MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Rafał Mazur: zarząd powiatu powinien postąpić honorowo

Wiadomości: Powiat
Piątek, 3 lutego 2017, 7:55
Aktualizacja: Sobota, 4 lutego 2017, 7:05
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum
Jeszcze przed kolejną próbą odwołania starosty (zarządu powiatu), z Platformy Obywatelskiej odszedł Rafał Mazur, były przewodniczący Rady Powiatu. Polityk z Piechowic wstąpił do Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego i nie wyklucza powstania klubu radnych DRS w Radzie Powiatu Jeleniogórskiego.

Jak wyjaśnia Rafał Mazur, do decyzji o opuszczeniu szeregów Platformy Obywatelskiej „dojrzewał” długo. Po raz pierwszy pomyślał o tym w 2013 roku przy pamiętnym zjeździe dolnośląskiej PO w Karpaczu, kiedy to Grzegorz Schetyna przegrał z Jackiem Protasiewiczem.

- Nie wszystkim się to podobało, nie wszyscy się z tym pogodzili i proces wewnętrznego rozbicia zaczął się pogłębiać. Proces ten miał swoje delikatne apogeum w 2014 roku przy wyborach samorządowych, a najbardziej było to widać w wyborach parlamentarnych, kiedy to o jeden mandat senatora ubiegał się Hubert Papaj z ramienia PO i Jerzy Pokój, który startował z własnego komitetu. Bratobójcza rywalizacja spowodowała, że niestety jako Platforma straciliśmy mandat senatora na rzecz kandydata Prawa i Sprawiedliwości – wspomina R. Mazur, który mimo wszystko trwał nadal w partii z wiarą, że może się jeszcze wszystko poukładać.

- Jeżeli wymiany pokoleniowej nie będzie, to wydaje mi się, że PO może mieć dosyć duży problem – ocenił były przewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego, który ogłosił, że nadzieję upatruje teraz w Dolnośląskim Ruchu Samorządowym. - Idea Platformy Obywatelskiej, tj. demokracja chrześcijańska i liberalizm - cały czas jest mi bardzo bliska, natomiast DRS na dzień dzisiejszy stał się dosyć poważną i rozsądną alternatywą, która daje gwarancję oddzielenia spraw samorządowych od partyjnych sporów – dodał R. Mazur.

Radny powiatu z Piechowic nie ukrywa, że w ostatnim głosowaniu o odwołanie starosty (a więc całego zarządu) głosował „za”. - Ten zarząd wyczerpał swoją formułę dalszego funkcjonowania w tym składzie. Nie ma dialogu, nie umie się porozumieć między sobą, często są sprzeczne stanowiska, sprzeczne wizje – powiedział polityk DRS.

W głosowaniu 11 radnych opowiedziało się za odwołaniem zarządu, a więc zabrakło jednego głosu do odwołania. - Tak na dobrą sprawę starosta (zarząd) dostał 6 głosów, żeby pozostał. Nie udało się, bo to są głosowania polityczne, które wykorzystują zapisy w ustawie o samorządzie gminnym. Matematyka to prosta dziedzina – 3/5 to musi być 12 i koniec. Natomiast jeżeli nawet wicestarosta i członek zarządu głosują, żeby siebie odwołać, to o czymś to świadczy. Zarząd mógłby postąpić honorowo i sam ustąpić z tej funkcji – apeluje radny niezależny, ale być może już niedługo zmieni status. - Prawdopodobnie w powiecie jeleniogórskim - w radzie powiatu – powstanie klub stowarzyszenia DRS – zapowiada Rafał Mazur.

Ogłoszenia

Czytaj również

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Znowu auto na chodniku

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~11 3-02-2017 9:48
Piechowice to kuźnia wielkich talentów politycznych bo to i burmistrz Piechowic i Rafał z Piechowic i wielu innych. Wszyscy oni jednak stają się malutcy i niewiele znaczący gdy w pobliżu pokaże się światło bijące od WIELKIEGO STRAŻNIKA Z PIECHOWIC. Grzegorzu R. idziesz dobrą drogą , chwała Ci Wielki.
~ 3-02-2017 9:50
Trzeba sie terac bardzo bacznie tym dzialania przygladac bo tonaca PO-PSL-SLD-N bedzie organizowac tratwy ratownicze. PO owocach ich poznacie.
~Pi 3-02-2017 10:00
DRS to zbiór koniunkturalnych odpadów skaczących między partiami dla zachowania koryta. W PO stara zmiana Schetyny była zła ale "nowe pokolenie" hajlowca Protasiewicza czy eks-członka Samoobrony Papaja to dopiero dziadostwo do kwadratu. DRS to takie PO-resztki uciekające z tonącego statku - ale wyborcy raczej się na ten nowy szyld starych wyjadaczy nie nabiorą.
~wyborca kjbhkj 3-02-2017 13:13
Grzegorz R z Piechowic powinien oddać mandat radnego skoro nie potrafi się określić. Prawda jest taka, że Grzegorz R nie zapisał się do pracy w żadnej komisji poza rewizyjną. Taki z niego reprezentant Piechowic.
~Ignaś P-e!!! 3-02-2017 13:30
No tak Pan Mazur już nie czerpie zysków z PO bo ludzie poznali się na nim, teraz szuka nowego stołka, może jakiś prezes, dyrektor pewnie z DRS coś dostanie tam jeszcze go nie było. Kredyty trzeba spłacać. Niestety jest to taki polityk jak chorągiewka tam gdzie powieje tam wskazuje. Lojalność, wierność, to nie te wartości liczy się kasa i poklask. Kolejne wybory powinny wszystko zweryfikować polityków takiego pokroju jak Pan Mazur jest wielu. Teraz decyzja będzie zależeć od wyborców. Zmienia się świat, zmienia się powiat...:-)
~Kmicic 3-02-2017 13:34
Zlikwidować powiaty i zapanuje zgoda a i pieniądza publicznego się uchowa od zatracenia.
rymcycymcy 3-02-2017 14:16
...wejdźmy do metropolii warszawskiej ..będziemy największą metropolią świata ! :)
~karakan mały 3-02-2017 14:49
Ale ten strażnik z Piechowic napsuł krwi wszelkim wichrzycielom:):):) No chłopy z rady powiatu przez niego spać po nocach nie mogą:):):) Dawno się tak nie uchachałem. Panie Grzegorzu trzymaj Pan fason i pokaż Pan tym karierowiczom, że honor i charakter w polityce coś jeszcze znaczą:):):)
~moi 3-02-2017 15:04
jeśli Mazur jest politykiem , a nie co najwyżej samorządowym cwaniakiem ,to świat się kończy.
~Sen 3-02-2017 15:05
Odwolac ich
~Icek67 3-02-2017 16:35
Ignas P-ce Ty jako pierwszy Gratulowales Mazurowi a teraz wypisujesz swoje zale i poty
~Grzegorz Rr 3-02-2017 16:48
Grzegorz R z Piechowic mialby troche honoru i przyszedł by na sesję ale niestety odwaga u niego nijaka a miejsce z listy PIS w nastepnych wyborach. To chce miec
~Klacz 3-02-2017 16:51
Panie Mazur skoro Pan chcesz zmian pokoleniowych to daj pan szanse innym i odejdź .
~KoaRy 3-02-2017 18:36
Przeciez odszedl czytaj. Ze zrozumieniem
~wikipedia 3-02-2017 18:36
"Honor to postawa, dla której charakterystyczne jest połączenie silnego poczucia własnej wartości z wiarą w wyznawane zasady mo...lne, religijne lub społeczne. Naruszenie zasad honoru przez siebie lub innych odbierane bywa jako "dyshonor" lub "hańba". W wielu społeczeństwach takie naruszenie pociąga za sobą natychmiastową, osobistą reakcję "zhańbionego" lub innego członka tej samej grupy. Tym różni się honor od pojęcia godności osobistej – godność nie wymaga zemsty, honor tak. Godność traci się w ciężkich warunkach bytowych, honor (jako dążenie do jej odzyskania) może się nawet wzmacniać. Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm mo...lnych danej społeczności." Wikipedia
czlowiekpuszcza 3-02-2017 19:51
Pamiętam jak szukał sobie miejsca w różnych partiach ale nikt nie chciał Pana co mieszkał jeszcze wtedy na Żymierskiego przy dawnym mięsnym. Platformie zawdzięcza wszystko.
~Icek67 3-02-2017 20:23
Szanowni Panstwo te wszystkie posty odnośnie. Pana Rafala sa delikatnie. Mowiac żenujące. Nie wiem czy to świadczy. O zazdrosci,niewiedzy. Czy poprostu o wtornym a...lfebetyzmie Ludzie. przestancie jazkoczyc skupcie sie na problemie powiatu Reformy oswiatowej TK itd.Najgorsze jest to ze CI co klepia go po ramieniu za chwilę chca go utopić w lyzce. Wody to specjalność Polaków a Piechowice to dziwne miasto
~ 3-02-2017 21:00
@Icek67, ciekawą interpunkcję stosujesz! Kopiuj-wklej? :)
~Icek67 3-02-2017 21:44
Jestem. Polonista
~piechy 3-02-2017 22:39
Rafał nie martw się jesteśmy z Toba
~xyz 3-02-2017 22:52
Jakby się nie udało posadka w zgniłym tauroniku i tak jest!!! Dostaniesz rabatora?
~Lipo 3-02-2017 23:50
Nie dosc ze trzeba spłacać kredyty to jeszcze Gamon szkole (nieuk)powinien skończyć.Rady nadzorcze Dzieki PO.Bylo mu mało 24.000tys.miesiecznie?.Chcialbyc Starosta-nici!!.Wiec noże Wrocław cos mu da?.I nie mówcie na takie zero polityk.to jest raczej cwaniaczek!.
~ 4-02-2017 6:21
demokracja chrześcijańska ? Poglądy się zmieniły ? Świnie od koryta nie da się odpędzić ! Co się dzieje w tym kraju !!!!!!!!!!!!!1
~Powiat 4-02-2017 6:29
Jak was wszystkich bolą jego kredyty i to osiągnął. Czy komuś z was niby odważne krety jest winien chociaż złotówkę czy tak z klucza że to wina Mazura jak i zawsze co teraz modne Tuska. Boli oj boli, że ma to co ma a wy ujadacie i tylko ryć potraficie co widać powyżej. Panie Mazur oby tak dalej. Głowa do góry i realizuj założony plan bo krety będą zawsze tylko kratami. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek na "trójce" w Kaczorowie

Śmierć na żwirowni

Stalowe rumaki w Karpaczu

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Nowy radny w Kowarach

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
745
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%