MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ratuszowe lato w klasycznych rytmach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 12 lipca 2009, 8:41
Aktualizacja: 18:41
Autor: Nat
Fot. Nat
Jeleniogórski Rynek rozbrzmiewał wczoraj koncertem muzyki klasycznej w wykonaniu zespołu Straussorchester. Powiało klimatem dawnych czasów, a słuchacze nagradzali perfekcję lokalnych wirtuozów.

Straussorchester tworzą: Mirosław Kisiołek (skrzypce I), Grzegorz Kisiołek (skrzypce II), Teresa Kisiołek (altówka), Maria Koralewska (wiolonczela), Krzysztof Kucharski (kontrabas), Róża Wysocka (fortepian) i Anna Skóra (partie wokalne, mezzosopran). Jednak wczoraj zespół wystąpił w zmienionym składzie.

Zespół zagrał fragmenty ludowej muzyki węgierskiej i rumuńskiej oraz utwory Haydna, Mozarta i Beethovena. W Rynku zebrała się spora publika tworzona przez mieszkańców Jeleniej Góry i jej turystów. Z uwagą wysłuchiwali septet podziwiając ilość pracy włożoną w przygotowanie koncertu. Na zakończeniu pojawiły się oczywiście gorące brawa i aplauz, po czym wszyscy się spokojnie rozeszli.

Koncerty w cyklu "Ratuszowe lato" będą odbywały się w Rynklu do końca wakacji. W razie deszczu impreza zostanie przeniesiona do sali JCK przy ulicy Bankowej. Za tydzień (18 lipca) zagra zespół Limbo.

Takie działania powinny się odbywać nie tylko w wakacje, ale też w pozostałych ciepłych miesiącach. Nadaje to naszemu miastu doskonały klimat, a przy okazji każdy mieszkaniec ma możliwość chłonięcia innej niż mechaniczna muzyki w scenerii starówki i na świeżym powietrzu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wspaniały klimat i niesamowita energia

Sztuka w pałacach i nowi ambasadorzy

Wystartował Art–Skwer

Komentarze (9) Dodaj komentarz

ago. 12-07-2009 9:04
I o to chodziło! :-) Czyli można obejść się bez decybeli, a publiczność i tak przyjdzie, usłyszawszy piękne dźwięki! Okazuje się, że taka muzyka również przyciąga, i to i turystów, i mieszkańców. :-)
rymcycymcy 12-07-2009 11:30
Tylko jak przy tym tańczyć pogo ? ;)
~Zabobrze 12-07-2009 11:51
Jelenia Góra ma jedną wadę, a mianowicie brak reklamy trafiającej do społeczeństwa jeleniogórskiego bo osobiscie rozmawiając ze znajomymi nikt nie słyszy o żadnych koncertach czy eventach, no chyba że jest już po fakcie . Dla człowieka który pracuje i chiałby się oderwać na chwilkę od problemów życia codziennego podejscie do sprawy marketingowo jest bardzo ważne! Dla tego życze wszystkim rekalmy :D hehe
~mason 12-07-2009 11:56
Ładny koncert, dobrzy muzycy, profesjonaliści - co było widać i słychać. Słuchałem z wielka przyjemnością. Ten zespół grał w poprzednich latach w Parku w Cieplicach. Teraz tam organizatorzy przerzucili się na zapraszanie grup rockowych. Nie jestem przeciwnikiem mocnego grania ale dajcie nam w Cieplicach również taka muzykę. Odpręża, uspokaja, daje wypoczynek duszy.
ago. 12-07-2009 12:03
Imprezy z pogo powinny być na stadionie, tak jak na całym świecie. Stadiony są na następujących ulicach: Grunwaldzkiej, Lubańskiej i Złotniczej. Tam jest dużo miejsca i babcie z dziadkami tam się raczej nie wybiorą, aby gadać, że im tam też przeszkadza muzyka. ;-)
piipi 12-07-2009 15:19
~Muzyka klasyczna ..jest *NAJpiekniejsza,bo wycisza czlowieka ! Taki rodzaj muzyki .. to pasuje do naszych z pl.Ratuszowego mieszkancow !
~ik 12-07-2009 15:21
Zgadzam sie z "zabobrze" jelenia pod wzgledem reklamy swoim imprez kuleje i to bardzo. Zazwyczaj o wszystkim czlowiek dowiaduje sie po fakcie ;/
piipi 12-07-2009 19:01
"Muzyka (..) jest czyms wiecej.Mozna poznac czlowieka po muzyce,jak slucha" ..*piekna owacja na stojaco ! (..patrz.zdj.5)
~grr 13-07-2009 1:56
zgadzam sie w 100% z opinia "zabobrze"...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odpust na szczycie

"Skok" ich ucieszył

Miedzianka Fest 2019

Country pod Śnieżką

PiS ujawnił listy kandydatów

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
413
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%