MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Rajd Gwiaździsty na Bike Action w sobotę

Wiadomości: Region
Czwartek, 16 sierpnia 2012, 6:46
Aktualizacja: 6:48
Autor: red
To propozycja dla wszystkich, którzy lubią jeździć po Karkonoszach i okolicach rekreacyjnie. W Rajdzie Gwiaździstym może wziąć udział praktycznie każdy. Wystarczy 18 sierpnia 2012 roku dojechać do jednego z punktów kontrolnych, gdzie otrzyma się potwierdzenie dojazdu. Następnie trzeba do godz. 16.00 dojechać do mety w Szklarskiej Porębie (dolna stacja kolei linowej na Szrenicę – biuro zawodów).

Dla 100 pierwszych rowerzystów będą czekać na mecie pamiątkowe koszulki, a dla wszystkich uczestników i upominki.

Punkty kontrolne:
- parking przy Zakręcie Śmierci
- Muzeum Ziemi JUNA przy drodze Jelenia Góra - Szklarska Poręba
- Michałowice - sklep spożywczy Vinico
- Polana Jakuszycka - wypożyczalnia rowerów Salomon

REGULAMIN RAJDU GWIAŹDZISTEGO

I.  CEL IMPREZY
Propagowanie turystyki rowerowej i kolarstwa jako zdrowego stylu życia, zapewnienie uczestnikom doskonałej zabawy, zachęcenie młodzieży miast i wsi do czynnego uprawiania turystyki rowerowej i kolarstwa,
poznawanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych regionu, kontakt z naturą.

II. ORGANIZATOR ZAWODÓW
Firma Fun Sport Sp. z o.o. 
Magazyn Rowerowy BIKE ACTION
58-560 Jelenia Góra, ul. Wolności 179
tel. (075) 75 59 888
fax. (075) 75 59 889
e-mail: bike@bikeaction.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony
przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.festiwalrowerowy.pl; www.bikeaction.pl

III. TERMIN I MIEJSCE IMPREZY
18 sierpnia 2012 r., Szklarska Poręba i okolice.
IV. WARUNKI UCZESTNICTWA
1.Uczestnikiem rajdu zostanie uznany każdy, kto w dniu 18 sierpnia 2012 r. zgłosi się na rowerze do jednego z punktów kontrolnych
znajdujących się w okolicy Szklarskiej Poręby (patrz pkt. V.3.). Trzeba odwiedzić przynajmniej jeden z punktów kontrolnych gdzie otrzyma się opaskę potwierdzającą przybycie do punktu. Każdy uczestnik rajdu otrzyma upominek, a pierwszych 100 zawodników, którzy dotrą na metę do godziny 16:00 otrzyma pamiątkową koszulkę, którą będzie można odebrać w specjalnie do tego celu wyznaczonym punkcie zlokalizowanym na terenie miasteczka festiwalowego znajdującego się w Szklarskiej Porębie, pod wyciągiem na Szrenicę.
2. Każdy uczestnik rajdu zobowiązany jest posiadać sprawny technicznie rower i kask ochronny.

V. ZASADY ROZGRYWANIA ZAWODÓW
1. Zawodnicy startują w miejscach swojego zamieszkania.
2. Trasa rajdu zależy od miejsca startu i może prowadzić trasami
rowerowymi oraz drogami publicznymi.
3. Punkty kontrolne znajdują się w następujących miejscach:

- parking przy Zakręcie Śmierci,

- Muzeum Ziemi Juna przy drodze Jelenia Góra - Szklarska Poręba,

- Michałowice – Sklep spożywczy Vinico

- Polana Jakuszycka (wypożyczalnia rowerów Salomon)

4. Na całej trasie rajdu zawodnicy zobowiązani są stosować się do zasad kodeksu ruchu drogowego.

VI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe zaistniałe podczas trwania rajdu.
2. Każdy uczestnik bierze udział w rajdzie na własną odpowiedzialność i ryzyko.
3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności materialnej za rzeczy zaginione podczas trwania rajdu.
4.  Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kolizje i wypadki na trasie rajdu.
5. Brak znajomości regulaminu nie będzie uznawany jako wytłumaczenie.
6. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany zasad rozgrywania rajdu gwiaździstego oraz do zmian w regulaminie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jan Sopata na emeryturze

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Trwa nabór do Straży Granicznej

Komentarze (30) Dodaj komentarz

~bikss 16-08-2012 7:27
W sobote jest bikemaraton w Szklarskiej, trasa wiedzie takze przez Michalowice, uczestnikow bedzie z 700 najmniej wiec jak wpadna do tego sklepu to pozniej te 100 koszulek poleci w mig :)
~Robb 16-08-2012 7:49
W okolicach Świeradowa też będzie jedna z enduro-imprez emtb, druga w rejonach Szkl.P., więc też będą się zazębiać o te punkty ;)
Niggers™ 16-08-2012 9:00
Znamy Gibona, ciekawe co tam u Kleja ! Kto pamięta Kleja ? Gdzie się podziewa ? Ostatnio widziałęm go na Imprezie z Gibonem na BEction
CН.W.D.P. 16-08-2012 10:06
OSTATNIO... CZYLI TWÓJ OSTATNI RAZ, GDY ODWAŻYŁEŚ SIĘ POJAWIĆ WŚRÓD LUDZI. OD TEGO CZASU TEŻ SIĘ POJAWIASZ... TAM, GDZIE NIKT CIĘ NIE ZNA I NIKT TWARZY CI NIE ZNIEKSZTAŁCI. OPOWIEDZ, JAK CI PRZEMEK "KLEJ" TWARZ ZNIEKSZTAŁCIŁ ZA KRADZIEŻ ROWERU. Niggersik, NIE WSTYDŹ SIĘ!! CHĘTNIE OPOWIADASZ O SWYCH CZYNACH, OPOWIADAJ O WSZYSTKIM!!
~chipo 16-08-2012 10:11
Czasy świetności festiwalu Bike Action już dawno za nim, jego formuła przez wiele lat nie zmieniana, zużyła się. Wypadli z imprezy poważni sponsorzy, a rozmach tej imprezy zbliżył się do tego jaki był przy pierwszych jego edycjach... Szkoda, że Paweł Kibiń, organizator tej imprezy, odpuścił, koncentrując się tylko na płytkiej niszy, jaką stanowią wszelkiej maści subkultury rowerowe. Cóż trzymając się tak obranego kierunku można przypus...ć, że to jeden z ostatnich festiwali organizowanych przez Pawła.
CН.W.D.P. 16-08-2012 10:23
NATOMIAST FORMUŁA "PRZYSTANKU WOODSTOCK", PRZEZ WIELE LAT NIE ZMIENIANA, NIE ZUŻYŁA SIĘ. PEWNIE DLATEGO, IŻ OWSIAK SKUPIŁ SIĘ NA WSZELKIEJ MAŚCI SUBKULTURACH... A MOŻE DLATEGO, IŻ SPOTKAŁ CZŁOWIEKA, KTÓRY WSZYSTKO WIE?? CÓŻ, TRZYMAJĄC SIĘ TAK OBRANEGO KIERUNKU, MOŻNA PRZYPUs...ć, IŻ TO JEDEN Z OSTATNICH FESTIWALI, ORGANIZOWANYCH PRZEZ JURKA.
~koss 16-08-2012 10:31
CH.W.D.P. daj spokoj z tymi wielkimi literami, CAPS Ci sie zacial ?, wszyscy widzimy :)
CН.W.D.P. 16-08-2012 11:28
kos...e, CIESZĘ SIĘ, ŻE WSZYSCY WIDZICIE. JA TEŻ WIDZĘ, TYLKO SŁABO. PRZECIEŻ JA KALEKĄ JESTEM!!
~biker 16-08-2012 15:34
Pik z Leszkiem, więc może w tej imprezie pojedziecie? Wyścig na Śnieżkę okazał się dla was za ciężki, bikemaraton to też impreza nie dla was, więc może tutaj... powolutku, rekreacyjnie? Waszym brzuchom wydętym od piwska to nie powinno zaszkodzić. Ja biorę udział w każdej imprezie, jak tylko was spotkam pokażę wam co to są ekstremalne wyprawy.
CН.W.D.P. 16-08-2012 15:49
biker, OSTRY JESTEŚ!! STARTUJESZ MOŻE TEŻ W WYBORACH JAKICHŚ?? BYM SE NA NA CIEBIE ZAGŁOSOWAŁ, BO POTRZEBNY MI JAKIŚ EKSTREMALNY REPREZENTANT. TYLKO W CZYM TY BYŚ MÓGŁ MNIE REPREZENTOWAĆ...?? MOŻE ZAREPREZENTUJ MNIE W WYPRAWIE NA TAMTEN DRUGI ŚWIAT... BARDZO BY MI SIĘ PRZYDAŁ REPREZENTANT W TEJ EKSTREMALNEJ WYPRAWIE.
~do 15:49 16-08-2012 16:06
Szukasz ekstremalnych? Nie musisz szukać, bo już znalazłeś. W chamstwie i głupocie. Lustro kupisz w najbliższym sklepie z artykułami domowymi.
CН.W.D.P. 16-08-2012 18:02
:-) JEDYNIE W TYCHŻE EKSTREMALNYCH DYSCYPLINACH MÓGŁBYŚ MNIE REPREZENTOWAĆ?? ANO WIDZĘ, IŻ ATAKOWANIE W CHAMSKI I GŁUPI SPOSÓB PANÓW PIKA I LESZKA NIE SPRAWIA CI TRUDNOŚCI... JEDNAK NIE BĘDĘ NA CIEBIE GŁOSOWAŁ. MOŻESZ SOBIE STARTOWAĆ W CZYM CHCESZ... NAWET W MAJTKACH NA GŁOWIE.
~do biker 16-08-2012 19:12
Masz chyba jakieś straszne kompleksy... Atak (zaciekły, pełen frustracji) na osoby Pika i Leszka zakrawa już na totalną paranoje!!! Jestem w stu procentach pewny, że w żadnych imprezach rowerowych się nie udzielasz, bo gdybyś przejechał jednego dnia 100km. po górach, to byś był szczęśliwy i zrelaksowany. Taki wysiłek, to coś pięknego i oczyszczającego psychikę... Polecam. Niestety ty tylko opluwać w internecie potrafisz, bo tak najłatwiej...
~fico 16-08-2012 20:39
Trochę bronię "bikera", a kompleksy to chyba mają Pik i Leszek. Chwalą się jacy z nich twardziele i extremę uprawiają, a jak mają okazje się wykazać to pękają. Organizatorami turystyki są kiepskimi, krajoznawcami jeszcze gorszymi, a rowerzystami tylko niedzielnymi, którzy opierają się o rower w czasie podjazdu. Mogę się mylić, ale tak Was postrzegam.
~T.S. 16-08-2012 21:19
Rowerem jeżdze dużo.., dla własnej przyjemności, rywalizacja jakoś mnie nie kręci. Wyjatek stanowi jedynie tegoroczny wyścig na Śnieżke i dwa spontaniczne wyścigi w Czechach 2009. Mimo dobrego miejsca u południowych sąsiadów nie pąłknąłem bakcyla... Miesięcznie robię ok. 1500km. (jeśli jest czas) Na Okraj z Kowar potrafie wjechać w 38 min. a w kazdym nastepnym wjazdzie na Odrodzenie urywam po pare mni. 180 km. jednego dnia, to też nie problem... Tylko robie, to dla siebie i nie chcę nikomu udowadniać czy jestem dobry, czy nie! Bardzo podziwiam i szanuję dziewczyny i chłopaków kórzy sie ścigają, ale to nie mój świat... Wiem, że takich pasjonatów są tysiące i cieszę sie, że np. pan Leszek napisze coś o tym gdzie był... Okazuje się czasem. że ja tam gdzie ktoś był nie byłem.., więc jadę..;)
CН.W.D.P. 16-08-2012 21:34
PANOWIE Pik I Leszek, MACIE W TYM MOMENCIE LIPĘ PO CAŁOŚCI. W ZWIĄZKU Z TYM RADZĘ WAM ZDECYDOWANIE ZAPRZESTAĆ REALIZOWANIA SWYCH PASJI, BOWIEM INNYM LUDZIOM WASZE POSTĘPOWANIE NIE PRZYPADA DO GUSTU I NIE POWINNIŚCIE TEGO ROBIĆ, ŻEBY INNYCH LUDZI NIE DENERWOWAĆ. NALEŻY POSTĘPOWAĆ TAK, JAK LUDZIE OD WAS OCZEKUJĄ, WÓWCZAS LUDZIE BĘDĄ WAS LUBIĆ I ŚWIAT BĘDZIE WSPANIAŁY.
~fico 16-08-2012 22:04
Coś jednak nie zostało zrozumiane. Pik i Leszek mogą sobie jeździć gdzie chcą, aby jednak innym nie stwarzać zagrożenia. Cele ich wyjazdów nie mogą się wiązać z łamaniem prawa, bo przecież uważają się za animatorów turystyki. Mogą zdjęcia pstrykać na piechotkę.
~T.S. 16-08-2012 22:31
Jeśli coś nie zostało zrozumiane to tylko przez fico i wielce piszącego ch.w Łamanie prawa, to bójki na ulicy, narkotyki, złodziejstwo, ograbianie ludzi z dorobku życia (patrz amber gold) Czy ja jadący 5 Km/h na Śniezne Kotły jestem im podobny??? Na szczeście w górach ludzie typu fic i chw. to sporadyczne jednostki 1/1000 Często zdarza się tak, że napotkane osoby dopingują, poklaskują i klepią po ramieniu dodając otuchy... Rower to 100% ekologii... Co złego jest w tym, że czasem cicho i spokojnie przemknę po szlaku..? Takie zakazy to absurd... bo będąc wczoraj na Śnieżce widziałem 4 śmierdzące samochody jadące na szczyt i wielu chlejących piwko świątecznych turystów, którzy łamiąc przepisy ruchu jednokierunkowego na czerwonym szlaku stwarzali realne zagrożenie.
~fico 16-08-2012 22:56
Przeczytaj posty z wielu poprzednich tygodni. Dostrzegnij różnicę między turystami rowerowymi, a ludźmi pokroju Pika oraz Leszka. Jeśli Ty tego nie widzisz to jesteś podobny do nich. Szkoda mojego czasu, aby z Tobą polemizować, bo nie masz pojęcia ile złego może zrobić masowy i nieograniczony ruch rowerowy w górach tj. Karkonosze.
~T.S. 16-08-2012 23:20
Pospolity sposób w przypasku braku argumentów, napisać konuś, że szkoda na niego czasu... Masowy ruch rowerowy w Karkonoszach nigdy będzie miał miejsca, ponieważ to już zabawa dla tych co kochają góry i maja pasje oraz kondycję... Tacy ludzie w przygniatającej wiekrzości wiedzą jak się zachowywać na szlaku... Ja osobiści nigdy nie miałem wątpliwości, że w górach to pieszy ma absolutne pierwszeństwo!!!
~T.S. 16-08-2012 23:23
... a posty z poprzednich tygodni, to trzy i te same zakompleksione i przyspawane do klawiatury osoby które tylko bełkocą o łamaniu prawa. Też mi wzory...
~ts 16-08-2012 23:26
wiekszości... Ups
~zzzenek 17-08-2012 0:27
Pik, lepiej już pisz pod swoim stałym nickiem. Czy ktoś ciebie bronił kiedykolwiek na tym forum? To ty sam się bronisz, zmieniając ciągle nicki jak kameleon, a teraz także adresy IP. Teraz zmieniłeś na *.jeleniagora.vectranet.pl (31.11.*.*) i dalej nadajesz jak pies, który zgubił kaganiec. Zdradza cię chamstwo, megalomania i nieznajomość miejsc po których nielegalnie się szwendasz. Taki z ciebie "turysta" i "rowerzysta" - gębą na forum. Już wszyscy dawno poznali się na tobie, im więcej piszesz tym bardziej sam się zagrzebujesz w mule.
CН.W.D.P. 17-08-2012 12:24
PANOWIE Pik I Leszek, JEDNAK MOŻECIE JEŹDZIĆ, GDZIE CHCECIE I NAWET MOŻECIE WYPOWIADAĆ SIĘ NA FORUM, PODPISUJĄC SIĘ WŁASNYMI IMIONAMI. ZA TO PSTRYKAĆ ZDJĘCIA WOLNO WAM TYLKO NA PIECHOTKĘ, WIĘC W CELU ZROBIENIA ZDJĘCIA PROSZĘ SCHODZIĆ Z ROWERÓW. O TYM, CZY WOLNO WAM ZDJĘCIA PUBLIKOWAĆ W INTERNECIE, NIC NIE ZOSTAŁO NAPISANE, WIĘC DECYZJĘ POZOSTAWIAM DO WASZEJ DECYZJI.
~ 17-08-2012 13:40
Na pewno przyjade na moich 2 kolkach, bo akurat jestem w pobliskosci:-) i lubie jazde rowerowa. A moze spotkam jednego takiego kolege, ktory tez posiada pojazd dwukolowy i moze nawet kopne go w zadek? kto wie......kto to wie.
~ 17-08-2012 13:55
PS. prosze mojej propozycji kopniecia w zadek tego chpwdu czy jak mu tam nie odbierac bynajmniej jako pieszczoty. Mow mi WUJU tylko sie nie pomyl.
CН.W.D.P. 17-08-2012 14:14
ALEŻ NIE MUSISZ GDYBAĆ I ŻYĆ NADZIEJĄ, ŻE WŚRÓD MILIONÓW LUDZI, ZAJMUJĄCYCH OBSZAR NAZYWANY POLSKĄ, W CUDOWNY SPOSÓB MNIE SPOTKASZ. ROZSĄDKU TROCHĘ ŻYCZĘ I PODAJĘ MÓJ MAIL chwala.wam@gmail.com WYSTARCZY SIĘ UMÓWIĆ NA SPOTKANIE...
~fico 17-08-2012 23:36
Dalej sądzę, że Pik i Leszek szkodzą turystyce.
~turysta 18-08-2012 0:32
Bzdury pieprzysz, fico. Pik i Leszek wcale nie szkodzą turystyce. Widać, że takie masz pojęcie o nich, jak siostra Faustyna o prezerwatywach. Pik i Leszek nie szkodzą turystyce - oni ją rozwalają w drobne kawałki. Próbują zniszczyć to, co inni wypracowali do tej pory. Są największymi szkodnikami dla regionalnej turystyki od końca II wojny światowej. Przejdą do historii jako największe zakały, jakie kiedykolwiek urodziły Jeleniogórskie Karkonosze. Tak należy mówić o tych szkodnikach - prawdą prosto w oczy.
~fico 18-08-2012 0:42
Nie chcę się nad nimi pastwić, ale niestety to prawda.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%