MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rajd przygodowy 360°

Wiadomości: Jelenia Góra i okolice
Piątek, 4 czerwca 2010, 20:36
Aktualizacja: Sobota, 5 czerwca 2010, 15:46
Autor: arec
Fot. Robert Ignaciak
Z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze wystartowali dziś zawodnicy biorący udział w rajdzie przygodowym Timex Rajd 360°. Zawody organizuje Team 360, współorganizatorem jest Miasto Jelenia Góra.

Początkowo organizatorzy planowali start zawodników na dwóch trasach: dłuższej o długości 360 km i krótszej o dystansie 160 km. Niekorzystna pogoda zniechęciła jednak część startujących i Team 360 postanowił, że rajd odbędzie się tylko na trasie krótszej.

Zawody otworzył zastępca Prezydenta Miasta Miłosz Sajnog, który życzył zawodnikom powodzenia. O godzinie 17 rozpoczęła się rywalizacja. Najpierw podczas biegu na orientację zespoły musiały na terenie Jeleniej Góry odnaleźć 5 punktów kontrolnych. W różnych częściach miasta mogliśmy zatem zobaczyć zawodników z numerami na koszulkach i mapami w ręku, którzy szukali wyznaczonych przez organizatorów miejsc. Najepsi odnaleźli wszystkie punkty kontrolne w 40 minut.

Następnie po podbiciu kart na Placu Ratuszowym startujący chwycili plecaki i ruszyli do punktu nr 2 przy ul. Sudeckiej. Tam zaczynał się odcinek, który należało pokonać na rolkach. W Łomnicy znów pieszo udali się do Janowic Wielkich gdzie rozpoczął się odcinek kajakowy. Później czeka ich kolejny etap pieszy, a następnie rowerowy.

Prawdopodobnie rano pierwsi zawodnicy będą się zmagać z zadaniami specjalnymi, wśród których organizatorzy wymieniają: wspinaczkę, przeprawę przez rzekę, eksplorację sztolni oraz wychodzenie po linie i zjazd w wysokim przyrządzie.

Meta zlokalizowana jest przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik”. Planowane przybycie zespołów do celu wyznaczono jutro w godzinach 16-18.

Na stronie internetowej www.team360.pl na bieżąco podawana jest kolejność w jakiej zespoły przybyły do wyznaczonych punktów.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dołożą kolejne miliony

"Wybierzmy prezydenta, który nie będzie dzielił"

Zmiana szefa KSWiK

Trzeci złoty medal dla Konrada Badacza!

Przesiecki Bieg Icemana

Vouchery od starosty

Zacięty mecz dla Zorki

KOD czeka na prezydenta Dudę

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
309
Tak
53%
Nie
43%
Nie wiem
5%