MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ratownicy chcą więcej pieniędzy i przywilejów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 24 czerwca 2008, 7:53
Aktualizacja: 7:55
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Oflagowanie szpitala wojewódzkiego i pogotowia ratunkowego to jeleniogórskie echo ogólnopolskiego protestu ratowników medycznych.

Na razie akcja ogranicza się do informowania pacjentów o postulatach protestujących. Ci chcą przede wszystkim więcej pieniędzy: do trzech tysięcy złotych miesięcznie. Na liście żądań jest także prawo do wcześniejszej emerytury już po 15 latach pracy w ratownictwie.

– Jesteśmy niejednokrotnie narażeni na wiele niebezpieczeństw. W izbie przyjęć szpitala zdarzają się osoby agresywne, podobnie podczas interwencji w domach – usłyszeliśmy od jednego z ratowników. Pogotowie często musi prosić o pomoc policję w okiełznaniu szalejących „pacjentów” gotowych zrobić krzywdę tym, którzy spieszą na ratunek.

Czy protest przerodzi się w strajk? Wszystko zależy od wyników rozmów z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia, które toczą się w Warszawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finisz remontu

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Akcja Segregacja

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~sto13krotka 24-06-2008 8:49
Ratownicy chcą więcej pieniędzy, pytam za co, za to że przywiozą pacjenta chorego np. z zawałem serca do szpitala, wjadą w śluze, pacjenta tylko wyprowadzą z karetki posadzą na kszesełkach na izbie przyjęć i to już koniec a pacjent na izbie przyjęć na lekarza czeka 8 godz. piszę o swoim przykładzie, a może to my pacjenci powinniśmy się wypowiedzieć komu należy się podwyżka, ratownikom z pogotowia, pielęgniarkom czy lekarzom a zwłaszcza jeleniogorskim, bo ja nikomu bym nie dała najpierw niech poprawią warunki przyjęć na izbie przyjęc, przywiezienia pacjenta do szpitala przez ratowników no i czy pielęgniarkom na oddziałach które nie potrafą dać opieki pacjentom a zwłaszcza po południu jak już nie mają nad sobą jakiejkolwiek kontroli, więc pytam komu się należy owa podwyżka, rencistom i emerytom zabrać i im dać bo im ciągle jest mało, a niech się właśnie porównają z tymi emerytami i rencistami kto ma więcej my emeryci i renciści w porównaniu do nich, to my mamy przeważniie po 600 zł.- oni mają na pewno węcej, a żyją i pracują naszym kosztem bo żeby nie my to by i oni nie mieli pracy, a gdzie my renciści emeryci mamy iść po podwyżkę my strajkować nie bedziemy bo nie możemy nas nikt się nie wystraszy.
~Agnes~` 24-06-2008 9:05
I popieram w 100%.Zawód ratownika to praca bardzo odpowiedzialna i stresująca,niejednokrotnie narażona na niebezpieczeństwo.Dlatego powinni walczyć o swoje!
~poznaniak 24-06-2008 10:16
jak tak dalej pójdzie o wszyscy będą chcieli emeryturkę po 15 latach... za nimi pójda kominiarze bo też w "mundurach" itd...
~Aaaa.... 24-06-2008 10:23
No to już chyba lekka przesada 3000 zł i 15 lat roboty. Niedługo wszyscy bedą chcieli pracować po 15 lat. W sumie to mogło by być możliwość odejsćia na emeryture po 15 latach za 40 % wypłaty tak jak w Policji , ale z zakazem podjęcia jakiej kolwiek pracy. Bo każdy myśli po 15 latach emeryturka i do pracy na etat. W tym przypadku mam nadzieje że rząd się nie ugnie i jedyne co to podniesie im tylko wypłaty bo niedługo to będziemy mieli najmłodszych emerytów na świecie.
~. 24-06-2008 10:29
Taką emeryturę powini mieć tylko Strażacy, Policjanci, Żołnieże i Górnicy, a reszta cóż to za niebezpieczną prace ma ? Np. nauczyciele pracują pare godzin w miesiącu, 9 miesięcy w roku, no i po 15 latach taki musi iść na emeryture bo sie narobił, chyba pod siebie ............
~WsZ 24-06-2008 10:44
A pan dyrektor tak obiecywał, cztery miesiące zwodził i przekładał negocjacje a nakoniec załodze powierdział figa z makiem. Tak się kazuje poszanowanie pracownikom. Mydlimy oczka a potem kopa w brzuch!!!
~cocakola 24-06-2008 11:55
Ja bym zastrajkował najsamprzud te takie słupki ograniczające i zamienił je na progi zwalniające , będzie bezpiecznie bo jakiś rajdowiec wjedzie w słupka i bedzie kuku . Widać że nawet ktoś napisał na ścianie nie płać cieciu ...chyba chodzi o te podwyżki czynszu co to mają niedługo ogłosić ...
~richthofen 24-06-2008 12:19
emerytura po 15 latach dla parlamentarzystów i polityków niższych szczebli - w wysokości 100% ostatnio pobieranej płacy!
~Załoga 24-06-2008 14:12
Drogi Panie Dyrektorze Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze Pozwalamy sobie tu na forum jelonki złożyć na pana ręce serdeczne podziękowania za pięć miesięcy łudnych nadzieji i oczekiwań. Serdecznie dziękujemy że niepodją pan rozmów na temat podwyżek, dziękujemy za kolejne bezsensy papierkowe które nam pan narzuca. Jesteśmy naprawdę bardzo wdzięczni. Przeszczęśliwa Załoga
~mambi 24-06-2008 15:40
3000 tys i emeryturka po 15 latach hahaha:-)))))))))))
~ritka 24-06-2008 16:11
Patrze na te wasze komentarze i niedobrze sie robi,pewnie jak zawsze mohery to pisza.Popieram w pelni ratownikow,ze w ogole chca pracowac za tak smieszne pieniadze,trzymam za was kciuki a jak dyrekcja ma was gdzies to na taczki i do gnoju z nia!!!
~emeryt 24-06-2008 16:26
KASJERKAw tesco i w innych sklepach, stacjach benzynowych - też się użera z żulami i agresorami. KOMINIARZ - pracuje na wysokości i może spaść albo się zaczadzić. KIEROWCA - może zginąć w wypadku albo zostać napadniętym. BANKOWIEC - może zginąć podczas napadu. KIEROWNIK I DYREKTOR - może spaść ze stołka i sie połamać. BUDOWLANIEC - może spaść z rusztowania. SPRZEDAWCA NA BAZARZE - może zginąć od wybuchu bomby. Zgadzam się z 10:29 - emerytura po 15 latach (jeżeli można 1000zł dla np 35-letniego mężczyzny nazwać emeryturą bo to starczy tylko na opłacenie mieszkania) tak ale tylko żołnierze, górnicy, policjanci i strażacy!!!
~Do emeryt 24-06-2008 22:20
Lepiej tego ując nie można było. Ja to bym im dodał do wypłaty ze 4 stówki, ale z tą emeryturą to niech sie nie wygłupiaja bo będą sie w szpitalu ludzie z nich śmiać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W obronie zwierząt

Kto strzelał do konia?

Country pod Śnieżką

Na ratunek skoczniom

Co z tym podświetleniem?

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
490
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%