MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Razem dla Filipka

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 10 czerwca 2019, 12:49
Aktualizacja: Wtorek, 11 czerwca 2019, 13:40
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W niedzielę (9.06) Park Zdrojowy w Cieplicach tętnił życiem i serdecznością. Wszystko za sprawą wielu osób, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny. Podczas IV Festynu Charytatywnego dla Filipka Janasa – Małego Bohatera – atrakcji nie brakowało, a chłopiec po raz kolejny przekonał się jak wielu przyjaciół ma wokół siebie.

Festyn został zorganizowany przez Izabelę Janas - mamę Filipka, dla której był to debiut w roli organizatorki. Do pomocy zaangażowało się wiele osób i instytucji z Jeleniej Góry oraz okolic - w tym Janowice Wielkie, OSP Lubomierz, Stowarzyszenie Goduszyn i wiele innych. Przez ponad 8 godzin festynu charytatywnego można było skorzystać z wielu atrakcji, a także loterii fantowej (bardzo szybko rozeszło się 1500 losów, a na zakończenie losowano główne nagrody). Ponadto nie zabrakło licytacji, a w niej: vouchery do hoteli, na basen, na kurs prawa jazdy, wejściówki do różnych ciekawych miejsc, gadżety z autografami i wiele innych.

Filipek dwa lata temu nie miał szans mówić. A teraz? Dzięki intensywnej rehabilitacji oraz wszczepieniu komórek macierzystych mówi pełnymi zdaniami. Pięknie rozwija się intelektualnie. Niestety stan ruchowy się pogorszył. Wystąpiła silna spastyka, która rujnuje ciałko Filipka. Intensywna rehabilitacja pomaga mu, gdyż zmniejsza ból, łagodzi napięcie mięśniowe. W sierpniu mamy operację oczek. Czekamy na kolejne podanie komórek i nadal jeździmy. Miesięcznie do 3 tysięcy kilometrów, do takich miejsc, jak Świdnica, Wrocław, Wadowice, Cieplice. To codzienne rehabilitacje, bez których Filip przegra z tymi chorobami. I niestety zgasimy lampeczkę, którą jest nadzieja na lepsze jutro - wyznała Izabela Janas, mama Filipka.
Dlatego ogromnie się cieszę, że festyn był tak wyjątkowy. Zebrało się mnóstwo osób, pomagało i oddawało swoją cegiełkę na walkę o zdrówko dla Filipka - dodała mama chłopca.

W sumie podczas festynu zebrano 35 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

26
96%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejna kamienica na starówce pięknieje

Seniorzy na scenie

Spór o edukację seksualną

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Remk 10-06-2019 15:02
Super ze Pani Iza jest taka silna.Szkoda że ludzie,firmy i instytucje które by mogły pomóc,to podchodzą do tego z dystansem.Postawcie się ludzie na miejscu tej matki czy ojca!
~Egon 10-06-2019 16:06
Współczuję małemu,tylko gdzie jest "Pan bog" ślepa wiara, czym sobie to dziecko zasluzylo, chyba zgrzeszyl tym że się urodził.
~dzidek bez swetra 10-06-2019 21:14
do: ~Egon (16:06)
Ja bym raczej zapytał, gdzie jest to "katolickie" państwo, które zostawia samą sobie, czyli matkę z tak chorym dzieckiem. Gdzie ci wszyscy politycy z napchanymi frazesami podłymi ryjami o aborcji, o opiece nad dzieckiem jeśli urodzi się kaleką. Chamstwo, obłuda i nikczemność wszystkich, nie tylko tego rządu. A może Pan poseł Mróz by się zainteresował, a może Pani Machałek. Darujcie sobie, oni nas kochają przed wyborami, a potem róbta se co chceta. Brak słów.
~Egon 10-06-2019 16:10
Tym którzy obstaja przy bogu i ślepo wierzą, proponuję odwiedzić hospicja dla dzieci, tam zobaczycie ta miłość
~ 10-06-2019 16:45
W takich sytuacjach zawsze zastanawia mnie jak to jest, że na np. ławki niepodległości po 80 tys za sztukę, pomniki kogoś tam, finansowanie kapłanów w urzędzie skarbowym/obronie terytorialnej/wojsku, zasiłki dla fizycznie zdrowych wszelkiej maści "patusków" itp. to nasze państwo stać, a na leczenie dziecka to nie. Zdrowia mamie i tacie chlopczyka życzę! Moja córka zainwestowała (bo tak to się powinno określać ) własne kieszonkowe w pomoc, bo uznała, że ona się ucieszy tym, że pomogła, a chłopczyk, bo będzie zdrowy.
użytkownik facebook 10-06-2019 20:51
Warto pomagać
użytkownik facebook 10-06-2019 20:56
Gratulacje.pomagamy bo dobro wraca.
użytkownik facebook 10-06-2019 21:38
Warto pomagać brawo....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wirtuozi jazzu

Jak użytkować soczewki dwutygodniowe w trybie przedłużonym?

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Nagrody dla nauczycieli

Trudny dojazd do SP 3

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
784
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%