MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rajd na Raty – sezon 2017 już rozpoczęty

Wiadomości: Region
Piątek, 3 marca 2017, 8:01
Autor: Krzysztof Tęcza
Fot. Użyczone/K. Tęcza
Rozpoczął się sezon turystyczny. Specjalne spotkanie zorganizowano 26 lutego terenie ośrodka Lubuszanin, gdzie przy ognisku kierownik Rajdu na Raty Wiktor Gumprecht przedstawił propozycje tegorocznych wycieczek pieszych i autokarowych.

Rajd na Raty, organizowany od 47 lat przez Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze, jest najstarszą pieszą imprezą w naszym regionie. Co roku uczestniczy w nim kilka tysięcy osób. Wycieczki piesze, które są podstawą rajdu odbywają się w każdą niedzielę w okresie pomiędzy końcem lutego a początkiem grudnia. Dodatkowo turyści są zapraszani na wycieczki w niektóre dni świąteczne. Poza tym, są wycieczki autokarowe jedno i wielodniowe.

W Rajdzie na Raty może uczestniczyć każdy, kto ma na to ochotę, no i odpowiednią kondycję. Trasy piesze mają przeważnie 12 km, ale czasami ze względów komunikacyjnych ich długość dochodzi do 20 i 30 km. Oczywiście w takich przypadkach podawany jest stosowny komunikat uprzedzający turystów o uciążliwości danej trasy.

Wycieczki są prowadzone przez doświadczonych działaczy PTTK posiadających uprawnienia przodownickie. Udział w wycieczkach jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają tylko koszty przejazdów i ewentualnie opłat wstępu do zwiedzanych obiektów. Członkowie PTTK z opłaconą składką podlegają grupowemu ubezpieczeniu natomiast pozostali powinni ubezpieczyć się we własnym zakresie. Warto tego dokonać, gdyż nasze tereny to przeważnie góry i zawsze może przydarzyć się coś nieprzewidzianego.

Uczestnicy pierwszej w tym roku wycieczki spotkali się w Przesiece, skąd powędrowali do Wodospadu Podgórnej, a następnie przez Borowice dotarli na Przełączkę. Tutaj odpoczęli przy ognisku i zeszli do kaplicy św. Anny a później do Miłkowa. Ponieważ pogoda była wyśmienita wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni.
Uczestnicy, którzy wezmą udział w największej ilości wycieczek otrzymają dyplomy i ciekawe nagrody. Warto zatem brać udział w wycieczkach Rajdu na Raty organizowanych przez Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Co z tym SOR–em?

Wystartował „Art–Skwer”

Dużo drożej za śmieci

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 3-03-2017 23:34
A może tak słówko o sponsorach??? B|

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bus był zepsuty?

Było o budowie obwodnicy Bolkowa

Jelenia Góra na Głównym Szlaku Sudeckim

Przez ludzi zginęły rodziny pszczele  

Tłumy drugiego dnia MFTU

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
754
Tak
22%
Nie
75%
Nie mam zdania
3%