MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Radosna integracja ze szkołą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 7 czerwca 2008, 15:09
Aktualizacja: 0:40
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Wspólna zabawa uczniów, rodziców i nauczycieli, zawody i rozgrywki sportowe to nie tylko ciekawy sposób na spędzenie dnia, ale też na aktywne włączenie rodziców w życie szkoły.

Dlatego już po raz siódmy SP nr 7 zorganizowała rodzinny festyn. A że siódemki szczęście ponoć przynoszą, imprezę zaplanowano na 7 czerwca. Zabawa rozpoczęła się o godz. 9 na boisku szkolnym przy ul. Okrzei. Pokazom prezentowanym przez działającą przy szkole sekcję zapaśniczą UKS Centrum, którą prowadzi Czesław Czerniec (trener i międzynarodowy sędzia), przyglądali się nie tylko uczniowie, rodzice i nauczyciele, ale również zaproszeni goście: prezydent miasta, Marek Obrębalski, przewodniczący rady miasta – Hubert Papaj i jego zastępczyni – Anna Ragiel.

Po zapaśniczych prezentacjach można było zakupić losy na loterii fantowej, a na łasuchów czekała kiełbasa z grilla, krokiety, grochówka, słodka cukrowa wata czy chrupiący popcorn. Z kolei na kiermaszu ciast można było zakupić przepyszne domowe wypieki. Zebrane w ten sposób pieniądze szkoła przeznaczy na zakup potrzebnego sprzętu. – W zeszłym roku udało zgromadzić 1,3 tys. zł, za które kupiliśmy meble do klasy – mówi Elżbieta Rybak.

Zgromadzeni na festynie mogli podziwiać też sportowe umiejętności trenujących aikido. Na boisku odbywały się również indywidualne konkurencje sportowe, m.in. rzut piłką do kosza, rzut woreczkiem do celu, tor szybkościowy, bieg ze skakanką, wyścigi na hulajnodze, podbijanie piłki. Po nich nadszedł czas na konkurencje rodzinne: przeciąganie liny, sztafeta rodzinna, układanie puzzli i konkurs plastyczny. Rozegrany został też finał piłkarskich piątek chłopców oraz piłki ręcznej dziewcząt. Uczniowie mieli również okazję, aby zdać egzamin na kartę rowerową.

– Najważniejszym celem festynu jest integracja rodziców ze szkołą – zaznacza Elżbieta Rybak, dyrektor placówki. – Zależy nam, aby szkoła nie kojarzyła im się tylko z chodzeniem na wywiadówki, ale by potrafili aktywnie włączyć się w naszą działalność – dodaje. Podkreśla jednak, że na brak zaangażowania ze strony rodziców nie może narzekać. – Na przykład dzisiaj sporo część przyszła z dziećmi już przed godz. 8, aby pomóc nam w przygotowaniu – mówi E. Rybak.

Około godziny 13.30 imprezę zakończyło wręczenie nagród, wśród których znalazło się sto książek ufundowanych przez prezydenta miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Aktywni sąsiedzi

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Synoptycy: spodziewane ulewy

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~xxx 7-06-2008 18:18
`sto książek ufundowanych przez prezydent miasta. ` raczej PREZYDENTA bo to płeć męska ;)
~Foto 7-06-2008 20:14
Fantastyczne ,konkursowe zdjęcia nr 3,15,30.
~rodzic 7-06-2008 20:21
W przedszklu nr 10 tez był super festyn i świetnie sie bawilismy
~obserwatorka 7-06-2008 21:29
brawo siodemka brawo pani dyrektor,nauczyciele i uczniowie.To naprawde fajna szkola!
~~mama~ 7-06-2008 22:00
Gratuluję pomysłu 7 czerwca. Festyn też w MP10 ale wczoraj to była prawdziwa integracja wszystkich: rodziców, przedstawicieli władz, stowarzyszeń absolwentów i pracowników w Przedszkolu nr 14 Oni PObchodzili 30-lecie przedszkola. Były wspaniałe występy dzieci przedszkolnych i absolwentów ze SP 8 i Cieplickiej Szkóły Muzycznej. To naprawdę była wspaniała zabawa GRATULACJE dla PRACOWNIKÓW 14
~Kasiagk 8-06-2008 16:13
Gratuluje wspanialej imprezy, Elu :)).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Uroczyste posiedzenie

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Pod tym samym niebem

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1003
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%