MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Rajskie ujęcia

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 5 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Piękno Karkonoszy można podziwiać na wystawie czynnej w Galerii N… przy filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Autorami niecodziennej wystawy są pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego: Andrzej Raj i Barbara Wieniawska-Raj. Ich zdjęcia zgromadzone pod hasłem „Piękno i magia Karkonoszy” to dopełnienie działalności zawodowej przyrodników i jednocześnie entuzjastów promocji najwyższego pasma Sudetów Zachodnich.

Andrzej Raj, na co dzień dyrektor KPN, z pasji jest podróżnikiem i fotografem. Oprócz licznych prac naukowych ma na swoim koncie setki zdjęć z rozmaitych zakątków, a zwłaszcza Karkonoszy.
Barbara Wieniawska-Raj jest współautorką książek i przewodników o Karkonoskim Parku Narodowym.

Uczestników piątkowego wersnisażu przywitała Bogusława Bogucka z DODN, która opiekuje się Galerią N… Otwarcie wystawy miało oprawę muzyczną, ale najważniejsze były fotografie takich Karkonoszy, które nie każdy ma okazję na co dzień zobaczyć.

Autorzy uchwycili momenty szczególnego oświetlenia gór o różnych porach roku, uwiecznili na zdjęciach zarówno miejsca mało znane, jak i te znane powszechnie, ale – poprzez poddanie osobistej filozofii patrzenia przez obiektyw – zyskujące nowy wymiar.

Rajskie ujęcia – jak z dwuznacznością określenia nazwać można wiele z prac – można oglądać do 30 kwietnia w godz. 7.30 do 19 w siedzibie DODN przy ulicy 1 Maja 43 w Jeleniej Górze. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Warsztaty pod Buczkiem

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~anna maria 5-03-2007 14:19
piękne obrazy gór , kwiatów, zachęcam warto zobaczyć, brawo wszystkim
~bolo 5-03-2007 14:28
Karkonosze są piękne i wszystko co w nich jest winno być pokazywane. Mam wielki szacunek dla ludzi, którzy umieją to jeszcze podkreślić. Ciekawy jestem, czego to miłe dziecko na ostatnim zdjęciu tak się przestraszyło? Myślę, że nie ostatnio pokazywnej informacji, że to drezyny w Karkonoszach, na szczęście zkazane, są największą atrakcją regionu.
~Maciek K. 5-03-2007 16:44
Dlaczego fotografie robione przez waszego reportera są takie krzywe?? czym się kieruje robiąc zdjęcia? może warto w poziomicę zainwestować
~Do"Maciek K." 5-03-2007 23:04
Czy wszystkie zdjecia musza byc"standartowe"?Slyszales cos o innej perspektywie widzenia?A moze preferujesz tylko i wylacznie kiczowate ujecia a la "Photo-Zajac & co?P.
~Do"bolo" 6-03-2007 6:36
Dziecko calkiem mile,lecz ten chlopak na siodmym jest zdecydowanie milszy i mniej wystraszony.
~jeleniogorzanin 6-03-2007 7:53
hm...chlopak na 7 zdjeciu ? to przeciez nasz przewodniczacy Rady Miasta , wystraszony ? a moze zamyslony , a moze sie zastanawia kiedy to ostatni raz widzial KPN z bliska wedrujac gorskim szlakiem ... zdjecia sa ok widzialem , w swoim dorobku tez mam ciekawe ujecia Karkonoszy , ale jak na razie zdobia sciany mojego domu , na co dzien mam wiec wystawe : ))
~Do"jeleniogorzanin" 6-03-2007 20:09
Dziekuje za informacje,dotyczaca"chlopaka na 7".Nie mam pojecia,kim on jest - nie jestem z Jeleniej Gory.Pozdrawiam. Mira
~Mira 10-03-2007 19:23
A żonaty ten z siódmej foty?
~Mira z 06-03 11-03-2007 19:28
Widze,ze mam dublera.Witam Miro,dla unikniecia w przyszlosci jakichkolwiek nieporozumien,zmieniam "nick"na "Mira S." A propos'- czy nie uwazasz pytania o stan cywilny obcej osoby za obcesowe?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Wyjątkowa wystawa

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Spotkanie z autorem wystawy

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
467
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%