MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Radośnie „Pod ponurą małpą”

Wiadomości: REGION
Sobota, 1 sierpnia 2009, 16:39
Aktualizacja: 16:47
Autor: Ania
Fot. Ania
Nie lada gratkę mieli miłośnicy gitary i poezji śpiewanej, którzy kolejny raz spotkali się podczas 42. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej.

Pogoda dopisała, więc zabawa w piątek trwała w Bazie „Pod ponurą małpą” do późnej nocy. Gwoździem programu Giełdy są konkursy. Atmosfera była niezwykle przyjazna, ale mimo to niektórym uczestnikom puszczały nerwy. Zdarzało się, że któryś z nich zapominał tekstu, ale doping wiernej publiczności nie pozwalał zejść ze sceny niedocenionym. Brawa należały się każdemu.

Natomiast w sobotę uczestnicy ustanowią Gitarowy Rekord Świata w Zespołowym Wykonaniu Hitu Turystycznego. Do parku „Esplanada” zaproszono wszystkich, którzy posiadają gitarę. Wspólnie zagrają utwór „Rzeka” Wolnej Grupy Bukowina.

– Giełda jest właściwie jedynym niekomercyjnym festiwalem w Polsce, który odbywa się bez żadnych gratyfikacji finansowych. Nie otrzymują ich muzycy, którzy występują Pod Ponurą Małpą, a publiczność nie płaci biletów wstępu. Ma on już swoją długoletnią tradycję. To tutaj swoją karierę zaczynała Wolna Grupa Bukowina. – mówi Barbara Żarowska, jeden z organizatorów festiwalu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Chcą powtórki wyborów!

Komentarze (3) Dodaj komentarz

piipi 1-08-2009 21:10
~Szkoda,ze ten *Fajny Pan nie zna mojego numeru telefonu,bo ON ma wlosy marzenie .. do *kucykow !
piipi 1-08-2009 21:10
~Cd. patrz.zdj.nr.3
daria30119 2-08-2009 8:14
5 godzinek sobie wczoraj tam pobyłam....jak co roku zresztą. Teraz niestety dochodzę do wniosku,że ta imprezka traci z roku na rok swoją świetność nie wiedzieć dlaczego. Co raz to mniej ludzi przyjeżdża z czego niemal połowa tylko po to aby się upić do nieprzytomności a i miejscowi także nie oszczędzają się z negatywną reklamą. Szkoda.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Unikatowa wystawa

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Bella Mafia przyciąga komplety widzów

Andrzejkowy Bal Wróżbitów – 22 listopada

O początkach hutnictwa szkła

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
573
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%