MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rajd Narciarski „Karkonosze 2017” – ruszyły zapisy

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 14 stycznia 2017, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Zbliża się 62 Rajd Narciarski „Karkonosze 2017”, którego organizatorem jest Oddział PTTK "Sudety Zachodnie" przy współudziale Urzędu Miasta w Jeleniej Górze, Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Komisji Turystyki Narciarskiej Zarządu Głównego PTTK w Krakowie.

Rajd potrwa 7 dni i rozpocznie się 11 marca. Zapisy już trwają. Zgłoszenia można składać w Oddziale PTTK Sudety Zachodnie lub drogą elektroniczną wysyłając zgłoszenie na adres email oddziału pttk@pttk-jg.pl. Regulamin rajdu i karty zgłoszeniowe są do pobrania na stronie internetowej oddziału.
Osoby, które zapiszą się wcześniej płacą mniejsze wpisowe. Jak co roku organizatorzy przygotują dwie trasy. Jedna to jest trasa skiturowa, a druga trasa śladowa dla biegaczy narciarskich. Obie będą prowadzone przez przewodników sudeckich przy pomocy przodowników turystyki narciarskiej.

- Będziemy wędrować z pełnym wyposażeniem w plecakach, a noclegi będą odbywały się w schroniskach. I wokół tych schronisk zarówno po polskiej, jak i po czeskiej stronie będziemy robić rundy. Ponieważ jednak jest to 7 dni na nartach w górach nie jest to rajd dla nowicjuszy, szczególnie jeśli chodzi o skiturowców, natomiast trasa biegowa jest trochę łatwiejsza. Nie mniej, trzeba umieć zjechać na „biegówkach” z dosyć pochyłych stoków - powiedział Andrzej Mateusiak, wiceprezes Oddziału PTTK Sudety Zachodnie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jubileusz koła PTTK

To był piękny bal!

Ćwiczenia na lotnisku

Rajd zdewastował las?

Spotkanie z folklorem w Kowarach

KSWiK bez prezesa

Listy eurokandydatów

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
380
Tak
34%
Nie
61%
Nie mam zdania
6%