MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Raj dla narciarzy, ale będzie tłoczno na drogach

Wiadomości: REGION
Piątek, 4 marca 2011, 9:16
Aktualizacja: 9:17
Autor: KMP
Dziś na Polanie Jakuszyckiej zaczynają się wydarzenia związane z zaplanowanym na jutro XXXV Biegiem Piastów. W rejonie Szklarskiej Poręby i Jakuszyc mogą wystąpić utrudnienia na drogach.

Organizator przygotował parkingi, przy których służbę będą pełnić policjanci. Głównie są to parkingi dla autobusów i pojazdów, którymi przyjedzie, co najmniej dwóch zawodników. Pozostałe osoby będą parkować w miarę wolnych miejsc na parkingach i na jezdni wzdłuż drogi krajowej nr 3.

Mając na uwadze, że cały czas będzie odbywał się ruch z Czech przez Jakuszyce – Harrachov, w tym samochodów ciężarowych spodziewamy się w tych godzinach chwilowych zatorów, który będziemy na bieżąco rozładowywać. Policja apeluje do kierowców samochodów ciężarowych, aby w tych dniach wybierali inne przejścia graniczne, ponieważ w sytuacji utrudnień w ruchu te mogą być kierowane na najbliższe parkingi przed Szklarską Porębą – zapowiada podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Podisnp. Edyta Bagrowska: – W związku z tym apelujemy do wszystkich osób, które w tym czasie będą na tej trasie, aby bezwzględnie stosowali się do poleceń policjantów. W żadnym wypadku nie pozostawiali pojazdów na drodze w sposób nieprzemyślany i zagrażający bezpieczeństwu, ponieważ takie samochody będą usuwane na koszt właścicieli.

Policjanci przypominają także, że masowa impreza to świetna okazja dla złodziei, którzy lubią tłok. Dlatego uczestnicy i kibice Biegu Piastów powinni zachować ostrożność i mieć na oku swoje mienie. Trzeba dokładnie zamknąć auto i nie pozostawiać w nim cennych przedmiotów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Złodziej zatrzymany

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Lord Sith 4-03-2011 10:39
Dlaczego nikt nie wpadł na to, by czasowo zamknąć to przejście dla ciężarówek? Gdyby odpowiednio wcześniej to zorganizować i poinformować o tym fakcie, odbyło by się to w miarę bezboleśnie.
~życiowy 4-03-2011 12:06
Dlaczego mają zamykać ? Gdyby zaplanować wcześniej odpowiednie zaplecze na skalę zorganizowanych zawodów, nie było by utrudnień na drodze i nie trzeba by parkować na publicznej drodze.
~terminator 4-03-2011 15:19
takie zamieszanie z powodu 2 zawodników
~Rex 4-03-2011 21:15
A co z koleją??? dopiero co odnowili torowisko a tu od nich strony cisza jak makiem zasiał. Zamiast z Jeleniej pchać się autem to można by było pociągiem jechać ale jak pomyślę o tym szynobusie to się martwię czy wszystkich zabiorą.
~cudne pkp 4-03-2011 23:55
z jeleniej 7:10 z przesiadką w szklarskiej a póżniej 11:58 śmieszne to zorganizowali i jak ty dojechać bez auta
~znajomy 5-03-2011 10:09
w ciezarowkach tez sa ludzie i to zobligowani czasem pracy na tacho. znow bezsensowne propozycje by utrudnic ich prace. tez chca z dlugich tras wrocic do domu a nie koczowac po parkingach bo z powodu imprezy zrobiono dlugi objazd i braklo czasu na dojazd do celu. zeby pojela to reszta, tacho powinno zaczac byc stosowane tez w osobowkach. to tez meczaca jazda. ciekaw jestem placzu kierowcow amatorow, po takich propozycjach. obowiazkiem organizatorow jest lokalizacja parkingow na pojazdy uczestnikow imprezy nie slizganie sie na tylkach ludzi ktorzy maja i tak trudna prace.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Złodzieje grasowali na jednym z campingów – zostali zatrzymani

Policjanci poszukują właścicieli przedmiotów ze zdjęć

Policja: Uwaga na oszustów, którzy okradają seniorów

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1367
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%