MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Radosne kolędowanie w MDK „Jelonek”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 12 grudnia 2010, 8:53
Aktualizacja: 19:08
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Tradycyjnie już Młodzieżowy Dom Kultury „Jelonek” na niespełna dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia zaproponował koncert najpiękniejszych kolęd, które zabrzmiały wczoraj w wykonaniu adeptów wokalistyki. Atrakcją wieczoru był świetny występ „Paki Buziaka”.

Wystąpili najmłodsi wykonawcy: Oliwia, Kacper i Alicja, którzy zaśpiewali razem „Wśród nocnej ciszy” i „Jam jest Dutka”. Dzieci uczęszczają do pracowni Renaty Kryńskiej, która dba o rozwój talentu swoich podopiecznych.

Trzy kolędy zaśpiewała Ewa Kobielska, związana z estradą piosenki w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu. Uczennicę obdarzoną bardzo dobrym głosem oklaskiwano za osadzone w klimatach Bożego Narodzenia piosenki „Śniegu cieniutki opłatek”, „W grudniowe noce”, a także za utwór „Zaśpiewajmy kolędę”. Uczennicę przygotowała pani Małgorzata Przybysz.

Wystąpiły także znane z innych imprez wokalnych dla młodzieży gimnazjalistki, które szlifują swój talent u pani Doroty Zamojcin z jeleniogórskiego Gimnazjum nr 1. Andżelika Soliło przejmująco zaśpiewała „Coraz bliżej święta” oraz „Lulajże Jezuniu”, zaś Sylwia Martyniak miała w repertuarze popularną kolędę „W żłobie leży”.

Najmocniejszym punktem wieczoru był mini-recital zespołu „Paka Buziaka”. Pięć dziewcząt zbliża się ku szczytom wokalistyki pod kierunkiem Wiesława Kowalewskiego. Grupa kosi nagrody na wielu konkursach, a obecnie przygotowuje się do wyjazdu do Norymbergi, który wywalczyła w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Lwowskiej w Krakowie.

Natalia Kowzan, Malwina Bogdan, Emilia i Joanna Kowalewskie oraz Dagmara Witkowska oczarowały publiczność kilkoma kolędami w ciekawych aranżacjach. Zabrzmiały tradycyjne „Oj maluśki”, „Nie było miejsca dla Ciebie” obok bożonarodzeniowego przeboju „Jingle bels”.

Każdy wykonawca dostał od Barbary Kędry z MDK po słodkim mikołaju do schrupania. Danuta Sitek, dyrektorka placówki, podziękowała pedagogom za przygotowanie wykonawców i skorzystała z okazji, aby już teraz życzyć wszystkim wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Teraz mazur z "Halki"  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Tak nie wolno parkować!

Skarby Opactwa

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Warsztaty pod Buczkiem

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Soboty z artystami

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
250
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
12%