MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Rajd Ekstremalny pod patronatem Jelonki

Wiadomości: Szklarska Poręba
Czwartek, 20 maja 2010, 14:36
Aktualizacja: Piątek, 21 maja 2010, 11:50
Autor: arec
Fot. Organizator
Na trasie o długości około 120 km w okolicach Szklarskiej Poręby zostaną rozegrane Otwarte Mistrzostwa Szklarskiej Poręby w Adventure Race. Zawody rozpoczną się 26 czerwca o godzinie 18, metę zaplanowano na 27 czerwca w południe.

Mocnym akcentem rozpoczną się tegoroczne wakacje. Miłośnicy sportów ekstremalnych i każdy kto chciałby spróbować swoich sił w konfrontacji z górskimi terenami Karkonoszy i Gór Izerskich będzie mógł wystartować w Otwarty Mistrzostwach Szklarskiej Poręby w Adventure Race.

Organizatorzy wyjaśniają jak będzie wyglądać rywalizacja: rajd ten polega na pokonaniu na podstawie dostarczonych przez organizatorów map, schematów i opisów trasy wyznaczonej przez organizatorów. Na trasie uczestnicy będą mieli do wykonania zadania specjalne związane z poruszaniem się na linach oraz odcinki specjalne, polegające na zbadaniu jakiegoś rejonu i odnalezieniu punktów kontrolnych. Potwierdzeniem obecności na punkcie jest perforacja na karcie startowej wykonana przy pomocy perforatora, typowego dla biegów na orientację.

Zawodnicy startujący w zawodach będą musieli pokonać trasę pieszo oraz rowerem (odpowiednio 27 km i 92 km). - Trasa będzie przebiegać po terenach leśnych, drogach, łąkach, bezdrożach, a także w terenie miejskim – wyjaśniają organizatorzy. Rywalizować będą zespoły dwuosobowe startujące w kategoriach open (mężczyźni) oraz mix (zespół przynajmniej z jedną kobietą w składzie).

Limit czasu na pokonanie całej trasy to 18 godzin. Koszt udziału w zawodach wynosi 100 zł. Wszelkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: http://szklarskawyrypa.pl.

Organizatorami zawodów są Sport Izery oraz Szkoła Górska Wyrypa. Patronat medialny nad imprezą objął portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spragnieni rywalizacji wrócili na tor w Siedlęcinie

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Podgórzyn chce wyjść z KSWiK

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Powstaną nowe przystanki i nowe linie MZK

Dobrej zabawy było jak zwykle pod dostatkiem

Czyżby Andrzej Duda?

Ciepło bardziej eko

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
888
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
13%