MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Razem dla dobra dolnośląskich uzdrowisk

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 29 czerwca 2009, 16:25
Aktualizacja: 21:05
Autor: Angela
Fot. Angela
Dziesięć gmin uzdrowiskowych i jeden wspólny cel: promocja. To powód, dla którego burmistrzowie i przedstawiciele uzdrowisk z Dolnego Śląska spotkali się dzisiaj w Hotelu Caspar w Cieplicach, gdzie podpisano porozumienie.

Uroczyste podpisanie porozumienia dziesięciu dolnośląskich gmin uzdrowiskowych odnośnie wspólnej promocji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego to pierwszy krok w działaniu. Gmina Jelenia Góra przyjęła na siebie rolę lidera, dzięki czemu będzie koordynować wszystkie działania promocyjne.

– Teraz chcemy przygotować wspólny wniosek na kampanię promocyjną nie tylko krajową, ale i międzynarodową – mówił Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry. – Jest to bardzo ważne, że potrafiliśmy się porozumieć, bo te działania jednoczą nas. Nie konkurujemy między sobą na rynku usług uzdrowiskowych, ale uzupełniamy się czego dowodem jest podjęcie starań i podpisanie umowy na wspólną promocję.

Działania promocyjne mają polegać na szeroko rozumianych kampaniach informacyjnych: w mediach, w środkach transportu, na ulotkach, plakatach, które będą docierały do mieszkańców różnych krajów zainteresowanych pobytem uzdrowiskowym w jednym z uzdrowisk Dolnego Śląska.

Wartość całej kampanii promocyjnej ma opiewać na ponad 2 miliony złotych, a znaczna jej część będzie pochodziła z Regionalnego Programu Operacyjnego. Każda z gmin, która podpisała porozumienie, niezależnie od wielkości, otrzyma z tej puli taką samą sumę – 10 procent. Nabór wniosków odbędzie się od październiku do listopada br. Fizycznie projekt powinien ruszyć pełną parą w I kwartale 2010 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Finał remontu drogi

Miastu na urodziny

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~olo 29-06-2009 16:41
No i mamy klapę na samym starcie z ta promocje Obrębalski załatwi tak jak basen w Cieplicach
~endriu 29-06-2009 17:19
basen basenem ale cieplice są na pewno najbardziej zaniedbanym uzdrowiskiem w unii europejskiej zgadzam sie z olo w 100%
ago. 29-06-2009 18:23
Czyli na całej tej promocji zarobią tak naprawdę FIRMY zajmujące się marketingiem i promocją, bo to nich trafią pieniądze za ulotki i plakaty. A firma CASPAR JUŻ zarobiła!
~... 29-06-2009 19:56
Kamel jest tuż tuż. Umie dużo gadać i skutecznie sięgać po takie pieniądze.
~ korzystający z dopłat z UE 29-06-2009 20:28
Jak to w programach UE.Jest kasa to trza wydać,. Bo zabiorą jak nie będą wykorzystane na wszelaką promocję wraz z bankiecikiem.
~:-( 29-06-2009 21:35
Żenada ! Ale nie mam na mysli faktu podpisania porozumienia, tylko poziom komentarzy. Każdy jest świetnym politykiem, wróżką, oraz wspaniale zna zawartość portfeli wszystkich w okolicy i nie tylko. Ludzie ! Czy Wy nie rozumiecie, że "w kupie siła" ? Pod artykułami odnośnie choćby osrodków narciarskich te same osoby piszą, że na całym świecie jest lepiej, bo ludzie potrafią się dogadać i działać wspólnie, tylko my Polacy tego nie potrafimy. Teraz z kolei pod artykułem, o tym że my Polacy jednak czasami potrafimy się dogadać i zrobić coś wspólnie, widzą tylko negatywy takiego działania. Osobiście uważam, że to dobry kierunek aby promować się wspólnie. Jeżeli te dziesięć gmin będzie miało do zaoferowania atrakcje w ramach jednego pakietu, to z całą pewnością potencjalny klient prędzej da się skusić tej ofercie niż wybierze jedną z dziesięciu. No cóż ... Jednak sporej ilości jeleniogórzan komentujących artykuły nie tylko tego portalu nigdy się nie dogodzi, bo i tak będzie źle. A jeżeli już ktoś na tym zarobi, a oni nic to jest to fatalna decyzja rządzących. Przykre :-(
ago. 29-06-2009 22:12
A nie dałoby się z tej puli wykroić coś na więcej ścieżek rowerowych w Jeleniej Górze, albo na te parkingi dla rowerów? Podciągnąć to pod skojarzenie ze zdrowiem, bo jazda na rowerze przecież pomaga je odzyskać, a uzdrowiska także służą temu, aby je podreperować.
ago. 29-06-2009 22:24
do wypowiedzi z 21:35 - Tak się składa, że po realizacji jakiegoś projektu pozostają faktury, potwierdzające na co zostały przeznaczone pieniądze z tego projektu (one dokumentują wydatki kwalifikowalne i niekwalifikowalne). I tak naprawdę to po tych fakturach potem widać kto tak naprawdę jest beneficjentem. Jeśli to będzie służyło wspólnemu dobru i wszyscy jeleniogórzanie to realnie odczują, to jest mi obojętne kto na tym zarobi. Ale tutaj widać aż nadto wyraźnie, że to są tzw.miękkie projekty i te pieniądze rozejdą się na ulotki i reklamy, które nie wiadomo czy ktoś w ogóle będzie czytał, zatem ten oczekiwany efekt może być żaden. Nie jestem wróżką. Nie trzeba nią być, aby to dostrzec.
ago. 29-06-2009 22:26
Nigdy nie pisałam o zagranicznych ośrodkach narciarskich, bo nie jeżdżę na nartach.
~do ago 30-06-2009 1:09
Czas najwyższy wziąść się za siebie. Jak jeżdzisz na rowerku to i narty też dobra rzecz-mniejszy brzuszek w zimie. Jak pużniej z takim śmietnikiem z przodu pokażesz się Piipi. Zaraz napisze ,że ci mężczyżni są tacy byle jacy itp
~exxon 30-06-2009 7:03
jak przechodze placem piastowskim to zamykam oczy,zeby niepatrzec na te bazgroły na scianach,bo az serce sciska
~Krzysiek M 30-06-2009 8:56
Popieram.Trzeba reaktywować nasz region.Uzdrowiska było potrzebne od setek lat i teraz też się przydadzą.Nie rozumiem tylko tych maruderów,którzy narzekają kiedy nic się nie robi(i to może być zasadne)aloe kiedy zaczyna się wykonywać jakieś ruchy,żeby jednak coś zmienić, wtedy narzekania się nasilają i jak zwykle teorie spiskowe kto na tym najwięcej zarobi-oczywiście ,że ktoś zarobi bo nie ma nic za darmo!A może macie jakieś lepsze propozycje.Najlepiej osiąść przy klawiaturze i ponarzekać tylko,że nic z tego nie wyniknie,nic się nie stworzy.Exxon,piszesz o graffiti na murach-fakt to jest obrzydliwe.Tez się zastanawiam dlaczego straż miejska czy policja"w cywilkach" nie wyłapuje "artystów" .Zwróc jednak uwagę jak zmieniło się społeczeństwo!Nikt nie reaguje(pamiętam jak jako nastolatek paliłem papierosy a zobaczył to jakikolwiek dorosły to kończyło się to nakręceniem ucha i kopniakami w tyłek,często też powiadamiali rodziców i wtedy to już w domu był program artystyczny).Może przestańmy już na wszystko narzekać i zacznijmy zmieniać swoją mentalność,robić coś od siebie dla swojego miasta.Tak jest w większości krajów.Zawsze przedstawiamy za dobry przykład Niemców(bo tam jest ładnie,czysto,itd)a sami nie uczymy się od nich i innych.Wcale (chyba)nie jesteśmy gorsi.
~ana 30-06-2009 10:14
by żyło się lepiej ... POrażka
~....... 30-06-2009 10:21
:-))))
rymcycymcy 30-06-2009 10:37
01:09 | ~do ago | ...kolego ! Przecież Ago to 101 % kobiety. A brzuszek ma płaski jak deseczka. Chociaż zgadzam się, że jazda na nartach to frajda niesłychana i Ago powinna pod okiem dobrego instruktora spróbować białego szaleństwa (na śniegu lub przynajmniej w białej pościeli ;))
~34 30-06-2009 11:03
no zobaczymy maruś :)
ago. 30-06-2009 18:09
Do Rymcycymcy: ;-)))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Papierosowy gang rozbity

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Mysłakowice wzbogacą się o nowy plac zabaw  

Objazd na singletracku

Budowa łącznika rozpoczęta

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%