MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Razem bezpieczniej, czyli policja od kulis

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 2 grudnia 2010, 8:40
Aktualizacja: 15:27
Autor: Angela
Fot. Angela
Dwudziestu czterech uczniów Ochotniczego Hufca Pracy wzięło udział w XII edycji rejonowych eliminacji Konkursu Wiedzy o Policji „Razem bezpieczniej”. Dwa pierwsze miejsca zajęły drużyny z Bolesławca. Jeden z dwóch jeleniogórskich zespołów uplasował się na trzecim miejscu.

Z zadaniami pisemnymi, a następnie ustnymi zmierzyły się po dwie trzyosobowe drużyny z Jeleniej Góry, Mysłakowic, Kamiennej Góry i Bolesławca. W tym roku bezkonkurencyjni okazali się uczniowie OHP z Bolesławca, które zajęli dwa najwyższe miejsca na podium. Honor Jeleniej Góry, w której w tym roku odbyły się potyczki, uratowała II drużyna z Jeleniej Góry w składzie Laura Reissner i Arkadiusz Bryczkowski oraz Eliasz Nowicki.

Jeleniogórscy uczestnicy przyznali, że było warto, pytania nie były trudne, ale zabrakło nieco więcej przygotowania. - To, czego się dowiedzieliśmy przygotowując się do konkursu z pewnością przyda nam się w codziennym życiu, dlatego warto było się zaangażować i pouczyć – mówili uczestnicy.

Startujący musieli wykazać się wiedzą z zakresu czynności, wyposażenia oraz uprawnień policji. Wśród konkursowych pytań nie zabrakło też zagadnień z prewencji kryminalnej oraz z przepisów ruchu drogowego czy zagrożeń dotyczących narkomanii i alkoholizmu.

– Tym konkursem chcieliśmy nie tylko przybliżyć uczestnikom zagadnienia dotyczące policji, ale i z szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz zagrożeń, jakie na nich czekają w codziennym życiu. Dzięki przygotowaniom do konkursu uczestnicy dowiedzieli się w jakim sposób radzić sobie z różnymi sytuacjami w życiu, jak unikać zagrożeń. Uczniowie mieli do rozwiązania 30 pytań testowych oraz trzy zadania praktyczne – powiedziała mł. asp. Danuta Razmysłowicz z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, która przygotowała i poprowadziła eliminacje rejonowe wraz mł.asp. Sławomirem Wiktorskim - Dzielnicowym Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze oraz nadkom. Arturem Staniszewskim, przedstawicielem Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Wczorajszy konkurs, którego finał odbył się w sali konferencyjnej Komendy Policji w Jeleniej Górze przy ul. Nowowiejskiej, poprzedziły spotkania młodzieży z policją, a następnie eliminacje szkolne. - W naszej jednostce organizacyjnej udział wzięło w nich około 200 uczestników. Następnie wybraliśmy dziesięcioosobowy skład, który był przygotowywany do dzisiejszego etapu. We wszystkich dwunastu edycjach mamy dziesięć pucharów. Tylko dwa razy nasi uczniowie nie stanęli na podium – powiedział Włodzimierz Cikorski, komendant Środowiskowego Hufca Pracy w Jeleniej Górze.

– Mówiłem, że ściany pomagają organizatorom, więc liczyliśmy na zwycięstwo, jednak mimo wszystko cieszymy się z tego trzeciego miejsca. Samo uczestnictwo było dla naszych uczniów dużą frajdą. Z pewności w przyszłym roku weźmiemy udział w XIII edycji konkursu i postaramy się o pierwsze miejsce – zapewnił W. Cikorski.

Na zwycięzców rejonowego konkursu czeka finał wojewódzki we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa budowa punktu widokowego

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Laptopy dla uczniów z gminy Podgórzyn

Komentarze (9) Dodaj komentarz

rymcycymcy 2-12-2010 11:08
Pytanie 1. Jak łatwiej obezwładnić żula? a/ gazem po gałach, b/ pałą po plerach, c/ kopem w jajka ...:))) hmmm, miałbym problem !
ebee 2-12-2010 13:13
Rymcycymcy ! Za ten komentarz masz u mnie złotą czcionkę ! Ja bym jeszcze dodał d/ nie dostrzegać lub omijać......... ( metoda najczęściej stosowana przez Policję i SM) Pozdrawiam, EBEE
~abc 2-12-2010 15:42
Brawa dla Pani Danusi, która całe serce oddaje pracy. Gratuluję!
~Obywatel 2-12-2010 16:08
Przecież wiadomo że młodzież z elitarnych szkół OHP to zazwyczaj są patologiczne, uzależnione od s...xu i wszelkiej maści używek. Więc nie dziwi fakt że muszą wiedzieć jak obchodzić się z policją by nie skończyć za kratami.
Piipi Jelonkowa 2-12-2010 19:51
~BRAVO ! .. dla ODWAZNYCH ! ..którzy poznają tajniki pracy Policji !
~ 2-12-2010 20:05
a dlaczego OHP maja odrębne konkursy? czyżby to specjalne uczelnie czy inne nie chcą poznawać tych "tajników"?
~ja 2-12-2010 20:06
O mój Boże..kolejny błyskotliwy kometarz Ebee...to szczęście móc czytać tak obnażające Policję i SM komentarze.Trochę się dziwię ,że komendanci w/w instytucji są jeszcze na stanowiskach...Drogi Panie ministrze MSWiA ,Ebee nie podobają się te instutucje...natychmiast rozwiązać.Ebee swoimi celnymi komentami zapewni bezpieczeństwo...żula powali bezlitosną krytyką...dilera celną i ostrą ripostą...więcej Ebee!!!!
~mano mano 2-12-2010 20:12
zdjęcie 10-jaki JP haha
~............ 3-12-2010 5:56
Takie konkursy powinna organizować oświata, a nie policja. Organy ścigania są od ścigania. Ilu przestępców w tym czasie można było zatrzymać? Może trzeba zmienić resort? Zamiast w policji, pracować w oświacie...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radosna edukacja w przedszkolach

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Czas na egzamin ósmoklasisty

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2145
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%