MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Radny straci mandat?

Wiadomości: Podgórzyn
Niedziela, 15 lipca 2018, 7:03
Aktualizacja: Wtorek, 17 lipca 2018, 6:38
Autor: WAC
Fot. WAC
Tuż przed końcem kadencji Rada Gminy w Podgórzynie będzie debatować nad uchwałą o wygaszeniu mandatu jednemu z radnych. Sprawa dotyczy sołtysa Zachełmia, a jednocześnie radnego gminy Roberta Balcerka.

Okres letni dla rad gmin i miast to z reguły czas przerwy w obradach. Tymczasem nietypowo, bo w najbliższy czwartek (19.07) odbędzie się sesja Rady Gminy w Podgórzynie. Główną kwestią nad którą będą debatować radni to czy należy wygasić mandat Robertowi Balcerkowi.

- Uważam, że powinniśmy podjąć taką uchwałę, gdyż dowiedzieliśmy się że został on inspektorem nadzoru budowy single tracków na terenie Kotliny Jeleniogórskiej – mówi wójt gminy Podgórzyn Mirosław Kalata. – Choć umowę radny podpisał z miastem Jelenia Góra, ale nasza gmina jest mocno finansowo zaangażowana w to przedsięwzięcie i w tej sytuacji uważam, że łączenie obu funkcji jest niedopuszczalne. W moim mniemaniu sprawa jest ewidentna i jeśli nie podejmiemy takiej uchwały, to mandat radnemu wygasi Wojewoda Dolnośląski. Bardzo cenię sobie pracę społeczną sołtysa Zachełmia i uważam, że w tej sytuacji poświęcił on mandat radnego na rzecz właściwego dopilnowania przebiegu tej ważnej również dla naszej gminy inwestycji.

Zdania wójta, nie podziela sam zainteresowany R. Balcerek, który jednak do sesji nie chce komentować tej sprawy.

– Niech radni zdecydują, czy w tej sytuacji występuje jakiś konflikt interesów - dodaje.

Jak informuje wójt M. Kalata, jeśli rada podejmie decyzję o wygaszeniu mandatu nie będzie to oznaczało konieczności przeprowadzenia wyborów uzupełniających, gdyż do końca kadencji pozostało mniej, niż pół roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Panie Wójcie, 15-07-2018 8:21
a jakiż tu konflikt interesów? Boi się Pan że Pan Radny nazbyt rzetelnie będzie patrzył na ręce Wykonawcy? Niedługo się okaże że radnymi mogą zostać tylko leniwi bezrobotni? i przede wszystkim spolegliwi wobec wójta. Radny pracując jako inspektor nie będzie pracował na majątku gminy a na rzecz gminy, czy to źle?
~Pytanko 15-07-2018 11:47
Kalata - czy to nie nie ten Radny, który 4lata temu piał z zachwytu na f po Panskich wybranych wyborach???? I co Panie Balcerek -boli??? Po Pani Bebesz, następny do odstawki. Nic tak nie boli, jak zrujnowane zaufanie, tych co zaufali i (u)wierzyli... Gratulacje!
~max 16-07-2018 6:04
Lepiej patrzcie co się dzieje wokoło handlem gruntami i przy przetargach.
~Bobas 16-07-2018 9:03
Sam mowił,ze się boi I now wie jak się go pozbyć,pomysłowy dobromir
~One1 16-07-2018 11:44
W Urzędzie Gminy w Podgórzynie jak w Korei Północnej. Reżim i szalony przywódca, który skłóca wszystkich dookoła.
~ 16-07-2018 19:42
Oczywisty konflikt interesów...Wójt ma rację !!!!
~Szkoda że popadł w niełaskę 17-07-2018 23:12
Pan Balcerek popadł w niełaskę, bo śmiał przeprowadzić z komisją rewizyjną kontrolę budowy zespołu szkolno-przedszkolnego w Podgórzynie i śmiał zauważyć parę rzeczy i o nie napisać do wójta zapytanie. Zapytanie leży od listopada ub.r. u wójta bez odpowiedzi, a przewodnicząca rady od marca tego roku chyba nie miał kontaktu z wójtem, bo też w tej sprawie milczy. Np. komisja zauważyła, że zgodnie z kosztorysem i koncepcją wykonaną na zlecenie wójta, przedstawioną radnym 22.03.2016 r, za kwotę 20 mln. zł można było wybudować kompleks składający się z budynku szkoły, przedszkola, sali gimnastycznej i pełnej infrastruktury towarzyszącej. A wójt wybrał inną koncepcję za 20 milionów ale bez sali gimnastycznej i paru innych rzeczy. No i komisja nie mogła pooglądać budowy, bo ich na teren nie wpuszczono. Oglądali więc przez płot. Ale z dokumentów wyczytali, że budowa ma też inne odrębności od PFU.
~~` 17-07-2018 23:49
Czemu wójt nie pozwoli żeby go wojewoda wygasił jeśli uzna, że rzeczywiście jest konflikt interesów? Nie bo wójt już widzi konflikt interesów, bo radny trzyma z kontrkandydatem na wójta, z panem Czesławem. Wykosić konkurencję!
~jeżozwierz1 20-07-2018 13:02
Reasumując: do końca lutego 2019 roku zaplanowano zrealizowanie 70-kilometrowej trasy pt. single track za 3 mln zł, z czego 85% ma pochodzić z dotacji unijnej. Na realizację - oprócz dotacji z Unii - są zaplanowane środki gmin: Jeleniej Góry i Piechowic po 25%, Podgórzyna 50%. Zatrudnienie się Pana Radnego Gminy Podgórzyn w ościennej gminie (Jelenia Góra) do roboty, która jest wspólnie finansowana z budżetów gmin powoduje konflikt interesów. Albo funkcja w Radzie Gminy Podgórzyn, albo fucha w Urzędzie Miasta Jelenia Góra. Jeśli ta druga jest korzystniejsza niż dietki, to oddaj Pan mandat i odejdź z honorem. A tak na marginesie: kolejny raz twarzą single tracków jest Panna Maja W. (nie mylić z pszczółką Mają)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał na lawecie

Kolejne roje pszczół

„Zielony” przystanek

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sytuacja w spółce Sanikom

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2207
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%