MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Ratujmy dzieciom wzrok – po raz dziesiąty!

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 14 lipca 2012, 8:20
Aktualizacja: 8:27
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego już po raz dziesiąty w Jeleniej Górze organizowany będzie program „Ratujmy dzieciom wzrok”, dzięki któremu jeleniogórscy uczniowie skorzystają z bezpłatnego badania okulistycznego, które sfinansuje miasto. Spółka JZO funduje soczewki, a dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji materialnej Rotary Club refunduje koszty opraw okularowych.

Program profilaktyki i korekcji wzroku „Ratujmy dzieciom wzrok” realizowany jest w Jeleniej Górze od 2003 roku. Największy nacisk kładzie on na profilaktykę w zakresie widzenia, badania przesiewowego uczniów oraz zapewnienia dzieciom prawidłowej korekcji wzroku.
- Program jest niepowtarzalny ponieważ gwarantuje kompleksową pomoc, od diagnozy okulistycznej po zaopatrzenie dzieci w najlepszej jakości okulary – mówi Bogumiła Zbyszyńska, specjalista ds. polityki informacyjnej Jeleniogórskich Zakładach Optycznych, organizatora akcji.

Mirosława Dzika, zastępca prezydenta Jeleniej Góry podkreśla jednak, że niepokojące w realizacji tego programu są fakty, że badania potwierdzają rosnącą ilość dzieci z wadami wzroku (w ub. roku szkolnym stwierdzono wady wzroku u prawie 22% dzieci, wystawiono 164 recepty), a tylko połowa z nich zgłosiła się po odbiór okularów korekcyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

Klasyki zjechały do Kowar

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~olo 14-07-2012 9:32
fajna sprawa ale nie ma co się dziwić , ceny szkieł i oprawek są tak wysokie że naprawdę mało kogo stać a do okulisty na kasę chory czeka się bardzo długo , dziwi mnie jedno lekarze ,stomatolodzy kształcą się za państwowe pieniądze ale na fundusz nie przyjmują tylko prywatnie i BEZ KAS FISKALNYCH,i gdzie tu prawo i sprawiedliwość
~anna1 14-07-2012 15:19
sprawa fajna ale obejmuje tylko kl 0 i 1 a w starszych klasach to nie ma dzieci z wadami????
~olo 14-07-2012 16:51
do anna1 według nich pewnie nie ma , ot cała polityka Służby (pozbawiającej ) Zdrowia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zabezpieczono susz konopi indyjskich

Trio Vocalis operetkowo w Parku Zdrojowym

Czytelniczka: drogo i brudno

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
455
Tak
40%
Nie
55%
Nie wiem
5%