MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Radosna Majówka ze zwierzakami

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 25 maja 2014, 8:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 maja 2014, 7:25
Autor: Mestra
Fot. Mestra
Parada miłośników zwierząt, pokaz tresury psów, występy przedszkolaków, edukacyjne stacje poświęcone ekologii, spotkania ze strażakami, policjantami, leśnikami i wiele innych atrakcji czekały na uczestników XXIII Majówki ze Zwierzakami zorganizowanej przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, która odbyła się wczoraj (24.05) na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze.

Co roku cel imprezy jest jeden – uwrażliwiać najmłodszych i dorosłych na los i potrzeby zwierząt i przypominać, że zwierzak to nie zabawka. – To już XXIII edycja Majówki ze Zwierzakami. Zaczynaliśmy w schronisku, ale później było już tak wielu chętnych, tak dużo dzieci, że wyszliśmy z imprezą na zewnątrz – mówi Anna Ragiel, organizatorka imprezy.

Podkreśla, że tegoroczna Majówka zupełnie zmieniła swój charakter. – Zorganizowaliśmy 12 stacji poświęconych ekologii i zwierzętom. Dzieci otrzymują kartki, podchodzą do każdego stanowiska i odpowiadają na różne pytania – dostosowane do ich wieku. Po raz pierwszy do współpracy zaprosiłam też Polski Związek Łowiecki. Może wydać się komuś to kontrowersyjne, ale spoglądając na sprawozdania Polskiego Związku Łowieckiego, można zobaczyć jak wiele robią dla zwierząt dziko żyjących w lasach – ogromne pieniądze łożą na dokarmianie zwierząt czy pomoc tym, które złapały się we wnyki. Nie tylko polują, ale również pomagają. Powinniśmy współpracować ze wszystkimi organizacjami, które chcą pomagać zwierzętom – wyjaśnia.

Mali i duzi wraz ze swoimi pupilami chętnie korzystali z atrakcji przygotowanych na Placu Ratuszowym, a humory dopisywały pomimo deszczu, który od czasu do czasu próbował psuć szyki organizatorom.

– Cieszę się bardzo, że są takie imprezy. Jest kolorowo, radośnie, a przy tym edukacyjnie – mówi Agata Tomala, która na Majówkę przyszła z 5-letnią Hanią. – Córka bardzo chce mieć pieska, dzięki dzisiejszym spotkaniom może dowiedzieć się więcej o opiece nad zwierzętami i bardziej świadomie zajmować się pupilem, który pojawi się w domu – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Sytuacja w spółce Sanikom

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~zbyszek 1 25-05-2014 10:30
Impreza bardzo fajna tylko organizator zapomniał o toaletach
~ 25-05-2014 10:32
lepiej napisać 13 fajna jest..................
~Boss 25-05-2014 15:15
Dzisiaj wiecznie radosne świnie mają wyścig do koryta i nawet przez ostatni miesiąc przemawiały ludzkim głosem
~th bes 25-05-2014 17:42
trzynastka! domalujcie sobie odpadłe literki, bo można zwątpić czy w nauczanie angielskiego jesteście tacy th bes
~tup tup 25-05-2014 19:24
Zdjęcie nr. 82 - chyba troszkę za mały kaganiec na psa...
~gluś 25-05-2014 21:06
impreza superasta
~pan buk 26-05-2014 6:51
foto 5. - pochrumkał by
~Obywatel JG 27-05-2014 22:15
Autor się myli tu nie chodzi o uwrażliwienie dzieci i młodzieży, tylko o promocję naszej radnej p. Ragiel. Jeżeli by chodzilo o uwrażliwienie jeleniogorzan, to w ramach majówki byłoby generalne sprzątanie schoniska dla zwierząt na ulicy Spółdzielczej. Przynajmniej zniknął by na jakiś czas fetor od zaniedbanych zwierząt roznaszący się w promieniu kilkuset metrów. Może gdyby co niektórzy zobaczyli co znaczy pieskie życie w wydaniu jeleniogorskiego schroniska, dwa razy zastanowili się przed wyrzyceniem zwierzaka z domu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W obiektach Sudeckiego Gwarka Walońskiego

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Izba Tradycji Pożarniczych w Lubomierzu

Czyżby Andrzej Duda?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
750
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%