanistyczną Karpacza, zatracanie klimatu kurortu, preferowanie przez przebojowego burmistrza rozwiazań - niby obecnie dochodowych, ale w perspektywie czasu bardzo niekorzystnych dla tego fajnego miasta, leżacego tuż pod Śnieżką. DOLNOŚLĄZAK
~ 29-09-2011 20:46
do 28-09-2011 06:27 | ~Karpaczanin | - Twoje zawoalowane wulgaryzmy dalej pozostają wulgaryzmami. Świadczą o braku wychowania i nieumiejętności funkcjonowania w społeczeństwie. Jeśli uważasz, że są godne zwiedzania muzea w Karpaczu, to wystarczyło je wymienić, byłyby to godne uwagi argumenty. CO POZOSTAŁO NA KOŃCU TWOJEGO KOMENTARZA ZAMIAST ARGUMENTACJI? ANO TO, O CZYM NAPISAŁEŚ... SAM TO PRZECZYTAJ... PO SOBIE...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Wizyta profesora

To było bezpieczne?

Manewry medyczne

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
767
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%