MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Ramię w ramię z policją

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 17 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 17 marca 2007, 11:33
Autor: TEJO
Fot. SM
Straż miejska razem z czeskimi stróżami prawa.

W piątek w Jabłońcu nad Nysą jeleniogórscy strażnicy miejscy nawiązali przygraniczną współpracę z tamtejszą policją miejską.
– Będzie polegała na wzajemnej wymianie doświadczeń z prowadzonych działań na rzecz bezpieczeństwa swoich miast – zapowiada mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik prasowy SM.

W czasie spotkania zostały omówione nurtujące sprawy związane ze zwalczaniem nieprawidłowości w ruchu drogowym oraz działalnością prewencyjną.
Jeleniogórscy strażnicy opowiedzieli o współpracy z mieszkańcami, szkołami i przedszkolamu. Przedstawili także pokaz multimedialny ilustrujący przeprowadzane przez SM akcje: „Bezpieczny Przedszkolak”, „Zgubek” oraz „Bezpieczne Wakacje”.
Mł. insp. Rybarczyk mówił też o „Olimpiadzie Bezpieczeństwa Malucha” omawiając działania związane z współzawodnictwem międzyprzedszkolnym, szkolnym w imprezach prewencyjnych.

Wiele wskazuje na to, że jednym z owoców współpracy będzie wspólne organizowanie przez czeskich policjantów miejskich i funkcjonariuszy SM w Jeleniej Górze wspólnych imprez: konkursów, zawodów sportowych i innych.

W spotkaniu uczestniczyli ze strony polskiej – oprócz mł. insp. Rybarczyka, starosta jeleniogórski Jacek Włodyga oraz komendant straży miejskiej Jerzy Górniak. Stronę czeską reprezentowali dyrektor Miejskiej Policji w Jabloncu Tomasz Rokous, oraz rzecznik formacji Dana Hulikova.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (36) Dodaj komentarz

~No coś takiego? 17-03-2007 10:46
No coś takiego? Takie rzeczy też robi nasza SM? Fajnie jest o czymś takim poczytać tym bardziej, że jak Jelenią odwiedzą maluchy z Czech to prędzej czy pózniej ściągną rodziców a ja osobiście lubię tych turystów. Być może Czesi zaczną do nas przyjeżdżac nie tylko na zakupy.
~aaa 17-03-2007 11:16
redakcji trochę pokręciły sie zdjęcia - chyba że straż miejska rozmawiała też o podpalonej makulaturze w Piecowicach :-))
~ciepliczanin 2 17-03-2007 12:26
A ja myślałem, że Pan Starosta zajmuje się tylko skoczniami narciarskimi. Bo np. fakt śmierci kolei do Szklarskiej mu wisi. Taki to gospodarz powiatu. Musiała być fajna imprezka w Jablońcu (w kuluarach). Inaczej nie pojechałby na pewno. A SM niech zajmie się pracą a nie współpracą.
~Strażnik 17-03-2007 13:09
Będziemy ich uczyli zakładania blokad!!!!!!!!! Bo niby po co mamy się z nimi spotkać?????????
~bed bojs 17-03-2007 13:38
Niesamowite, ciekawe, czy SM pochwaliła sie kolegom z Czech, ze nie jest w stanie likwidowac dzikich wysypisk smieci i ze sa cale kwartaly miasta, do ktorych nie zaglada. Albo, czy dostala jakies rady, jak poradzic sobie z wanadalami niszczacymi sklepy w rynku, o czym pisala Jelonka?? Bo to co robi nasza SM wydaje sie tak smieszne, ze az straszne
~Brawa 17-03-2007 15:05
Kontakty należy poszerzać, a powiat i kotlinę promować. Jak widać po niektórych d...lnych komentarzach to choć byście strażnicy tyłki miodem smarowali to i tak dla tych wyżej będzie to miód z dziegciem. Po prostu róbcie swoje.
~"ładne plecy Komendanta" 17-03-2007 16:06
Co to teraz za aktywność Komendanta. Za poprzedniej władzy nikt o nim nie słyszał w mediach. Co tam, widać po tekście i zdjęciach, że pierwsze skrzypce gra teraz radny Rybarczyk. Panie Komendancie więcej śmiałości i twarzą, twarzą do ludzi... promować się, promować... Tak czy inaczej brawa dla SM za chęć zrobienia czegoś. Zobaczymy, poczekamy na efekty. Mam nadzieję, że Jelonka coś na ten temat napisze.
~do bed bojs 17-03-2007 17:00
koleś naczsię czytać o czym były te rozmowy o kontroli cyt."W czasie spotkania zostały omówione nurtujące sprawy związane ze zwalczaniem nieprawidłowości w ruchu drogowym oraz działalnością prewencyjną". No przecież Komendant straży miejskiej dużo o tym wie ciekawe czy wie o sądach 24 godzinnych.Zwalczanie w ruchu drogowym czy SM ma już nowe uprawnienia.
~marcoos 17-03-2007 18:09
a ja myślę że będą uczyć ich jak to można szaleć służbowym pasatem po mieści aż czapka latała po tylnej półce a piesi umykali z pod kół.Chyba tacy mądrzy bo CB radio posiadają i wiedzą gdzie patrole stoją . Było to w czwartek przed 19 .00
~cypis 17-03-2007 18:11
Zaczęło się od Czech a później pojadą "współpracować" do Austrii, Niemiec, Francji itd. Pieniądze z budżetu trzeba wydać na przyjemności. A kuźwa niech SM przejedzie się na wycieczkę na obrzeża jelonki i zobaczy jaki tam syf.
~ded 17-03-2007 19:00
Co Pan na to Panie Komendancie, a miało być tak pięknie?
~Do wszystkich WSPANIAŁYCH KRYTYKÓW... 17-03-2007 19:45
A może Wy pochwalcie się swoimi dokonaniami,bo jak znam życie to większość z WAS(pesymistów,krytykantów itp ) jest życiowymi nieudacznikami i tchórzami na mamusi garnuszku,gdyby nie internet nikt by o Was nigdy nie usłyszał..."a zupa była za słona"
~Ob. Szaraczek 17-03-2007 20:46
W mieście poniewierają się resztki plakatów wyborczych, trzeba przejść i pospisywać, czyich. Rozumiem, że to nie jest kompetencja SM?
~Emeryt 17-03-2007 20:54
Straż Miejska powinna zostać czym prędzej zlikwidowana! Kosztuje ona nas - mieszkańców dużo, a jej skuteczność i kompetencje a zatem potrzeba -ZEROWA! Pieniądze, które są przeznaczane na SM powinna jeśli to możliwe dostać policja, a na pewno lepiej by je spożytkowała (mam nadzieję, że nie na fotoradary :)
~do emeryta 17-03-2007 21:44
Emeryt. Pewnie policyjny. Pewnie po 15 latach. Uciekłeś czy wywalili? Wiesz tak naprawdę ile kosztuje SM czy tylko powtarzasz coś o czym nie masz bladego pojęcia.Boisz się fotoradarów. Z tego pewnie powodu bojąc się SM chcesz jej likwidacji. Wiesz, policja już jeden ma. Mam pomysł zlikwidować SRD bo oni się tym zajmują. Będziesz mógł łamać przepisy ruchu drogowego kiedy tylko chcesz. Fajnie będzie nie...?
~Do Emeryta 17-03-2007 21:45
Oj, czuję że był jakiś mandacik lub blokadka....
~Do Emeryta 17-03-2007 22:00
Zmień płytę, bo to jest nudne, stale czytać te same teksty o straży. I co ty wiesz o skuteczności i kompetencjach i skąd wiesz jak pieniądze spożytkowałaby policja - ituicja? . A może pracowałes w policji? Na emeryturze zajmij się lepiej jakiś pożytecznym hobby, albo pójdź do kościółka, albo na spacer, albo baw wnuki, ale nie nudź. A co do pozostałych stałych krytykantów - wiem najłatwiej jest krytykować wszystko i wszystkich siedząc przed komputerem, szczególnie jak się samemu niewiele umie.Można się dowartościować choćby tak, jeśli nie można inaczej. Do przeciwników Straży Miejskiej - czy wam się to podoba czy nie Straż Miejska w Jeleniej Górze jest i będzie i nadal będzie wam utrudniać życie, a większości mieszkańcom J.G. służyć na codzień pomocą.I tak ma być.
~Emerycie 17-03-2007 22:15
Czytam cię od czasu do czasu. Albo cierpisz na jakąś przypadłość związaną z utratą zmysłów albo się czegoś objadłeś lub opiłeś. Przecież strażacy miejscy nie są od tego co Policja. Przyjedz do Piechowic i popatrz jak to miasto bez nich wygląda. Syf brud i zapijaczone menty na widoku wszystkich.I nie wystarczyło fundowanie dzielnicowego z pieniędzy samorządowych, on się śmietnikami nie zajął i cały czas siedzi w Cieplicach i klepie policyjną robote. Strażacy Miejscy wróccie do Piechowic!!! Zróbcie tam porządek Policja sobie z brudem rady nie daje!!! Turyści nam uciekają!!!
~do 17-03-2007 22:27
Rybarczyka. I tak wiadomo, że cała robota spadnie na Ciebie. Trzymaj się chłopie. Dasz radę mimo całego tego stresu. Wiesz o co chodzi. Wszyscy wiemy.Powoli zaczynają się o tym dowiadywać inni. Trzymaj się. Dzieci Cię uwielbiają. Rodzice szanują.WIEMY ZE 100% TO TWOJA PRACA.
~Obserwator strażników. 17-03-2007 22:29
NO a może tak nasza Straż zajmie się równym traktowaniem prawa wobec obywateli polskich bo jak narazie to narusza prawo. Polega to na tym , że wybiera sobie jelenia i karze go mandatem, a w stosunku do innych tylko upomina. Bardzo ciekawe co oczekuję interwencji prokuratury w tym temacie. Ale będzie karuzela w straży na stanowiskach.
~jelgór 17-03-2007 23:47
PIS rozpocznie niebawem prace nad rozwiązaniem straży miejskich, zwiększy się liczebność policji, która jak wiadomo, zajmuje się przeważnie trudną i niewdzięczną robotą. Ale kto nam będzie bawił przedszkolaków?
~23.47 18-03-2007 9:47
Liczebność policji zwiększa się od ponad dwóch lat. Tak jak straży. Brak chętnych.Nie pieniędzy. W policji zaniżono nawet wymagania co do kandydatów. Gdybyś interesował się tematem a nie powtarzał to co wydaje ci się, że wiesz to nie pisałbyś coś co dla ludzi będących zorientowanym jest śmieszne. Widać, że ty po prostu z jakiś tam swoich powodów nie wiem mandat, może nocowałeś napity na "dołku" nie lubisz tej formacji.Największą zabawę i podejrzewam samozadowolenie osiągasz czytając odpowiedzi na twoje mało prawdziwe wypociny.Ważny jesteś bo zwracasz na siebie uwagę i masz swoje 5 minut. Co to by było gdyby nie było Jelonki...Pewnie mazał byś po drzwiach w toalecie bądź po murach. Co do rozwiązywania SM to zapraszam cię na strony w necie poświęcone funkcjonowaniu tej formacji. Czy ci się to podoba czy nie to zmiany idą, masz rację, ale w kierunku który jest nie na rękę tobie . Możesz też odwiedzić strony sejmowe i również poczytać o planowanych zmianach dobrze poinformowany człowieku.Jak nie wiesz gdzie szukać poproś jakiegoś przedszkolaka.
~xyz 18-03-2007 10:02
Następny świetny pomysł PIS-u.Zostało już tylko 2,5 roku - śpieszcie się - jest jeszcze dużo do spiep..... Strażnicy może Wy zrobicie jakieś śledztwo - dlaczego tak szybko zniknął art."Korupcji stop"/43 koment/.Czyżby macki WM sięgały Redakcji? Jeszcze jedno- w Straży Miejskiej pracują strażnicy a nie strażacy.
~Realista 18-03-2007 10:05
Brawo! znowu dbasz o marnotrawienie publicznych funduszy. Policja jeśli zwiększy się etety zajmie się na pewno taką trudną i niewdzięczną pracą jak likwidacja śmietników i kontrola posesji pod względem porządków. Jeśli natomiast zlikwidują straż miejską będziesz musiał osobiście zabawiać przedszkolaki - przynajmniej zaoszczędzimy w ten sposób publiczne fundusze, a o to i tylko o to ci przecież zawsze chodzi.
~Do "wspaniałego krytyka" 18-03-2007 10:41
A Ty pewnie w szkole skarżyłeś na koleżanki i wyrywałeś muszkom skrzydełka.
~do 23.47 i 10.02 18-03-2007 11:30
Wiesz xyz ten z 23.47 pisze strażacy celem zmylenia tropu, że niby jest taki normalny, niezorientowany. Pewnie w rzeczywistości to jakiś zazdrosny, wystraszony, niezorientowany, niespełniony, zaszczuty , pewnie kilkakrotnie mimo, iż temu będzie zaprzeczał ukarany typek. Zresztą pisze on/ona przy każdej okazji wiadomości dotyczącej SM. Tak ma, no cóż różne są zboczenia. Nie ma się co oszukiwać, SM tak jak i inne służby tego typu jest formacją społecznego nacisku nie musi być lubiana przez wszystkich. Podobnie jest z policją. Ważne jest to ,że jeleniogórzanie im ufają, szukają u nich pomocy. Żeby było jasne 23.47 nie jestem strażnikiem.
~Strażnik Texasu 18-03-2007 11:44
1. SM jest nieskuteczna, bo nie ma śledczych. Jest więc i tak zdana na policję, poza sprawcami ujętymi na gorącym uczynku. 2. Ma małą wiedzę operacyjną, bez dostępu do archiwów policyjnych o przeszłości i powiązaniach podejrzanych.3. Nie wiem, czy w każdym przypadku potrafi służyć informacją zagubionym turystom, np. wytłumaczyć w obcym języku cudzoziemcowi drogę do filharmonii. 4. Ma przerost funkcji biurowych w stosunku do służby patrolowej. 5. W latach 90-ych wydawało się, że to recepta na małą przestępczość. Dziś widać, ze niekoniecznie wszędzie. W referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej zostałaby odrzucona przez wyborców- może sprawdzimy to?
~Odrębnym zdaniem 18-03-2007 11:55
Robota SM ma innycharakter niż Policji pomimo, że obie zakresy w niektórych obszarach na siebie nachodzą. SM jest finansowana przez samorządy po to by realizować zadania własne gmin w terenie, nie zaś by wyręczać Policję w tym co robi. Czym się więc ta formacja zajmuje? Otóż chociażby: -sprawdzaniem zaśmieconych miejsc w mieście(obecnie takich miejsc jest zlokalizowanych ponad 90-informacje o tych terenach dostają władze).Zajmuje się też egzekucją bowiązków porządkowych, a nie wszystkie sprawy są proste.Są grunty których właściciele nie żyją a spadkobiercy nie są znani, są grunty których właściciele ukrywają się przed organami ścigania, przebywają np. w Kanadzie itp. -Problemami związanymi z zatykaniem przez parkujące auta ulic w centrum miasta(wystarczy przejść się po centrum by wiedzieć oczym piszę-gdyby nie te nielubiane przez nikogo działania to zatkanie ulic byłoby 100%) Warto zaznaczyć, że na ul.1Maja,M.Konopnickiej Pl.Ratuszowy,Długa ,Krótka,Solna, Szkolna w 1998r było zarejestrowanych prawie 1000 pojazdów i tyle samo podmiotów gospodarczych wymagających dojazdu.Można pościągać znaki zakazu i rozwiązać SM a całość ruchu drogowego puścić na żywioł, tylko kto podpisze się pod tą decyzją. -prowadzenie działalności edukacyjnej i prewencyjnej.Czyli tej o której mowa w publikacji. Wiadome jest,że ważna jest wymiana wiedzy doświadczenia i poglądów na problemy nurtujące określone instytucje. W naukach z dziedziny organizacji i zarządzania istnieje takie pojęcie jak organizacja ucząca się, doskonaląca swoje umiejętności, jest to instytucja otwarta która wykorzystuje w swojej ewolucji mechanizmy benczmarkingu tj.pozyskiwania pozytywnej dla własnego rozwoju wiedzy która jest w posiadaniu u innych tego typu instytucji. Edukacja jest także zadaniem samorządów i dzięki odpowiedniej wiedzy można uniknąć dużej liczby nieszczęść i to właśnie strażnicy robią. Pan Rybarczyk rzeczywiście wdużo w tej dziedzinie robi jednak na jego pracę składa się praca wielu osób.To tak jak z kręceniem filmów gdy widzimy dwóch ,trzech głównych bohaterów to pozostaje wrażenie że tylko oni mieli udział w realizacji dieła ale gdy zobaczymy listę napisów końcowych to mina rzednie.Ktoś napisał scenariusz trzymał kamerę ktoś to finansował itd. Jest jeszcze wiele obszarów działań SM, szkoda przynudzać, widzimy ich na codzień jak szarpią się z pijaczkiem , rozgonią rozwydrzoną młodzież, ścigną rowerzystę bez świateł, upomną straganiarza by zrobił porządek itd, itp.Nikt tego nie lubi jeśli chodzi o własną osobę a większość wskazuje innych. Najlepszym sposobem na rozwiązanie SM to nie czcze gadanie o tym kto jest lepszy tylko takie zachowanie się na codzień by nie była potrzebna ich robota(tj. przestrzeganie prawa). Czy tak będzie? No cóż, miasta takie jak Warszawa ,Wrocław ,Kraków i inne znacznie umocniły te formacje, zwiększają na bieżąco ich stan osobowy bo ludzie którzy nimi rządzą wiedzą, że Policja nie wyręczy samorządowców z obowiązków spoczywających na gminach. W Czechach np. to z funduszy państwa dotowane są Policje lokalne odpowiedniki SM w Polsce. Unas dominuje myślenie,że to gminy mają finansować zadania i instytucje władz centralnych (z jakiej racji?). Tak więc apeluję o konstruktywne podejście do tematu i o zdroworozsądkowe refleksje na powyższy temat.
~do 11.55 18-03-2007 13:54
RYBARCZYK ROBI WSZYSTKO. GDY JEST SUKCES NP. MEDIALNY ZARAZ ZNAJDUJĄ SIE OJCOWIE. MURZYN ROBI BIAłY WYPINA PIERS A TY MI WYGLĄDASZ NA KADRĘ KIEROWNICZA SM I TO SAMA GORE
~do Strażnika Texasu - strażnik 18-03-2007 14:10
1.Argument nieskuteczna bo nie ma śledczych? Co to znaczy śledczy.Jeśli chodzi Ci o prowadzenie czynności zmierzających do ukarania sprawcy czynu ściganego przez SM to ma "śledczych". Jakoś te sprawy trafiają do sądów z pełną wymaganą dokumentacją zebraną przez SM. Często policja korzysta z informacji uzyskanych od SM.Począwszy od dzielnicowych a skończywszy na służbach kryminalnych.2.Nie potrzebuje dostępu do archiwum policyjnych i nie potrzebują tego ponieważ nie zajmuje się p-twami. Mimo to sporą ilość osób poszukiwanych, sprawców przestępstw doprowadziła na policję. 3.Uwierz mi, rozmawiają w obcych językach. Procentowo co do stanu zatrudnienia nie jest to mniej niż np. w zaprzyjaźnionej policji. 4.48funkcjonariuszy z pełnymi uprawnieniami - w tym 2 kadra kierownicza, 4 osoby -etaty "cywilne" to jest dużo? 5.Zlikwidowano np w Żorach, po 3 latach założono. Bliżej? Piechowice zlikwidowano. Teraz trwają prace nad powrotem.
~Dotyczy autora wpisu z godz.13:54 18-03-2007 15:32
Chyba przesadziłeś. Pan Rybarczyk nie jest alfą i omegą aby robił wszystko w straży. O jakich sukcesach Straży mówisz, które są zasługą tylko p. Rybarczyka. Gdyby tak było, to należałoby zwolnić ze straży pozostałych pracowników , wówczas można by się było przekonać jakim herosem jest p. Rybarczyk.No a poza tym szkoda pieniędzy na płace dla pozostałych. Zapomniałeś, że przesada czy to w mowie, czy to w piśmie nigdy nie była i nie jest wskazana.
~Do Strażnika teksasu 18-03-2007 15:44
Brak ci wiedzy na tematy o których się wypowiadasz. Jeśliby SM miała wyręczać Policję w czymkolwiek np. w ściganiu drobnej przestępczości to faktycznie byłaby niepotrzebna. W istocie opowiadając się tylko za Policją lansowany jest pogląd o dominacji monopolisty w systemie zarządzania bezpieczeństwem. Taki system istnieje w państwach monopartyjnych i o hegemonistycznych systemach partyjnych. Taki styl zarządzania bezpieczeństwem oparty o monopol Policji właściwy jest dla państw wschodnich-Rosja,Azerbejdżan,Chiny itp. W PRL-u też nie były znane demokratyczne systemy zarządzania bezpieczeństwem oparte na instytucjach którymi zarządzają samorządy(nie było też samorządów tylko tzw.TOAP-Terenowe Organy Administracji Państwowej-czyli nie było miejsca dla straży gminnych). Wielu osobom marzy się powrót do starego systemu władzy gdzie imperatyw władzy reprezentowała jedynie słuszna postawa milicyjnej pałki. Także twój nick Strażnik Teksasu jest diameralnie różny od systemu wartości wynikających z twoich komentarzy. W systemach o ugruntowanej demokracji dominują systemy przeciwstawne do monopolistycznych gdzie na obszarze działań policyjnych z powodzeniem funkcjonują różne typy instytucji. W USA, w zależnośći od stanu, istnieje cała różnorodność systemów policyjnych począwszy od prywatyzacji niektórych dziedzin bezpieczeństwa, skończywszy na całkowitej dominacji aparatu państwowego. Różnorodność powyższa nie powoduje kolizji kompetencji tylko promuje roswiązania o cechach koherentnych przez co całość systemu zarządzania bezpieczeństwem jest bardziej efektywna. Zamiast tytułować się Strażnikiem Teksasu której instytucja wyrasta z samorządowych i demokratycznych systemów wrtości, proponuję o przyjęcie nazwy adekwatnej do poglądów które promujesz np. "milicjanier". A do SM. No cóż, jest to instytucja stosunkowo młoda mająca swoich przeciwników i zwolenników. Tak na prawdę to powinny minąć zmiany pokoleniowe by stereotypy wynikające przeważnie z braku wiedzy o podstawach funkcjonowania państwa, przestały dominować w społeczeństwie które wyrosło przecież w totalitaryzmie. Wiedza i kultura państwa totalitarnego przekazywana jest przez rodziców swoim pociechom, dlatego też żyje ona dłużej niż samo państwo. W komentarzach "Strażnika Teksasu"," Emeryta" i wielu innych, aż nazbyt widoczny jest duch PRL-u, choć przypuszczam, że oni nawet sobie z tego nie zdają sprawy. Pan Rybarczyk ma ważną rolę do spełnienia przekazując następnym generacjom Jeleniogórzan wiedzę na tematy bezpiecznych zachowań.Niech dzieci uczą o niej swoich rodziców.
~Do "do" 18-03-2007 16:08
Grzesiu nie rozpowiadaj po ludziach,że to tylko ty całą robotę robisz.Wkręcasz sie tam gdzie jest rozgłos.Zapomniałeś o kolegach co to chodzą po szkołach i robią twoje prelekcje bez kamer i prasy? Zapomniałeś o emerytach ? U nich nie byłeś ani razu zbierasz tylko notatki i dajesz do sprawozdań. Kiedy byłeś na spotkaniach z mieszkańcami? Nie zagarniaj całych sukcesów dla siebie bo na to pracują wszyscy twoi koledzy. Potem taki "do" nie wie a wypisuje bzdury.A może to ty ukrywasz się pod tym nickiem?
~Do 11:50 18-03-2007 17:13
Nie jestem kadrą kierowniczą tej instytucji jednakże ze względu na uprawiany zawód wiele ,bardzo wiele o SM wiem i tą wiedzą dzielę się z innymi. Wiedza ta nie wywodzi się z podwórka ani z plotek z piaskownicy tylko z szeregu publikacji o charakterze a...litycznym i akademickim które są dostępne lub do których można dotrzeć, gdy się tylko chce. Polecam kontakty z kierownictwem tej formacji lub z radnymi Komisji Prawa i Spraw Społecznych są to ludzie z reguły otwarci i życzliwi. Ja korzystałem jeszcze z kontaktów z radnymi sprzed lat pięciu gdy Pan Rybarczyk swoich działań nie prowadził na taką skalę a rzecznikiem był Pan Łazarewicz.
~strasznick 18-03-2007 17:14
No dobra, zróbcie jeszcze, żeby radni i różni ważni ludzie nie wjeżdżali pod ratusz mimo zakazu (nie ma wyjątku dla VIPów, w tych waszych demokratycznych społeczeństwach wszak wszyscy są równi) i możecie się odmeldować. Albo wytłumaczcie, co się tam dzieje. Np. w tej chwili- niedziela po południu- z kamerek na Jelonce widać 3 auta parkujące pod ratuszem. Halo, straż?
~tłumaczę 18-03-2007 20:25
Przyjmij do wiadomośći, że oznakowanie na Pl. Ratuszowym robi wyjątek dla różnych VIP-ów. Przejdż się po samochodach które tam parkują i dojrzysz przepustki za szybą. Pospaceruj po ul. Solnej, Szkolnej, Krótkiej itp. a zaobserwujesz ile i jak wypasione samochody inwalidzkie tam parkują.Pózniej przypatrz się jacy "inwalidzi" z tych aut korzystają. Te obserwacje dają do myślenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

Cieplickie place

Remont hali sportowej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
507
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
14%