MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Razem bezpieczniej

Wiadomości: Kowary
Piątek, 16 sierpnia 2019, 12:39
Aktualizacja: Sobota, 17 sierpnia 2019, 10:56
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Policjanci z Kowar wraz z innymi podmiotami brali udział w przygotowaniu projektu „Bezpieczne Miasto” Władysława Stasiaka, w ramach którego Urząd Miasta w Kowarach aplikował o środki finansowe na poprawę bezpieczeństwa w mieście w zakresie ruchu drogowego.

W festynie wzięli udział policjanci z KMP w Jeleniej Górze, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kowarach oraz przedstawiciele Straży Miejskiej z Jeleniej Góry, którzy również zostali zaproszeni do udziału w realizacji tego programu.

Program realizowany był w II etapach. W pierwszym etapie Urząd Miasta aplikował do Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, a następnie projekt kowarski został rekomendowany do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie przyznano środki finansowe na jego realizację.

W ramach tego programu odbyła się 22 edycja imprezy Kowarski, kolarski wjazd na Okraj, podczas której policjanci i strażnicy miejscy prowadzili działania prewencyjno-edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci przygotowali dla dzieci liczne gry i zabawy, ale również nie zabrakło konkursów dotyczących bezpiecznego zachowania się na drodze, nad wodą, w domu. Uczestnicy imprezy otrzymali opaski odblaskowe oraz inne elementy propagujące bezpieczeństwo na drodze.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
1
50%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Turniej e–sportowy w Piechowicach

Veto kuratora ws. szkoły

Problem bezdomności  

Uratowali człowieka

Jakie inwestycje w Gminie Jeżów Sudecki?

Nie żyje Urszula Broll

Robert Biedroń w Jeleniej Górze

Prezydent Duda odwiedzi Jelenią Górę

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
38
Tak
55%
Nie
42%
Nie wiem
3%