im. Henryka, Włodzimierza

Rawia bez szans w starciu z Sudetami

Sobota, 18 listopada 2017, 22:42
Aktualizacja: 22:54
W sobotnim (18.11) spotkaniu II ligi koszykarzy Sudety Jelenia Góra wysoko pokonały Rawię Rawicz, dzięki czemu mimo ósmej pozycji w tabeli trzymają się blisko czołówki.

Stracie w hali przy ul. Sudeckiej miało dla gości dobre złego początki. Sudety po 82 sekundach przegrywały 2:7, ale od stanu 15:14 przejęli inicjatywę do końca pierwszej odsłony nie pozwolili przyjezdnym objąć prowadzenia. Na wstępie drugiej kwarty był remis 25:25, ale był to ostatni moment, kiedy goście byli tak blisko naszej drużyny. Z każdą minutą przewaga gospodarzy wzrastała i do przerwy drużyna Ireneusza Taraszkiewicza prowadziła 52:35. Po zmianie stron Sudety nadal utrzymywały koncentrację i przed decydującą odsłoną prowadziły różnicą 20 "oczek" (81:61). Kibice zgromadzeni w hali przy ul. Sudeckiej liczyli, że po raz kolejny uda się przekroczyć barierę 100 punktów, do czego jeleniogórzanie konsekwentnie dążyli. Ostatecznie nasz zespół pokonał rywali 105:76 i w następnej kolejce rozegra bardzo ważny mecz wyjazdowy - z Koszem Pleszew. Przed własną publicznością Sudety zaprezentują się 2 grudnia w starciu ze Stalą Ostrów Wielkopolski.

KS Sudety Jelenia Góra - RKKS Rawia Rawag Rawicz 105:76 (23:19, 29:16, 29:26, 24:15)