MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Randez–vous z komputerem dla seniorów

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 30 sierpnia 2016, 8:24
Aktualizacja: 8:28
Autor: Ł–M
Fot. Użyczone/KSON
Karkonoska Akademia Aktywnych Seniorów od trzech lat integruje środowisko seniorów Kotliny Jeleniogórskiej. W sierpniu ruszył projekt pod nazwą „Komputerowe randez– vous”, który polega m.in. na nauce sprawnej obsługi komputera.

Kursy prowadzone będą w sali komputerowej KSON-u od 1 września do końca roku. Przewidziano również stanowiska komputerowe dla osób słabowidzących.

- Zachęcamy Seniorów do ćwiczenia umysłu tj. uczenia się przez całe życie. Czterdziestoosobowa grupa „60+” zakwalifikowanych do udziału w programie podzielona została na dwa zespoły: dla poczatkujących i dla zaawansowanych. Tradycją jest, że tego rodzaju kursy poprzedzone są warsztatami motywująco – integracyjnymi z elementami psychologii. Takie 3-dniowe spotkanie odbyło się w Świeradowie Zdroju – mówi Leszek Rataj, wiceprezes KAAS.

- To wspaniałe, ciekawe doświadczenie – mówi 65-letni p. Tadeusz, uczestnik warsztatów. – Nie tylko poznaliśmy się bliżej, ale w czasie gier psychologicznych otworzyliśmy się na drugiego człowieka, nauczyliśmy się jak walczyć ze stresem i zrozumieliśmy, że dzisiejszy świat bez umiejętności posługiwania się nowymi technologiami jest światem dla nas zamkniętym.

Szczegółowy program dostępny będzie na stronie www.kaas.pl oraz www.kson.pl .

„Komputerowe randez-vous” to projekt KAAS współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

- W KASS mamy ponad 160 członków, którzy aktywizują się w bardzo zróżnicowanych formach. Od wodnych zajęć rekreacyjnych na basenach Term Cieplickich poprzez autokarowe, piesze i rowerowe wycieczki krajoznawcze, udział w spektaklach teatralnych (opera i operetka), seansach filmowych po pikniki i wieczorki taneczne. Zajęcia te organizowane są w 2 sekcjach tematycznych: turystyka i sport, kultura i sztuka. Co oznacza, że każdy członek naszej organizacji ma możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu Naszej Akademii. Głównym celem KAAS-u jest zadbanie o wizerunek Seniora, a dążymy do tego aby ten obraz przedstawiał ludzi otwartych, radosnych i ciekawych życia – informuje Leszek Rataj.

KAAS ma swoją siedzibę w KSON przy ul. Osiedle Robotnicze 47a, a dyżury Zarządu w każdy wtorek od godziny 10:00 do 12:00. Można również do nas pisać na e-mail: biurokaas@gmail.com lub dzwonić pod numer 698 370 092 lub 75 75 242 54.

Ogłoszenia

Czytaj również

O bezpieczeństwie

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Synoptycy: spodziewane ulewy

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~pff 30-08-2016 8:53
Jasne kurde...Mało,że parafie organizują kursy,potem fora zaśmiecone są prorządowymi komentarzami skleconymi z nieporadnie poskładanych zdań i wyzwiskami pod adresem innych komentujących (to akurat idzie im bardziej składnie) .
~zaboberek 30-08-2016 9:45
do:~pff | Jak ty masz nas....ane pod czachą.Nie zapominaj,że też będziesz miał te lata co ci emeryci(jeśli dożyjesz) i nie masz pewności jaki będzie twój stan umysłowy,skoro teraz ziejesz taką nienawiścią do osób starszych.
~zxzxzx 30-08-2016 10:36
obrażasz ludzi zupełnie jak byś był jakimś ubekiem. Jeśli chodzi o PiS to na tą partię głosowała większość wyborców z wyższym wykształceniem (30.4%, na PO tylko 26.7%). Na PO głosowała za to wiekszość w Zakładach Karnych.
~hmm 30-08-2016 13:51
ponad 70.000zł zaledwie na naukę w ciągu 4 miesięcy jak dla mnie zdecydowanie zbyt dużo, widać Polska bogaty kraj
~Senior z jeleniej 30-08-2016 17:45
Ciekawa propozycja jak dla mnie. Moze na tych warsztatach maja nowe wersje, Windows. Moj jest juz leciwy bo to edycja. XP. Nauczyl bym sie resetowac i wgrywac, bo co mi sie udalo za ,, mlodu,, to wgrac. Windows 95 ale osobiscie. Teraz jestem na emeryturze i troche sie uwstecznilem w I T. A moze tez tam ucza pisac programy komputerowe?
~pff 30-08-2016 21:07
Stwierdziłem fakty.Starsi użytkownicy forów zachowują się karygodnie i wulgarnie. Za te 70 tysi można dorzucić kilka chwil o netykiecie. Dlaczego miałbym nienawidzić starszych.
~zaboberek 31-08-2016 8:59
do ~pff. "Starsi użytkownicy forów zachowują się karygodnie i wulgarnie". Skąd u ciebie taka wiedza,granicząca z pewnością?Czyżbyś przebywał wśród seniorów,którzy tak się zachowują?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ćwierć wieku Teatru Maska

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

70 drzewek na jubileusz

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
337
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%