MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rajd pod egidą „Ekonoma”

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 15 października 2018, 16:04
Aktualizacja: Wtorek, 16 października 2018, 6:31
Autor: ZSE–T
Fot. Użyczone/ZSE–T
Projekt Moja Mała Ojczyzna, mający na celu zapoznanie uczniów z jeleniogórskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z pięknem i bogactwem Kotliny Jeleniogórskiej i jej okolic, koordynowany do wielu lat przez Zespół Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze, rozpoczął się w tym roku szkolnym IV Rajdem Lingwistyczno–Krajoznawczym.

Rajd odbył się pod hasłem „Rośliny i zwierzęta chronione”. Oprócz uczniów ZSE-T uczestniczyły w nim: Gimnazjum przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, Gimnazjum w Łomnicy oraz uczniowie klas VIII szkół podstawowych nr 2 i nr 15.

Uczniowie odwiedzili Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach, gdzie wysłuchali wykładu dyrektora Stanisława Firszta, wzięli też udział w quizie językowym z roślin i zwierząt Karkonoszy. Następnie, pod przewodnictwem Krzysztofa Tęczy z PTTK, wyruszyli na Chojnik.

Tam mieli za zadanie zainscenizować legendę związaną z Chojnikiem oraz przedstawić w trzech językach slogan reklamujący zamek Chojnik. Wszyscy uczestnicy rajdu byli przygotowani rewelacyjnie pod względem językowym i aktorskim. Zaskoczyli poziomem i nowatorskim podejściem do znanych nam legend nie tylko organizatorów rajdu, ale też turystów odwiedzających Chojnik w tym samym czasie – także turystów obcojęzycznych!

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W obronie zwierząt

Akcja Segregacja

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

W Karpaczu działo się!

Remonty w jeleniogórskich szkołach  

Country pod Śnieżką

Odpust na szczycie

PiS ujawnił listy kandydatów

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
405
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%