MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rajd Narciarski „Karkonosze 2017" zakończony

Wiadomości: Region
Czwartek, 23 marca 2017, 7:46
Aktualizacja: Piątek, 24 marca 2017, 3:07
Autor: Krzysztof Tęcza
Fot. Archiwum K. Tęczy
W schronisku Na Hali Szrenickiej podsumowano tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Rajdu Narciarskiego „Karkonosze 2017”. Rajd, będący najstarszą tego typu imprezą w kraju, odbył się już po raz 62. Organizatorem był Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze, a współpracującymi Urząd Miasta Jelenia Góra, Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Komisja Turystyki Narciarskiej Zarządu Głównego PTTK w Krakowie.

Komandorem był Jan Jabłoński, wicekomandorem Wanda Oryszczak, a członkami komitetu organizacyjnego: Barbara Wieniawska-Raj, Mieczysław Bogdaszewski i Janusz Perz. Celem - promocja Karkonoszy jako obszaru narciarskiego; zachęta do uprawiania turystyki narciarskiej poprzez zdobywanie odznak narciarskich PTTK: GON, PON, NOM, WON; a także podnoszenie sprawności fizycznej uczestników poprzez aktywny wypoczynek.

Tym razem narciarze przebywali w górach od 11 do 18 marca i podzieleni byli na dwie grupy. Pierwsza prowadzona przez Jana Jabłońskiego używała nart ski-turowych, druga prowadzona przez Janusza Perza nart śladowych. Narciarze korzystali z noclegów w schroniskach Odrodzenie, Na Hali Szrenickiej i Orle, natomiast korzystali z tras zarówno w Karkonoszach jak i Górach Izerskich, tak po stronie polskiej jak i czeskiej. W trakcie wycieczek „zaliczyli” m.in.: Mały Szyszak, Słonecznik, Czeskie i Śląskie Kamienie, Śnieżne Kotły, Szrenicę, Owcze Skały, Źródła Łaby, Wodospad Kamieńczyka, Mumlawski Wodospad, Trzy Świnki, a także: Jakuszyce, Jizerkę, Wysoki Kamień, Samolot, schronisko na Stogu Izerskim i Chatkę Górzystów. Oczywiście nie są to wszystkie miejsca, do których dotarli narciarze.

Podczas spotkania podsumowującego imprezę przedstawiono problemy z jakimi spotkali się narciarze podczas pokonywania ustalonych tras a także zastanawiano się jak w przyszłości uniknąć takich sytuacji. Dla spostrzegawczych został zorganizowany konkurs krajoznawczy, a biorący w nim udział zostali obdarowani stosownymi upominkami. Najważniejszą jednak częścią wieczoru były wspólne śpiewy przy akompaniamencie gitary oraz wspominanie ciekawszych zdarzeń jakie miały miejsce podczas rajdu.

Trzeba przyznać, że wszyscy byli bardzo zadowoleni, jednak dla organizatorów najważniejszym był fakt, że nie zdarzył się żaden wypadek i nie trzeba było korzystać z pomocy ratowników.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kondycja miejskich finansów  

Protest pod sądem

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Lista Lewicy do Sejmu

Duże inwestycje w gminie Mirsk  

Areszt za zbrodnię sprzed wielu lat

Szlakiem Bernatta

Oryginalne bilety do Czarciego Młyna

Sonda

Klub spóźnił się z wnioskiem o dotację. Czy mimo to Miasto powinno finansowć ten pierwszoligowy zespół?

Oddanych
głosów
239
Tak
51%
Nie
41%
Nie wiem
8%