MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rajdowe sukcesy zawodników Automobilklubu Karkonoskiego

Wiadomości: Kraj
Wtorek, 13 listopada 2012, 19:48
Aktualizacja: 19:49
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski zakończyły się sukcesem zawodników Automobilklubu Karkonoskiego, którzy w klasyfikacji rocznej klasy HR (historycznej) zajęli całe podium.

Tytuł mistrza Polski zdobyła załoga Arkadiusz Urbanowicz – Adam Jaros, startująca widowiskową tylno napędową „żółtą strzałą” BMW M3. Tytuł wicemistrza Polski zdobył za kierownicą wysłużonego, ale bardzo szybkiego Opla Kadeta (zwanego pieszczotliwie „Kazikiem”) Łukasz Ryznar, a na ostatnim stopniu podium z tytułem drugiego wicemistrza Polski stanął Paweł Winczaszek jeżdżący Oplem Astrą.

Należy dodać, że klasa HR w tym roku była bardzo licznie obsadzona i w ciągu sezonu zostało sklasyfikowanych 20 zawodników, co pokazuje skalę trudności zdobytych tytułów, gdzie zawodnik musi walczyć nie tylko z rywalami, ale też często z samochodem nie pierwszej młodości.

Ale to nie jedyne sukcesy zawodników naszego klubu, ponieważ tytuł wicemistrza Polski w klasie 8 zdobył doświadczony pilot Łukasz Włoch. Łukasz wsiadając na początku sezonu do młodego debiutującego w RSMP kierowcy Dawida Dobrodzieja, poprowadził go bezpiecznie i rozważnie do tytułu wicemistrza Polski, co dla debiutanta w starciu ze „starymi” wyjadaczami jest nie lada wyczynem.

Do sukcesu w Rajdowym Pucharze Polski zmierza pilot reprezentujący barwy Automobilklubu Karkonoskiego – Lech Kaczmarek, który w klasie E 30 (startujący BMW) jest na pierwszym miejscu z przewagą 2 punktów nad drugą załogą. Do rozegrania w (16-17.11) została ostatnia runda Pucharu Polski - Rajd Cieszyńska Barbórka gdzie wszystko się rozstrzygnie i mamy nadzieję, że Lech Kaczmarek z kierowcą Pawłem Suchorzębskim zapewnią sobie zwycięstwo w klasie E30 sezonu 2012.

Gratulując sukcesów zawodnikom, życzymy wytrwałości i możnych sponsorów wszystkim zawodnikom reprezentującym barwy naszego jeleniogórskiego klubu aby sezon 2013 obfitował w kolejne tytuły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Samotnie na Mount Everest

PiS zaprezentował kandydatów

Z metą na Przełęczy Okraj

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Yrezi Rewor 13-11-2012 20:45
To je Rally... Jeleniogórska Brać Kibicowska miała się (jak co roku) spotkać na zakończeniu sezonu w Czeskiej Pradze... Niestety, ogromna tragedia jaka miała miejsce kilka dni temu na Rally Sprincie w Czechach była przyczyną odwołania pozostałych dwóch edycji Rally Sprintu u naszych południowych sąsiadów... Mimo, że bardzo lubię te wyjazdy do Pragi, jestem zdania, że była to słuszna decyzja. Zbyt wiele tragicznych wypadków było ostatnio w czechach... Chyba po tym wszystkim nadejdą rajdowe zmiany w zabezpieczeniu.., taką przynajmniej mam nadzieje. Pozdrawiam. Ps. Naszym lokalnym Matadorom serdecznie gratuluję!!!
~marian realy 13-11-2012 23:17
w niedziele jest setkani mistru w sosnovej. super impreza. polecam i do zobaczenia!!!!!!!!!!!
~ 14-11-2012 0:22
Kto z nich mieszka w Jeleniej Górze ? Kto z nich ma meldunek w Jeleniej Górze ? Jaja jakieś
~Piotrek 14-11-2012 5:48
na przykład Lech Kaczmarek
~ 14-11-2012 9:42
No tak Lech, szkoda że w klasie której rywalizuje startują regularnie dwie załogi. Klasa HR to tak naprawdę 4 załogi. Chyba że chcemy porównać 250konne Bmw z 70koną corsą. W klasie 8 zawodników dużo, sprzęt podobny ale poziom żenujący....
~+-+ 14-11-2012 14:13
Widowiskowe BMW aaaahahahahahha :D bardzo gruuubo napisane, auto w ogóle nie jest oklejone, wygląda jak cywil i nawet ani razu nie zapieli boka jak to robił np Virnik - nic Asterix dla publiczności. W klasie HR nie mają czym się szczycić jak BMW dogania Kadet, który jest dużo słabszy od M3 - taka jest prawdziwa strona medalu. Szkoda, że AK zapomniał o innych zawodnikach, którzy też startowali w barwach tego klubiku i żadnych podziękowań nie dostali a się starali na trasach rajdów w Polsce jak i za granicą, nie doceniacie wszystkich. Jestem kibicem i wiele lat jeżdżę na rajdy i tak nudnych przejazdów po linii nigdy nie widziałem. Pozdrawiam Tomek.
~+-+ 14-11-2012 14:15
A i do komentujących wyżej! tu chodzi o to, że są z Automobilklubu Karkonoskiego a nie z jakiego miasta pochodzą! po prostu reprezentują Sobieszowskie padło.
~+=+- 14-11-2012 14:54
"sobieszowskie padło" KTOŚ DOBRZE NAPISAŁ, TERAZ TO JUŻ NAWET NIE PRZYPOMINA AUTOMOBILKLUBU
~Do ++ 14-11-2012 17:44
Przykro się robi, gdy widzi się, że takich idiotycznych kibiców rajdowych nosi matka ziemia:-( Mało wiesz o rajdach... jesli tak piszesz!!! Znajdz sobie proszę inne zainteresowania, bo do rajdów raczej nie pasujesz! Pozdrawiam.
~smoleńsk qrw 15-11-2012 10:37
Powstawiam swoich rywali i gratuluje im wyników. Fajnie że się starali ale nie staraniem się tu mierzy wyniki. To nie drift w którym wszędzie jedzie się bokiem. Fakt że poziom jest słaby. Co do AK to przepraszam co zrobiłeś dlatego automobilklubu żeby nie był padłem ? Najłatwiej jest wszystko oceniać za posklejanej gazety bądź klawiatury. Mamy najlepiej oceniany asfaltowy rajd w Polsce, ekipy sędziów, i zawodników którzy odnoszą sukcesy, i takie ... które wszystko potrafią zniszczyć opluć bo są to ludzie mali jak Jarosław K. który wszędzie widzi trotyl
~smoleńsk qrw 15-11-2012 10:38
Pozdrawiam za literówkę mnie nie opluwajcie
~:) 17-11-2012 10:29
Gratulacje chłopaki!!! AK Karkonoski jeszcze wstanie :) i tego życzymy!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pierwsze takie zawody!

Kiedy zaczną na Nadbrzeżnej?

Kandydaci PO

PiS ujawnił listy kandydatów

Sobotnia walka z czasem

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
553
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%