MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Radośnie u św. Michała Archanioła

Wiadomości: REGION
Niedziela, 21 czerwca 2009, 10:01
Aktualizacja: 11:39
Autor: Jar
Fot. Jarosław Pawlaczek
Jeżowska parafia zorganizowała wczoraj festyn dla mieszkańców miejscowości. Przybyli także goście z sąsiedztwa: z Kopańca, Jeleniej Góry i pobliskich sołectw. Atrakcji nie zabrakło.

Na zabawę zaprosił parafian i wszystkich chętnych ksiądz Andrzej Szarzyński, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła. Festynowi sprzyjała aura oraz program, jaki zaproponowali organizatorzy.
Można było obejrzeć panoramę Jeżowa Sudeckiego i okolic z wysięgnika strażackiego, zjeść smaczną gorącą przekąskę z domowej kuchni, spróbować słodkości domowego wypieku.

Ratownicy medyczni pokazali za pomocą fantoma i defibrylatora, jak należy stosować zasady pierwszej pomocy. Na szczęście nikomu nie trzeba było jej udzielać. Dla dzieci były dmuchane zjeżdżalnie i maty. Najmłodszych zapraszano do przejażdżki na kucykach oraz spacerów bryczką z zaprzęgiem konnym.

Jak zwykle przy okazji świąt parafialnych powodzeniem cieszyła się loteria. Zapewniała podwójne emocje: najpierw było losowanie skromnych fantów (klocki Lego, pojemniki hermetyczne, donice do kwiatów i inne). A na koniec spośród wszystkich kuponów rozlosowano nagrody wyjątkowe, o które zadbali sponsorzy. Była koszarka do żywopłotu, kuchenka mikrofalowa, fotel bujany, krzesła, aparat cyfrowy i rower górski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Mobilizacja przed II turą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~oko 21-06-2009 10:38
Jar zapomniał o dywanie...
~piipek 21-06-2009 10:49
po ile był BROWAR?? dzisiaj na stadjonie w Sobieszowie tez będzie biba , ja piję dzisiaj wóde !!! hehe , ale będzie bomba !!!
rymcycymcy 22-06-2009 1:11
Jakiś ostatnio wysyp takich parafialnych festynów. Chyba na tacy powiało kryzysową cienizną ! ;)
~ALFA 22-06-2009 7:31
Dokąd to wszystko zmierza pytam? Festyny parafialne każdego tygodnia. Niby wygląda wszystko fajnie, nawet miasto nie organizuje tylu imprez co kościół. Tylko do czego Ci czarni nas doprowadzą? - oto jest pytanie.
~mucha 22-06-2009 18:06
Za czarnymi nie musisz podazac , idz wlasna droga to napwno zajdziesz dalej - pospiesz sie , ale uwazaj co bys sie nie zgubil.
~Xxx 23-06-2009 23:30
hehe :P dobrze powiedziane...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Weekend w Bukowcu

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Finał na lawecie

W KSON–ie dzieje się

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2126
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%