MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Ratują wzrok dzieciom

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 12 października 2018, 6:32
Aktualizacja: Sobota, 13 października 2018, 7:06
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Współpraca Miasta Jeleniej Góry, Rotary Clubu Jelenia Góra oraz Jeleniogórskich Zakładów Optycznych po raz kolejny pomoże wielu dzieciom. Przed nami XVI edycja akcji "Ratujmy wzrok dzieciom" – spotkanie organizacyjne odbyło się w Urzędzie Miasta przy ul. Sudeckiej.
- To już nie jest akcja, lecz program trwający 16 lat. W tym czasie przebadano blisko 40 tysięcy dzieci i ze smutkiem można stwierdzić, że u blisko 30 procent dzieci stwierdzono różnego rodzaju wady wzroku - powiedział Wojciech Chadży, prezydent Rotary Club Jelenia Góra.

Badania wzroku refunduje Miasto Jelenia Góra, rotarianie fundują oprawki, a JZO soczewki. Akcja obejmuje uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, a do niedawna badania były powtarzane w klasach pierwszych gimnazjum. Teraz będą to klasy pierwsze oraz siódme jeleniogórskich szkół podstawowych. "Ratujmy wzrok dzieciom" prowadzona jest również w Kowarach, a zainteresowanie współpracą mają też zgłaszać inne gminy powiatu jeleniogórskiego. W skali Polski były próby rozszerzenia akcji, ale jak mówi Prezydent RCJG, obecnie prowadzona jest także w Zgierzu.

- Moi uczniowie korzystają z tej akcji od wielu lat i cieszymy się, że w tym roku również możemy wziąć udział - powiedziała Beata Kozyra, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jeleniej Górze.

Jak przyznają dyrektorki, w czasach gdy dzieci spędzają wiele czasu przy smartfonach, komputerach itp., wady wzroku występują coraz częściej i to ważna akcja.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Minka na sobotni wieczór

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~3.50 za godzinę 12-10-2018 10:46
O jacy oni dobrzy, jacy wspaniali, jacy dobroduszni, jacy ckliwi, jacy współczujący, jacy mili, jak bardzo dbają o dobro innego człowieka jak ja się wzruszyłem aż mi łzy lecą od samego rana nad tymi wspaniałymi cudownymi ludźmi o mój boże, dzięki ci Panie że mamy tak niesamowicie boskich ludzi przy władzy.
~X 12-10-2018 13:49
Po co przysyłają zaproszenia do optyków aby przyszli na spotkanie? Jaka ma być rola optyka w takim przedsięwzięciu? Oprawki dostają z ROTARY, szkła z JZO, więc co ma zrobić optyk? Wstawić za darmo soczewki, ok, tylko po co skoro JZO montuje u siebie soczewki?
~~~niewiedzący~~ 12-10-2018 19:01
A mówili że masło jest beeeee ........ niezdrowe teraz są tego efekty ....
~*3 13-10-2018 4:18
Pierwsze słyszę żeby jeszcze oprawki dawali.Badanie i. Soczewki owszem .Za oprawki to już trzeba było płacić.Fakt że moje dziecko korzystali z tej akcji kilka lat temu.Moglo się coś od tego czasu zienc.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Obieżyświat w Lwówku

Przebudowa chodnika

Elektroniczny kontakt z klientem już działa

Kolejowe inwestycje w Kotlinie Kłodzkiej

Rozmowy o Kowarach

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
250
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%